Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος SadalMelik, στις 14 Σεπτεμβρίου 2010.

  1. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Έχουμε και λέμε. Μερικά μέτρα σκοινί, το bunny μας και μετά;
    Ιδέες για παιχνίδια και στάσεις με σκοινιά.

    Υστερ(ι)όγραφο: Θα σας παρακαλέσω οι φωτός και τα videos με μέτρο. Προτιμώ να έχουν βοηθητικό χαρακτήρα στα post σας και όχι να είναι αυτά το θέμα.
     
  2. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    2 γυναίκες.
    Η μία όρθια, τα χέρια της δεμένα από τους καρπούς με τέτοιο τρόπο ώστε να "πνίγουν" την άλλη από το λαιμό.
    Η δεύτερη γονατισμένη μπροστά της, τα χέρια της δεμένα στις γάμπες της όρθιας.
    Καλά το πάω ή άλλο εννοούσες;
     
  3. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Καλά τα πας.  
    Παρόλα αυτά σε πολλές συζητήσεις μου με κόσμο έχω παρατηρήσει πως τους αρέσει το δέσιμο αλλά δεν ξέρουν πώς μπορούν να το κάνουν χρηστικό. Ή πολλές φορές δεν ξέρουν τι μπορούν να κάνουν με αυτό.
    Θα δοκιμάσω να πω πώς το έχω στο μυαλό μου εγώ.

    Για να κάνω ένα δέσιμο σκέφτομαι μηχανικά πλέον 3 παραμέτρους. Τον λόγο του δεσίματος. Τον βαθμό ακινησίας που επιθυμώ. Την ένταση του δεσίματος.

    1. Σκοπός. Για ποιο λόγο γίνεται το δέσιμο; Μια πιθανότητα είναι το sex. Σε αυτή την περίπτωση δένουμε με τέτοιο τρόπο ώστε να έχουμε πρόσβαση εκεί που θέλουμε. Παρόλα αυτά υπάρχουν πολλών ειδών λόγοι για να δέσουμε. Η χαλάρωση, το body art, σαν μέσο για το BDSM και αρκετά ακόμα που μπορείτε να φανταστείτε.

    2. Ακινησία. Ο βαθμός της ακινησίας που θέλουμε να έχει ο παρτενέρ μας. Από τη μια υπάρχουν φόρμες που δένεται ένα μέρος του σώματος με κάποιο άλλο, αλλά δίνεται η δυνατότητα κίνησης. Από την άλλη έχουμε δεσίματα που ακινητοποιούν πλήρως, και ειδικά αυτά που είναι μαζί με αντικείμενα, όπως καρέκλες, στύλους, τραπέζια, που δεν επιτρέπουν κίνηση.

    3. Ένταση. Ο βαθμός έντασης του δεσίματος. Το πόσο σφιχτό είναι. Θα πρέπει να τονίσω πως το σφιχτό δέσιμο δεν σημαίνει και καλό δέσιμο. Μπορεί τα χέρια να είναι δεμένα χαλαρά μπροστά και τίποτε άλλο ή μπορεί να είναι ένα σφιχτό hogtied που αφήνει ελάχιστα περιθώρια κίνησης.

    Έχοντας αυτές τις 3 παραμέτρους στο μυαλό μας ας κάνουμε κάποια σενάρια που μπορούν να μας βοηθήσουν να δούμε πώς λειτουργεί στην πράξη. Ακόμα καλύτερα δοκιμάστε τα στην πραγματικότητα και πείτε τις εμπειρίες σας.
     
  4. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    Εγώ θέλω να κάνω την όρθια, τα υπόλοιπα θα τα αφήσω στα έμπειρα χέρια σου  
     
  5. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Μόλις το γυρίσω σε service Dom θα σε ειδοποιήσω  
    Εσύ βρες την γονατιστή.
     
  6. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    Καλά βρε ούτε μία εξυπηρέτηση στη φιλενάδα σου; Αμέσως να το πεις κι εσύ service;
    Είστε χείριστος και χοίριστος αγαπητέ μου  

    (ψάχνω ήδη για τη γονατιστή)
     
  7. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Δέσιματα, στάσεις και παιχνίδια.

    /me περνάει αδιάφορα από μπροστά τους.
     
  8. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    [me]* SadalMelik φωνάζει. "Αχ! Μια alnair."[/me]
     
  9. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    Αυτό!
    Απλό και αποτελεσματικό.
     
  10. SadalMelik

    SadalMelik Regular Member

    Και που να μην είχα γράφει το υστερόγραφο στο αρχικό μου post.
    Το έχεις δοκιμάσει ποτέ σου αυτό για να πεις πως είναι απλό και αποτελεσματικό;
     
  11. James_Bondage

    James_Bondage Regular Member

    καλα, δεν ανεβασα δα και ενα καρο βιντεο. ενα βιντεακι σε κακη ποιοτητα ανεβασα που δεν ειναι πανω απο 2 λεπτα...
    ναι το ειχα δοκιμασει παλιοτερα κ σε κοπελα κ σε μενα κ μπορω να πω πως για την απλότητά του ειναι πολυ αποτελεσματικό. Τωρα βεβαια για καποιον που ειναι πιο πολυ προς τα κιλά μου δεν κανει οπως καθε [σχεδον] αιώρηση.
     
  12. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Εγώ θα παρακολουθήσω το νήμα με ενδιαφέρον, για να δω αν θα περιγραφεί κάτι που να είναι πραγματικά χρηστικό, επειδή αυτό που μου έχει δείξει μέχρι τώρα η (περιορισμένη, ομολογουμένως) εμπειρία μου είναι ότι οι περισσότεροι τρόποι δεσίματος πέρα από τους πολύ απλούς και προφανείς καθιστούν το sex πρακτικά αδύνατο. C-: («Σου αρέσει έτσι; ωραία. Λυπάμαι όμως που τώρα πρέπει να σε λύσω για να σε γαμήσω!»)

    Ένας πολύ απλός τρόπος δεσίματος που έχει κάποιο ενδιαφέρον: βάζουμε το «υ» να σταθεί όρθιο, να αφήσει τα χέρια ελεύθερα να πέσουν στα πλάγια των μηρών, και τα δένουμε ακριβώς εκεί, το δεξί χέρι στον δεξιό μηρό, και το αριστερό χέρι στον αριστερό μηρό. Έπειτα, στήνουμε το «υ» σε όποια άλλη στάση θέλουμε. Απλό, όμορφο, εκκεντρικό, και προπαντώς χρηστικό, από την άποψη ότι δεν παρεμποδίζει το σεξ. Μπορεί να επεκταθεί δένοντας τους αγκώνες μεταξύ τους. Φαίνεται να έχει ενδιαφέρον για το «υ» γιατί σχεδόν το αναγκάζει να παλέψει με τα δεσμά, και του αφήνει και αρκετή ελευθερία κινήσεων για να παλέψει. Δεν ξέρω πόσο σφιχτά ενδείκνυται να γίνει, λόγω των αρτηριών που απ' ότι ξέρω υπάρχουν στη μέσα μεριά των μηρών, οπότε για καλό και για κακό κάντε το χαλαρό.