Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η Κ στα 4 ! Την κάνει λιγότερο αφέντρα ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος blonde mermaid, στις 31 Μαϊου 2019.

  1. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Με παρότρυνση της @rea.

    Λοιπόν ....για του λόγου το αληθές !
    As nouns the difference between algolagnia and masochism is that algolagnia is a physical condition that causes a person to gain sexual pleasure by suffering pain, particularly to erogenous zones while masochism is the enjoyment of receiving pain.

    Όπως ουσιαστικά η διαφορά μεταξύ της και του μαζοχισμού είναι ότι η αλγολαγγνία είναι μια φυσική κατάσταση που προκαλεί σε κάποιον να κερδίσει σεξουαλική ευχαρίστηση υποφέροντας από πόνο, ιδιαίτερα σε ερωτογενείς ζώνες, ενώ ο μαζοχισμός είναι η απόλαυση του πόνου.

    Νομίζω λοιπόν την διαφορά την καταλαβαίνουμε όλοι !
    Και έρχομαι και ρωτώ ...
    Ο αλγολαγγνος δεν μπορεί να είναι Κ ;
    Εάν εμένα μου αρέσει ο πόνος κατά την διάρκεια του σεξ ... Αν θελήσω να με χαστούκισει το υ μου στα οπίσθιά ,για να ανεβάσω αδρεναλίνη θα
    πρέπει να φοβάμαι ότι με αυτόν τον θα υποβιβάσει την Κυρίαρχη μου οντότητα;

    Αν εγώ θελήσω να είμαι στα 4 και να καθοδηγήσω από εκεί αυτό με με καθιστα αυτόματος σε υπό ;
    Γιατί λόγο στάσης ;
    Έχει πει κανείς ποτέ ότι η στάση στα 4 είναι προκαθορισμένη για υποταγή ;
    Υπάρχουν γυναίκες που τους αρέσει αυτή η στάση ,που το κακο;
    Θα πρέπει και γι'αυτό να ρωτάμε τα υ ,αν τους βολεύει αυτό ;

    Δεν έχει να κάνει με ταπείνωση ,ούτε με φτύσιμο στην μάπα ,όπου διάβασα σε προηγούμενο ,έχει να κάνει καθαρά εαν η Κ κατά την σεξουαλική επαφή θέλει να πονέσει και ζητά από τον υ της αυτό !
     
  2. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Γαμώ είναι στα 4!
     
  3. whisperer

    whisperer Regular Member

    Μαλλον τα μπερδευει η εξηγηση που παρεθεσες παρα τα ξεδιαλυνει
    Gain pleasure και enjoyment ειναι ταυτοσημες εννοιες οπως το ευχαριστηση και απολαυση.
    Αλγολαγνος ειναι αυτος που gain pleasure,enjoyment,ευχαριστηση,απολαυση,any or all of the above με το πονο.
    Μαζοχιστης ειναι αυτος που gain,pleasure,enjoyment,εθχαριστηση,απολαυση,any or all of the above οχι μονο με το πονο αλλα με οτιδηποτε του δημιουργει αισθηση πιεσης και δυσκολιας (πχ εξευτελισμος )
    Οσο για τα υπολοιπα ερωτηματα
    Α) η κυριαρχια καθοριζεται απο το ποιος εχει τον.ελεγχο
    Β) η σταση στα 4 στερεοτυπικα παραπεμπει προς λατρεια σε κατι ανωτερο (πχ μετανοιες,το χαλακι των.μουσουλμανων προς τη μεκκα,υποκλισεις σε ηγεμονες κλπ) γι αυτο και οι συνειρμοι που δημιουργουνται.
     
  4. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    μου θύμισε μία κουβέντα που είχα σε μία σουβλακερί με μία πολύ καλή κοπέλα, υ, αλλά σε κάποιοες απόψεις πολύ πίσω δε (για εμένα)... μου είπε... "τι... εγώ να ανέβω από πάνω από τον κύριο μου? δεν είσαι καλά! δεν γίνονται αυτά τα πράματα, μόνο στα 4 και ιεραποστολικό"....
    Για εμένα πάντα... ρε παιδιά, πάμε καλά? που υποτίθεται πως είμαστε στον οπενμαιντ φακιν΄ ερωτικό χώρο τέτοιες απόψεις? Η Κ στα 4? ναι γιατί, τι θα πάθει? θα της καεί ο θερμοσίφωνας?
    Και πριν μου την πέσετε, εννοώ πως αφήσει ο καθένας τον εαυτό του/της να χαρεί τον έρωτα και το σεξ και ειδικά εάν υπάρχει και συναίσθημα και να μην δεσμεύεται από τις ταμπέλες. Άλλο να μην αρέσει η στάση, πχ... με πονάνε τα γόνατα ρε φίλε, ή απλά δεν το γουστάρω και όχι εάν θα κάτσω στα 4, ή από πάνω θα με κάνει λιγότερο Κ κλπ κλπ.

    την πιάνετε την διαφορά ναι?
     
  5. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Ενα θα πω. Αμα ΜΙΛΑΤΕ αντι να πραττετε, θα σηκωθει απ τα 4 το Κ που ειναι υ και αντιστροφα και θα παει στην κουζινα να ανοιξει καμια κονσερβα τονο....
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Όπως σας ανέφερε ο @whisperer , όσο διατηρείτε τον έλεγχο της κατάστασης και του υ διατηρείτε και την κυριαρχία σας. Αν αρχίσετε να εκλιπαρείτε "πέτα με στα βράχια και λέγε με μωρή", αρχίζει να τρίζει ακόμη κι αν δίνετε εσείς την "εντολή" ουσιαστικά την εκχωρείτε.
     
  7. Manipulator

    Manipulator Regular Member

    αυτή η κουβέντα είχε γίνει στο τελευταίο μιτινγκ της Θεσσαλονίκης που είχα ανέβει και είχαν βγει και πολλές κόντρες! Εννοείται πως δεν χάνεις την Κ σου, αφού ουσιαστικά εσύ έχεις τον έλεγχο, είναι πολύ απλό.

    και στην συνέχεια αυτού του θέματος στην σαλόνικα έθεσα και το γνωστό καταραμένο θέμα... ... ... ... εαααααν ο Κ απαιτήσει από την υ του να τον.... δεν πρόλαβα να τελειώσω, το μόνο που πρόλαβα να πω είναι πως αφού ΑΥΤΟΣ το γουστάρει και θα έχει τον όλον έλεγχο... βγήκα με την βοήθεια των ΜΑΤ από το μαγαζί !
     
  8. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Αν η Κ καυλώνει στα 4, καλά θα κάνει να το πράξει.
    Αυτό δεν ξέρω αν θα την κάνει λιγότερο αφέντρα .. περισσότερο ευτυχισμένη όμως, θα την κάνει σίγουρα.

    Ps: από παρελθοντική προσωπική εμπειρία, σε μια σύντομη βανιλοσχέση με μια Κ, μια χαρά πέρασε/περάσαμε όταν βρέθηκε στα 4.
     
  9. whisperer

    whisperer Regular Member

    Συμφωνω με την.υ
    Ποτε δε ξερεις τι γντ.

    https://www.aftodioikisi.gr/ota/dimoi/sifnos-super-puma-metefere-48xrono-andra-me-katagma-peous/
     

    Στο απο πανω εχεις τον.ελεγχο 
     
  10. Manipulator

    Manipulator Regular Member

  11. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Οι στάσεις στο σεξ είναι για όλους..είναι για ευχαρίστηση. Άλλα είναι αυτά που πρέπει να κρίνουμε..το πόσο Κ είναι κάποιος φαίνεται απο άλλα πιο σημαντικά κριτήρια.
     
  12. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Να ξεκαθαρίσω πως δεν πρόκειται για παράδοση ελέγχου η ταπείνωση !
    Ποτέ δεν ήταν στις ανάγκες μου !