Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 6 Σεπτεμβρίου 2007.

?

Σε ποια ηλικία εμφανίστηκαν οι σαδιστικές/μαζοχιστικές σας τάσεις;

  1. 01 - 06 ετών

    9,5%
  2. 07 - 12 ετών

    31,4%
  3. 13 - 19 ετών

    37,2%
  4. 20 - 30 ετών

    16,1%
  5. 31 - 40 ετών

    3,6%
  6. 41 - 50 ετών

    2,2%
  1. lina

    lina Regular Member

    Απάντηση: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Ψήφισα 7-12 όταν άρχισα σαν άτομο να κατανοώ το περιβάλλον και να νιώθω τον εαυτό μου σαν σκεψη. Όλες μου οι σκέψεις ήταν μαζοχιστικές και στα δωδεκα και μετά είχε γίνει πιά φύση μου συνειδητά να διαλέγω τον πιο γοητευτικό καθηγητή τον πιο σκληρό και να τον σκέφτομαι να με έχει αιχμάλωτή του χωρίς ερωτικά στοιχεία όμως. Αργησα πολύ να έχω σεξουαλική ζωή (18) και ποτέ δεν το ξεστόμησα σε κανέναν.... μέχρι πέρυσι...
     
  2. pako421

    pako421 New Member

    13-19, τότε που άρχισαν οι σεξουαλικές ανησυχίες και οι πειραματισμοι, ένιωθα ότι ήθελα κάτι παραπάνω, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω εξερευνήσει ακόμα όσο θα ήθελα αυτην την πλευρά του εαυτού μου επειδή δεν έχω το θάρρος, επειδή ίσως δεν έτυχε να βρω τον άνθρωπο.
    Νιώθω όμως ότι στη σεξουαλική μου ζωή θέλω να φτάσω στα άκρα, να παραδωθώ,να κυριεύσω, να χάσω τον έλεγχο, να δοκιμάσω νέα πράγματα.
    αυτό το site με βοηθάει να καταλάβω πως αυτά που σκέφτομαι μπορούν να πραγματοποιηθούν και ότι υπάρχουν πολλοί άλλοι που νιώθουν αντίστοιχα!
     
  3. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    13-19 μπορει να ψηφισα, αλλα οκ σαδομαζοχιστικες τασεις πιο "αθοας" μορφης απο πιο νεαρη ηλικια...
     
  4. Elysium

    Elysium Contributor

    loooooooooooong time ago. Την #$@#$@#$ μέσα...  
     
  5. grwinner

    grwinner New Member

    20 - 23 οπου ηδη εχεις παρει τις εμπειριες σου και βρισκεις αυτο που θελεις πραγματικα...
     
  6. latexduck

    latexduck Contributor

    γιατί νευριάζεις?  
     
  7. Elysium

    Elysium Contributor

    Το συναίσθημα της απόκλισης από πολλές κοινές σεξουαλικές επιθυμίες δεν είναι κατ’ ανάγκη ευχάριστο.

    Για πολλούς λόγους (θεωρητικούς και πρακτικούς)...
     
  8. latexduck

    latexduck Contributor

    Τότε απόλαυσε το με το δικό σου τρόπο  
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    Δεν έχω καταλάβει ποια λέξη αντικατέστησες με ειδικούς χαρακτήρες.
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία. Βρισιά ήταν εξάλλου...
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Την ''πουτανα μου'' μεσα...
     
  12. latexduck

    latexduck Contributor

    μπιιιιιιιιιιιπ