Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η σκλάβα μετάνιωσε. Τι μέλλει γενέσθαι ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 28 Ιανουαρίου 2019.

  1. espimain

    espimain Contributor

    Άμα δεν μπορεί να την προσαρμόσει στα γούστα του (άνθρωπος έιναι κι αυτός με τις αδυναμίες του) την αποδεσμεύει.
    Αν πάλι την γουστάρει παρόλ' αυτά, την κρατά για γκόμενα ή και για σύντροφο του ή για να έχει πότε πότε, κανένα σεσιονάκι μαζί της και βρίσκει άλλες υποτακτικές.
    Δεν το απαγορεύει κανένας αυτό.
    Τι δηλαδή αν πότε πότε, τρώμε σπανακόρυζο, δεν σημαίνει ότι γίναμε και vegans
     
    Last edited: 30 Ιανουαρίου 2019
  2. Η σκλαβα μετανιωσε; Πολυ αργα... Θα μεινει στο κλουβι της δεμενη χειροποδαρα για παντα! Α ξεχασα, θα τιμωρηθει και με gangbang... Για να μαθει αλλη φορα.
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πήξαμε στο στερεότυπο στο νήμα...
    Άντε να δεχτούμε πως ο γραπτός λόγος παρουσιάζει εξ αντικειμένου μια κάποια ελλειπτικότητα, ιδιαιτέρως αν δεν μπορεί να τεθεί ένα θέμα σαφώς και προσδιορισμένα, άντε και να δεχτούμε πως οτιδήποτε μπορεί να έχει διπλή ανάγνωση και τριπλή, ένεκα που "ό,τι του φανεί του Λωλοστεφανή"....
    Σε κάθε περίπτωση στέι κουλ, που λένε και στα χωριά...
     
  4. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Εγώ θα έλεγα ότι το "τασκ" ειναι και για τους δύο στο να χτίσουν μαζί την ιδανική, για αυτούς, σχέση.
    Αλλά εγώ ειμαι εγώ  
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν το διατύπωσα σωστά. Με το "αρχική διατύπωση" δεν εννοούσα την απάντηση σου, αλλά το post στο οποίο απαντησα:

     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Φιλε, σε βλεπω αφισσα, παρεμβατικος βιαστης και τις διαφορες χαριτωμενιες ποιυ αναμασανε τα κατσικια του κοπαδιου.
     
  7. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Σωστό είναι αυτό, όταν διαβάζεται έτσι και υποδηλώνει πως το υ ενδιαφέρεται για το Κ. Στην περίπτωση μας, που το υ μετάνοιωσε και θέλει να φύγει, (για τους δικούς του λόγους), αν το Κ το θέλει δεν πρέπει να προσπαθήσει να το κρατήσει ;.
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Το εχω κανει σε δυο περιπτωσεις.
    Η μια οδηγησε σε επαναδιαπραγματευση. Αλλαγη ορων και οριων. Αποψη μου, η σκλαβα εχασε απο αυτη την κινηση.
    Η αλλη, πιο πισω χρονικα, τερματησε την D/s σχεση και μετατραπηκε σε βανιλια. Μεσα σε ελαχιστο χρονικο διαστημα και απλη οξειδοαναγωγη εγινε ο θησαυρος ανθρακες..
    Προσωπικη αποψη.

    Συν, παλι προσωπικη εμπειρια, δεν τρεχουμε ποτε πισω απο καποια που εφυγε ή θελει να φυγει.

    Και καλο ειναι, να μην την παρουμε πισω, οταν γυρισει. Κωδικος, ασπιρινες....
     
  9. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ό,τι αγαπάει και κανείς δεν μπορεί να του πει ότι κακώς πράττει .

    Εγώ ως Arioch έχω τα x γούστα ωστόσο μπορώ να τα κάνω αβαβά αν η σχέση μου δεν τα σηκώνει και ομοίως μπορώ να κάνω υποχώρηση στην υπάρχουσα σχέση αν αυτό χρειάζεται για να μείνει ζωντανή.

    Τα παραπάνω είναι παραδείγματα υποχώρησης των δικών μου θέλω και είναι και ένας από τους λόγους για τους οποίους δεν με κατατάσσω στους Κ. Στη δική μου κοσμοθεώρηση ο Κ δεν κάνει σκόντο στα θέλω του, αν η υ δεν θέλει, ο δρόμος ελεύθερος και τα σκυλιά δεμένα.

    But then again, it's just me.
     
    Last edited: 30 Ιανουαρίου 2019
  10. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Πρέπει οπωσδήποτε να κρατήσει ο ένας τον άλλον;
    Νόμιζα ότι είναι στη σχέση γιατί θέλουν, όχι γιατί τους κρατάνε...
     
  11. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    @Arioch και @Alpha Wolf, δεν μιλάω για την περίπτωση που αναφέρεστε. Είμαι και εγώ από αυτούς που δεν κάνω εκπτώσεις στα θέλω μου. Μιλάω για την περίπτωση που το υ μετάνοιωσε και θέλει να φύγει για προσωπικούς λόγους που έχουν να κάνουν με την ανασφάλεια και τη μειωμένη αυτοεκτίμηση για παράδειγμα. Έχει συμβεί, να νομίζει ένα υ πως είναι λίγο για το Κ της και να θέλει να το βάλει στα πόδια. Αναφέρω μια περίπτωση, μην πιαστούμε από αυτό.
     
  12. tithon

    tithon Contributor

    ούτε ψυχοθεραπεία κάνουμε, εκτός κι έχουμε ειδίκευση. αν θέλει να το βάλει στα πόδια, κάτι θα ξέρει.