Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ζωντανά και σαδομαζοχισμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Vida, στις 7 Μαϊου 2020.

  1. Mr.Hfaistos

    Mr.Hfaistos Regular Member

    "ευτυχώς δεν κατάλαβα τίποτε απ όσα γράφεις."

    Τελικά κατάλαβες οτι εννοούσα να ρωτήσεις το φίδι και δεν κατάλαβες τίποτε άλλο?
    Οσο για ιδεοληψίες (τα ζωντανα σε sadomazo παιχνιδια ) που τις προβάλω, σε τρίτους, για να μην τις έχω?

    Το νημα ζητά την άποψη μας....δεν βρισκω νοήμα να συνεχίσω.
     
    Last edited: 14 Ιουνίου 2020
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Επειδη ολο το βραδυ δεν μπορουσα να κλεισω ματι και σκεφτομουνα αυτα που εκανα ....
    πρεπει να σου/ σας ενημερωσω οτι σημερα το πρωι ενω εκανα μπανιο ΘΥΜΗΘΗΚΑ ...

    το φιδακι μου ειχε δωσει την συνεναιση του δειχνωντας το το με τον τροπο του βεβαια ... κουνουσε χαριτομενα την ουρα του
    γιατι εγω ειχα πει στο φιδακι οτι θα το εβαζα στην μπλουζα του αλλου ....


    ΥΓ. τελικα για να μην σας τα πολυλογο και χωρις αλλες λεπτομεριες εχω να πω οτι η δικη μου ομαδα μετα απο αυτο κερδισε τον πολεμο
     
  3. Demetris64

    Demetris64 Old Bad Wolf

    Τα ζώα στην κοινωνία μας δεν τα υπολογίζουμε, ξαφνικά μας έπιασε ο πόνος αν θα πρέπει να τα χρησιμοποιούμε στα ερωτικά μας παιχνίδια; Στο στάβλο όπως έγραψε ο slave32 τα άλογα τι έκαναν, τα είχαμε ρωτήσει αν είναι εκεί με τη θέλησή τους;
    Είμαι vegan οπότε για μένα ούτε ζώα, αλλά και η χρήση κάθε είδος δερμάτινου είναι απαγορευτική, υπάρχουν πολλά υλικά που μπορούν να αντικαταστήσουν το δέρμα.
    Είμαι και φάουλ στην εικόνα του προφιλ μου η κοπέλα είναι δεμένη με δερμάτινες ζώνες αλλά κάνω πως δε το βλέπω.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    να ταΐζουμε τα κουνούπια, επιτρέπεται;
     
  5. Kentavros

    Kentavros Owned by Mistress Kits

    Το να εμβολιασουμε μια αραχνη το θεωρω πιο επικινδυνο (για την αραχνη) παρα η αραχνη με καποιον που εχει αραχνοφοβια
     
  6. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Υπάρχει και το τεχνοδερμα.. Τώρα τελευταία μάλιστα διάβασα ότι κατασκεύασαν δέρμα από κάκτο.  
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    εν γνώσει του κάκτου;
     
  8. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Το θέμα είναι κατά πόσο σε μία τέτοια περίπτωση μπορούμε να έχουμε τη σύμφωνη γνώμη και των τρίτων εμπλεκομένων, δηλαδή των ίδιων των ζωντανών. Εντάξει...καταλαβαίνω ότι δεν θα κακοποιηθούν, όμως αυτός είναι ο λόγος ύπαρξης των δίποδων ή τετράποδων φίλων μας;

    Προσωπικά δεν μου αρέσει από άποψη δεοντολογίας και σεβασμού προς τα ίδια αλλά και ως αίσθηση σε ένα παιχνίδι, που θα δω και πολύ περισσότερο θα λάβω μέρος. Δεν συγκαταλέγεται στα ενδιαφέροντά μου και εκτιμώ ότι σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να κάνω κάτι τέτοιο.

    Η χρήση-χρησιμοποίηση ενός ζωντανού για τη σεξουαλική μου ικανοποίηση αποτελεί "κόκκινη γραμμή" για μένα και κατά συνέπεια δεν θα το δεχόμουν ούτε για την εμπειρία.
     
    Last edited: 30 Αυγούστου 2020
  9. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Σας παρακαλω μην συγκρίνετε τα συναισθήματα ζώων με τα φυτά τα οποία δεν έχουν ουτε αντίληψη, ούτε νευρικό συστημα...

    https://www.greekvegans.gr/ethics/kai-ta-futa-ypoferoun/
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    γιατί να μην τα συγκρίνω;
     
  11. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Καλο σας βράδυ.
     
  12. Mr.Hfaistos

    Mr.Hfaistos Regular Member

    Όχι.... τον είχαν "ποτίσει" τεκίλα!