Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είναι η ομορφιά υποκειμενική?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Aeolus, στις 16 Αυγούστου 2008.

?

Ποια είναι η ομορφότερη?

  1. A1

    13 vote(s)
    43,3%
  2. A2

    4 vote(s)
    13,3%
  3. A3

    0 vote(s)
    0,0%
  4. A4

    1 vote(s)
    3,3%
  5. A5

    1 vote(s)
    3,3%
  6. A6

    1 vote(s)
    3,3%
  7. A7

    0 vote(s)
    0,0%
  8. A8

    0 vote(s)
    0,0%
  9. Γ1

    5 vote(s)
    16,7%
  10. Γ2

    3 vote(s)
    10,0%
  11. Γ3

    1 vote(s)
    3,3%
  12. Γ4

    0 vote(s)
    0,0%
  13. Γ5

    0 vote(s)
    0,0%
  14. Γ6

    0 vote(s)
    0,0%
  15. Γ7

    1 vote(s)
    3,3%
  1. cider

    cider Kitchen master

    Ρε διάολε, κοιτάς τα μηνύματα που πνίγω προτού τα ποστάρω; Ούτε η Στάζι να 'σουνα!

     
     
  2. skia

    skia Contributor

    τέτοια να λες και θα έχουμε αυτοκτονίες.... 
     
  3. The_Ogre

    The_Ogre Me !

    Απάντηση: Είναι η ομορφιά υποκειμενική?

    Α2 !
    Για τα μάτια τς μόνο !

    Αν και στο Α8 μου αρεσε πολυ η ... καλαθούνα και τα ... κολιεδάκια !!
     
  4. johnnieBgood

    johnnieBgood Regular Member

    Α8! Παναγιά μου σώσε μας! Σαν τα Νεφελίμ του Λιακόπουλου είναι καλέ. Πως κατάφερες να βρεις τέτοια φωτό?  
     
  5. Worrion

    Worrion Regular Member

    εγώ ψύφησα Α2, για τα δικα μου τα γουστα είναι η πιο οραία απο αυτέσ που έχεισ βάλει ! ! !
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Νομίζω ότι το νήμα σου έπρεπε να έχει τίτλο "ομορφιά και ηλικία". Οι φωτογραφίες που έχεις επιλέξει από μόνες τους βγάζουν αποτελέσματα και ουσιαστικά καθοδηγούν αυτούς που ψηφίζουν. Σε έρευνες που έχουν γίνει έχουν χρησιμοιηθεί πρόσωπα ίδιας ηλικίας.
     
  7. Aeolus

    Aeolus Regular Member

    Το παραπάνω ισχύει μόνο για τις 6,7,8. Οι υπόλοιπες φωτο. είναι κοντά ηλικιακά.

    Με το παραπάνω είναι σαν να παραδέχεσαι ότι τα κριτήρια της ομορφιάς είναι αντικειμενικά.

    Ερώτηση:
    Θεωρείς την κυρία Νο 6 άσχημη;
     
  8. Eri

    Eri


    Συμφωνω με την elfcat....Οταν συγκρινεις καποια πραγματα φροντιζεις τα πραγματα αυτα να ανηκουν στο ιδιο ειδος κ να συγκρινονται υπο τις ιδιες συνθηκες, ετσι κ οταν συγκρινεις ανθρωπους συγκρινεις ατομα ιδιας ηλικιακης ομαδας κ επιπλεον δνε μπορεις να συγκρινεις την κυρια Νο 8 με την Νο 6 εφοσον η πρωτη εχει περασει πιο δυσκολη ζωη απ'οτι η δευτερη.....
    Φυσικα κ δεν ειναι η κυρια Νο 6 ασχημη, συγκρινομενη ομως με κυριες της ιδιας ηλικιας......

    Τα Γ1 εως Γ8 γιατι δεν τα βλεπω?????
     
  9. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Και η 4η ειναι καλη!
    Αυτα τα ομορφα μαγουλα, ποσο ροδαλα μπορουν να γινουν με μερικα χαστουκια?????????????????
    Αυτα τα δοντια ποσο λατρεμενο ειναι να εκλειψουν!
     
  10. elfcat

    elfcat . Contributor

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι είναι άτοπη και αντιεπιστημονική η παράθεση αυτών των φωτογραφιών. Θα οδηγήσει σε συγκεκριμένα αποτελέσματα. Και μάλιστα συτοί που ψηφίζουν δεν το έχουν πάρει χαμπάρι ότι ψηφίζουν πολύ πολύ συγκεκριμένα... Αυτό δεν σημαίνει ότι έχει γίνει από πρόθεσή σου. Σημαίνει ότι η συγκεκριμένη παράθεση φωτογραφιών δεν είναι η ενδεικνυόμενη για αυτό που θέλεις να μάθεις. Θα μπορούσα να σου γράψω ένα κατεβατό γιατί είναι εσφαλμένη η παράθεση και σύγκριση αυτή, και άλλο ένα πώς κάτι τέτοιο οδηγεί τους ψηφοφόρους χωρίς καν να το καταλαβαίνουν να ψηφίζουν καθοδηγούμενα (αν αυτός που κάνει την έρευνα αυτό επιδιώκει) αλλά νομίζω ότι είναι κατανοητό. Όταν παραδέχεσαι ότι μόνο στις "6,7,8 ισχύει", ουσιαστικά από μόνος σου παραδέχεσαι την αδυναμία της έρευνάς σου. Τα δείγματά σου είναι λάθος. Απλά και χωρίς πρόθεση να αντιπαρατεθώ.  

    Οι ομορφιά έχει αντικειμενικές και υποκειμενικές παραμέτρους...  
     
  11. female

    female Contributor

  12. Aeolus

    Aeolus Regular Member

    Οι φωτογραφίες είναι μόνο 8. Απλά έχει γίνει διαχωρισμός στα options (Α & Γ) για να ξέρουμε τι ψήφισαν οι γυναίκες και τι οι άντρες.

     


    Είναι αυτό που λέμε...δαγκωτό?

    Δηλαδή...
    Προτείνεις μια πιο αντικειμενική προσέγγιση στην επιλογή των φωτογραφιών, προκειμένου να είναι πιο αντικειμενική η απόδειξη της υποκειμενικότητας της ομορφιάς?
    Μπερδεύτηκα τώρα  

    Στο παραπάνω έχω μία ένσταση. Δεν μπορεί κάτι να είναι αντικειμενικό και υποκειμενικό ταυτόχρονα. Θα είναι ένα από τα δύο. Και το δύο όμως είναι λογικά αδύνατο.

    Υ.Γ. Η αντιπαράθεση γλυκιά μου είναι κάτι το υγιές. Δεν θα ήταν βαρετή η ζωή μας χωρίς αυτήν? 

    @ female

    Δεν έκανες αρίθμηση! 
     
    Last edited: 18 Αυγούστου 2008