Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ερώτηση περί τιμωρίας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Guruni, στις 13 Ιουνίου 2016.

  1. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Σε τιμωρίες που έχω λάβει μέρος ή που έχω δει συμβαίνει το εξής:

    Κατά τα χτυπήματα, στο τέλος του κάθε χτυπήματος ζητείται να γίνει μέτρηση του χτυπήματος είτε να αναφερθεί το όνομα του Κύριου/Κυρίας που χτυπά. Γιατί γίνεται αυτό; Είναι τεχνική; Ή κάτι άλλο;
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αχμ, για να δει πόσο πειθαρχημένος /η είσαι λογικά & παρ' όλα τα χτυπήματα, εσύ δεν χάνεις ποτέ το μέτρημα( λες και ευχαριστώ), θα έλεγα ότι μια τεχνική και αυτή.   
     
  3. tithon

    tithon Contributor

    γιά να αποτραπεί/περιοριστεί η απόλαυση της διαδικασίας, να διατηρηθεί η συγκέντρωση, και να συνδεθεί κάτι με κάτι,
    αντί του απλά ευτελιστικού μετρήματος ή του "μάλιστα κύριε/α, ευχαριστώ κύριε/α"
    μπορεί να βρεθεί, σε δυο-τρεις λέξεις, μιά άμεση αναφορά στο λόγο που την προκάλεσε.
    κατι σαν: ήμουν απρόσεκτη/ος, δεν υπάκουσα, δεν ημουν ετοιμη/ος κυριε/α κλπ
     
  4. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Ειδικά σε πανωχεράδες που κάμνουν τα πρώτα τους βήματα, πέραν των οσων ηδη ανεφέρθησαν, είναι ένας καλός τρόπος για να μη τους φύγει η τιμωρούμενη σε subspace.
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Εγώ το κάμνω για συμπαράσταση στον Αφέντη.
     
  6. Lurana_Ilatrica

    Lurana_Ilatrica New Member

    Ι. Γιατί είναι αγράμματος και δεν ξέρει να μετράει

    ή/και

    ΙΙ. Γιατί έτσι του καύλωσε.

    I L
     
  7. Πειθαρχία ή έτσι μου ήρθε! Η κάτι άλλο σκέφτεται ο ποιητής
     
  8. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    κλαιω!!!    
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    οντως ισχυει αυτο... πολυ σπαστικό δεν μπορείς να συγκεντρωθείς..
     
  10. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    το μέτρημα, (εκτός της διατήρησης της συγκέντρωσης που αναφέρει ο @tithon), βοηθάει πολύ και στην ρύθμιση της αναπνοής ..
    Κάποιος ο οποίος εισπνέει και κρατάει μεγάλη αναπνοή εκείνη την ώρα σφίγγει και το σώμα του .. (και εκπνέει απότομα μετρώντας στη συνέχεια),
    (Είναι το αντίθετο από αυτό που κάνουν στην ελεύθερη κατάδυση, όπου εκπνέουν πολύ αργά για να είναι σχετικά χαλαρό το σώμα) ..
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αυτό δεν είναι απαραίτητο, δεν αναπνέουν όλοι με τον ίδιο τρόπο. Έχω μετρήσει ξέπνοα, φωνάζοντας, κρατώντας την αναπνοή μου, διάφορα.
    Επίσης δεν είναι απαραίτητο ότι μετρώντας η εκπνοή θα γίνει απότομα, συνήθως η απότομη εκπνοή συνοδεύει το χτύπημα.

    Συμφωνώ με τον @Marqui (αντίδοτο στο subspace) και με την @Madeleine Rk (πειθαρχία), ενδιαφέρουσα και η άποψη του @tithon ("άμεση αναφορά στο λόγο που την προκάλεσε"), never thought of that.  
    Να προσθέσω ότι αν πρόκειται για καυλοτιμωρία, το μέτρημα θα έλεγα αυξάνει την απόλαυση της διαδικασίας...
     
    Last edited: 14 Ιουνίου 2016
  12. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    εχθες τη δικια μου την εδειρα πολλυ .οκ σε τετοιου ειδους σχεσεις καμια φορα χανεται ο ελεχος.γεγονος ειναι οτι δεν μετραγε κ εβγαζε κ νευρα αποτελεσμα?πολλυ ξυλο πολλα σημαδια.θα κανει μερες για παραλια.