Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ηλικία εμφάνισης φετιχισμού.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 4 Μαρτίου 2008.

?

Σε ποια ηλικία εμφανίστηκε ο φετιχισμός σας;

  1. 1 -6 ετών

    14,6%
  2. 7 - 12 ετών

    37,5%
  3. 13 - 19 ετών

    27,1%
  4. 20 - 29 ετών

    6,3%
  5. 30 - 39 ετών

    6,3%
  6. 40 - 49 ετών

    0 vote(s)
    0,0%
  7. 50 ετών και άνω

    8,3%
  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Σε ποια ηλικία παρουσιάστηκαν για πρώτη φορά οι φετιχιστικές σας τάσεις;

    Δεν αναφέρομαι στην ηλικία στην οποία τις ικανοποιήσατε για πρώτη φόρα, ούτε σε σαδιστικές/μαζοχιστικές ή κυριαρχικές/υποτακτικές τάσεις (η ερώτηση απευθύνεται αποκλειστικά σε φετιχιστές).

    Προαιρετικά γράψτε αν θέλετε, και ποιο είναι το φετίχ σας, ή πώς (με ποια αφορμή) το συνειδητοποιήσατε.

    Παρακαλώ να μη σταθούμε στο κατά πόσο η αρέσκεια ενός συνιστά φετίχ, ή το μέγεθός της δικαιολογεί τον όρο. Ας απαντήσει έκαστος, σκεπτόμενος, τί εκείνος άντιλαμβάνεται ως φετιχισμό του.
     
  2. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Ωραίο το θέμα αυτής της ψηφοφορίας. Στην ηλικία των 8 μία στιγμή ήταν μόνο, όταν αντιλήφθηκα ότι μου άρεσε κάτι που ποτέ άλλοτε δεν είχα παρατηρήσει. Χωρίς βέβαια να καταλάβαινα τον λόγο για τον οποίο μου άρεσε τόσο αυτό που έβλεπα. Όντας στο σχολείο καθόμουν στο πρώτο θρανίο μαζί με ένα άλλο παιδί. Και εκείνη την στιγμή παρατήρησα πως η δασκάλα είχε βγάλει τα παπούτσια της και έτριβε τα πόδια της, φορώντας το καλσόν. Εικόνα που μου έχει μείνει μέχρι και τα τώρα, ίσως λόγω της πολύ μεγάλης εντύπωσης που μου έκανε αυτή η θέα. Οπότε ψήφισα την δεύτερη επιλογή
     
  3. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    1-6... στα ψηλοτακουνα κ τις μποτες... επαιρνα τα παπουτσια κ τις μποτες της μαμας μου κ την μεγαλης μου αδελφης κ κυκλοφορουσα ετσι μεσ'το σπιτι απο ηλικια 3 χρ. .....κ μεχρι σημερα εχω ενα κατι με αυτο το ειδος υποδηματα
     
  4. Kits

    Kits Contributor

    Εγω δηλαδη μικρος που εκανα πως οδηγουσα αυτοκινητο επρεπε να γινω shumacher??
     
  5. female

    female Contributor




    Έπρεπε, έπρεπε. Πάει πια αυτή η ευκαιρία... :-(


    Επί πλέον όλα τα αγοράκια παίζουν με το πουλάκι τους. Πόσα ονειρεύονται να γίνουν επαγγελματίες αυνάνες;

    (Όχι, μην το παρεις προσωπικά, λολ...)


     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Σκεψου ομως ποσοι καταφεραν να γινουν πραγματικοι μαλακες!!!! 
     
  7. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Ηλικία εμφάνισης φετιχισμού.

    Όλοι;  
     
  8. Hil

    Hil Regular Member

    από τα 17 περίπου άρχισα να "τρελαίνομαι" όταν έβλεπα high heels!!!
    τα τελευταία 2 χρόνια βέβαια, αρχίζω και τρελαίνομαι με τα γυαλιά... 
     
  9. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    ΛΟΛ... My dear Mistress, I mean πως απο τοτε φαινοταν πως με αυτα μου αρεσαν κ την σημερον ημερα εχω ενα ειδος φετιχ με αυτα, ας πουμε εσυ κ (δεν το λεω σε βαθμο φετιχισμου) δεν σ'αρεσει γενικως η αυτοκινηση/μηχανοκινηση;;;
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Αν θεωρείς εαυτόν φετιχιστή, συνεπώς αν ερεθίζεσαι σεξουαλικά οδηγώντας ή σκεπτόμενος πως οδηγείς αυτοκίνητο, μπορείς να επιλέξεις στο Poll την απάντηση που αντιστοιχεί στην ηλικία, στην οποία αναφέρθηκες.

    Αν όχι, φρονώ πως ο παραλληλισμός σου είναι ελαφρώς άστοχος.




    ΥΓ. Γράφεται Schumacher, παρά λίγο υποδηματοποιός.
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Ηλικία εμφάνισης φετιχισμού.

    Ξερεις πολλους αντρες που δεν ερεθίζονται οδηγωντας ενα γρηγορο η ενα καλο αυτοκινητο??? και αν δεν ερεθιζονται απο αυτο τοτε σιγουρα ερεθίζονται απο αυτες που επιλεγουν ( διοτι με τετοια αυτοκινητα η επιλογη πλεον δεν ειναι προτέρημα αλλα αναγκη) να εχουν στο καθισμα του συνοδηγου ...


    Υ.Γ. Μπαρδοοοννν....
     
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Συγγνωμη, η αγαπητη Syrah εθεσε ενα ερωτημα, μην το κανουμε παιδικη χαρα με ανουσια πραγματα.
    Το φετιχ μου, εκεινο της ουρολαγνειας, μου παρουσιαστηκε οταν ημουν 12 χρονων.
    Με ερεθιζε αφανταστα, δυσκολευομουν ομως να βρω εναν τροπο να το πραγματοποιησω.
    Ετσι πολυ απλα, το εκανα στον εαυτο μου και ενοιωσα υπεροχα.
    Γρηγορα ομως καταλαβα οτι αυτο που κυριως ζητουσα ηταν οτι με ερεθιζε περισσοτερο να το κανω εγω σε καποιον αλλον, κατι που το καταφερα τελικα στα 16 μου, οταν χρειαστηκε να ουρησω στον μηρο ενος ξαδελφου μου που στην διαρκεια μιας εκδρομης στην θαλασσα τον τσιμπησε εκει μελισσα.