Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 6 Σεπτεμβρίου 2007.

?

Σε ποια ηλικία εμφανίστηκαν οι σαδιστικές/μαζοχιστικές σας τάσεις;

  1. 01 - 06 ετών

    9,5%
  2. 07 - 12 ετών

    31,4%
  3. 13 - 19 ετών

    37,2%
  4. 20 - 30 ετών

    16,1%
  5. 31 - 40 ετών

    3,6%
  6. 41 - 50 ετών

    2,2%
  1. Dark-Passion

    Dark-Passion New Member

    13-19..
    Κάπου εκεί στον χαμό της εφηβείας και της τρέλας μου άρχισα να διαπιστώνω οτι οι φαντασιώσεις μου ήταν λίγο πιο πολύπλοκες και περίεργες από αυτές που είχαν πολλές άλλες κοπέλες που γνώριζα.. Και κάπου στα 19 μου ήρθαν και έγιναν οι φαντασιώσεις μου σιγά σιγά πράξεις..  
    Να'ναι καλά ο άνθρωπος όπου και να είναι..   Μου χάρισε 2,5 απο τα πιο βασανιστικά και ταυτόχρονα τρελά - όμορφα - ηδονικά χρόνια της ζωής μου!!
     
  2. subabygr

    subabygr New Member

    13-19
    η β φαντασιωνοταν βιασμο και εξευτελισμο
    ο Φ οτι βιαζαν και εξευτελιζαν την κοπελλα του
     
  3. cider

    cider Kitchen master

    13-19 κι εγώ. Για την ακρίβεια εκεί γύρω στα 13, και στα 19 το κακό είχε γίνει. Σε επίπεδο φαντασίωσης βέβαια. Η υλοποίηση ήρθε στα 21.
    Μιλάω, όμως, αποκλειστικά για σεξουαλικό σαδισμό. Ποτέ δεν φτιάχτηκα βασανίζοντας στα αλήθεια τους άλλους, και ιδίως ψυχολογικά.
     
  4. phaethon

    phaethon New Member

    Στα 20 με 30, στα φοιτιτικά χρόνια που πειραματιστήκαμε!
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Δεν ξερω αν εντασσεται στα πλαισια του νηματος, ομως απο μικρη που αρεσαν τα κερασια.
    Απαιτουσα απο την γιαγια μου μετα το φαγητο να δωσει μονον δεκα στον καθενα απο τος αλλους και σε εμενα ολα τα υπολοιπα.
    Για να το διαπιστωσω μετα το τελος του φαγητου μετρουσα τα κουκουτσια στο καθε πιατο.
    Αν εβρισκα περοσσοτερα απο 10, πραγμα που σημαινε πως με "εριξαν", σε ανυποψιαστο χρονο και ενω η δυστυχη γιαγια μαγειρευε, της επιανα το δαχτυλο του ποδιου με την πενσα και της το εσφιγγα με ολη μου την δυναμη κι ας ημουν τοτε 5 χρονων.
    Μαλιστα οταν σε καποιες στιγμες εκεινη με σηκωνε στην αγκαλια της λεγοντας μου, "τι κανει το μωρο μου?" για να την εκδικηθω την χαστουκιζα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    (Απο μαρτυριες της συχωρεμενης της μητερας μου).
     
    Last edited: 24 Ιουλίου 2008
  6. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    Προσωπικά πιστεύω ότι δεν εντάσσεται.
    Μπορώ να θυμηθώ άπειρα κακομαθημένα πιτσιρίκια (no offence intented) να χτυπάνε, κλωτσάνε, δαγκώνουν όχι μόνο τη μαμά και τη γιαγιά τους,
    αλλά όποιον είχαν μέσα στο βεληνεκές τους, επειδή δεν τους έγινε το άλφα ή βήτα χατήρι.

    Δεν νομίζω ότι μπορούμε να συνάγουμε κάποιο συμπέρασμα λοιπόν εδώ, πέραν του ότι, βεβαίως,
    αναπτύσσεις από πολύ μικρή, την τεχνική των "χαστουκιών a la Mirella"...  
     
  7. Dr.Avalanche

    Dr.Avalanche New Member

    Το πρώτο σημάδι που μπορώ να θυμηθώ ήταν γύρω στα 13-14.
    Δεν είχε να κάνει με σεξ αυτό καθαυτό αλλά αρκετά αργότερα συνηδειτοποίησα ότι διέγειρε για πρώτη φορά την φαντασία μου σε μία σχέση αφέντη /σκλάβου σαν παιχνίδι σε εκείνη την ηλικία.
     
  8. nighty

    nighty New Member

    Πρέπει να ημουν γυρω στα 15..
     
  9. arion

    arion New Member

    Απάντηση: Ηλικία εμφάνισης σαδισμού/μαζοχισμού.

    απο τα 12 μου .....μου αρεσε να κοιτάω ψιλοτακουνες γόβες ..και καυλωνα,και φανταζόμουνα να με πατανε..
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Είχα καιρό να δω πώς διαμορφώθηκε αυτό το poll. Δεν φανταζόμουν ποτέ ότι υπάρχουν άνθρωποι που ανακάλυψαν το σαδισμό/μαζοχισμό τους μετά τα 13.
     
  11. Emma

    Emma Contributor

    Εφόσον μιλάμε για σαδισμό/μαζοχισμό σε bdSM (ερωτικό) επίπεδο, δεν είναι λογικό; (και όχι δεν αναφέρομαι στην επί πράξεως εφαρμογή).
     
  12. Syrah

    Syrah Contributor

    Τί είναι ο σαδισμός σε BDSM επίπεδο;