Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Η CARMEN RIVERA(FETISH QUEEN) στην Αθήνα 13&14 Ιουλίου 2007

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος jael, στις 13 Ιουλίου 2007.

  1. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν είναι δουλειά μου να χαρακτηρίζω ανθρώπους. Μπορώ να χαρακτηρίσω συμπεριφορές μα ανθρώπους όχι.

    Φαντάζομαι πως αν συνεχίσουμε την αποδόμηση της γυναικείας κυριαρχίας θα δεχθούμε τα πυρά άλλων που πιστεύουν πως είναι υπαρκτή.

    Και να σου πω ακόμη κάτι; Ούτε άγιος Βασίλης υπάρχει.
     
  2. Kits

    Kits Contributor



    Πες οτι δεν λες αληθεια...... 
     
  3. Striker

    Striker Regular Member


    Για εμενα εδω κρυβεται το κλειδι για την ουσια της συζητησης και η αναπτυξη της το δειχνει καθαρα.

    Η αρχικη βασικη μου απορια ηταν γιατι να βλεπω τους malesubs αλλου σε γενικες γραμμες ανετους σε αυτο το θεμα και εδω μονιμα να παραπονιουνται. Γι αυτο και οι ερωτησεις μου πιο πανω.

    Τελικα βλεπω ειναι θεμα ορισμου περι του τι σημαινει γυναικεια κυριαρχια, ωστε να ξερει καποιος τι να περιμενει οταν μιλα γι αυτην. Και εδω επιστρατευεται η φεμινιστικη προσεγγιση. Μεγα λαθος. Οσο ομως το βλεπει κανεις συνειδητα ακομα και ετσι φανταζομαι οτι δεν πρεπει να υπαρχει κανενα προβλημα και να μπορει να απολαυσει αυτο πυ θελει. Με αλλα λογια συμφωνω με το σχολιο του L_Strike και στα δυο σκελη.


     
  4. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    μια μικρή παρατήρηση.το συγκεκριμένο κλάμπ, διοργανώνει άπειρα μουσικά events(psychedelic περισσότερο).πλέον δεν είναι μόνο στριπ κλαμπ.
     
  5. jael

    jael Regular Member

    Ας μην βιαστούμε να αποδομήσουμε την Γυναικεία Κυριαρχία. Υπάρχουν 1-2 περιπτώσεις εδώ μέσα που την προσεγγίζουν σε ικανοποιητικό βαθμό! Ως εκ τούτου ο παραλληλισμός που κάνεις με τον Άγιο Βασίλη κρίνω ότι είνα υπερβολικός...
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    /joke mode on
    Κι όμως περισσότεροι πιστεύουν στο Άγιο Βασίλη  
    /joke mode off

    Τώρα όσο για την επίσκεψη της Rivera....
    Μαγαζί που δε διαφημίζει την πραμάτεια του δεν αντέχει....
     
  7. kolkol

    kolkol Guest

    Πήγαμε, την είδαμε αλλά περιμέναμε κάτι παραπάνω από την Κοντέσσα
     
  8. blindfold

    blindfold Contributor

    Re: Απάντηση: Η CARMEN RIVERA(FETISH QUEEN) στην Αθήνα 13&14 Ιουλίου 2007

    ενδιαφέρον

    τι κρίμα που αυτά τα μερή κοιτάνε 1α τη τσέπη μας όμως... (ναι είμαι καρμίρης..! )
     
  9. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Η CARMEN RIVERA(FETISH QUEEN) στην Αθήνα 13&14 Ιουλίου 2007

    Δεκα ευρω εισοδο και ποτο θα πληρωσεις μονο και ελα εκφρασου οπως θελεις.
     
  10. savra

    savra Guest

    Εγώ συμφωνώ πως ισχύει σε μεγάλο βαθμό. Γυναίκες που πλερουά για να ικανοποιήσουν τα φετίχ σου, και η προσωπική τους ζωή είναι τελείως διαφορετική. "Γκομενάκια" που σε κάνουν "παρέα" όσο το χρήμα είναι άφθονο, στα μπαράκια, στα beach bar, παντού! "Κυρίες" που τα έχουν κάνει όλα στην ζωή τους με άντρες - ευκατάστατους, δημοφιλείς και "ελκυστικούς"- με ισχυρή προσωπικότητα δηλαδή  P). Επίσης, (το έσχατο επίπεδο της αντρικής μαλακίας) "φίλες" που μόνο φίλες δεν είναι και δεν μπορούν με τίποτα να σε δουν ελκυστικά-σεξουαλικά (γιατί ντε??) και σε φλομώνουν στις τύψεις μην τυχόν και τους πετάξεις κανά υποννοούμενο περί σεξ, σχέσης κτλ, αλλά σε υποχρεώνουν να εκπληρώνεις τα παρανοϊκά χατήρια τους σαν ηλίθιος, που όμως δεν τολμούν να ζητήσουν από τους γκόμενούς τους.

    Το ΒDSM όμως περιλαμβάνει και τους money-slaves. Οπότε ας ξεκαθαρίσουν από την αρχή οι Μάστερς και οι Μίστρες που αναζητούν money-slaves ώστε να τους γνωρίζουν κι οι υπόλοιποι "μη ενδιαφερόμενοι" για να μπορούν να τους αποφεύγουν.

    Τέλος όταν κάποιος έχει σκοπό τον ακολουθεί, χωρίς όμως να δημιουργεί λανθασμένες εντυπώσεις γιατί μετά υπάρχει ο κίνδυνος ο σκοπός να αφομοιώσει αρνητικές επιρροές, αλλά και καταστάσεις τύπου "ιερά εξέταση" όπου "όλοι είμαστε ένοχοι μέχρι αποδείξεως του εναντίον" και εκεί αρχίζουν τα παρανοϊκά τύπου "βαλτός", τα παίρνει, είναι της εκεί παράταξης, ας τους βάλω να μαλλώνουν για να κάνω το δικό μου και χίλια δυο άλλα παρόμοια. Ακούγετε συχνά πυκνά πως κανένας δεν είναι άγιος και ο καθένας παίζει το δικό του παιχνίδι, είτε είναι σε "κλίκα" είτε όχι, είτε είναι κολλητάρι των πολιτικών είτε όχι, είτε είναι φιλαράκι με τους φορουμίστες είτε όχι. Οι τύψεις να πάνε σ' αυτούς που τις δημιουργούν, ίσως έλεγε κάποιος.

    Είναι off - topic, αλλά επειδή έχω quote από προηγούμενες συζητήσεις το συνεχίζω σ' αυτό το thread. Ας το κατανομήσουν κατάλληλα όπως νομίζουν ο Admin και οι mods, ok?
     
    Last edited by a moderator: 27 Αυγούστου 2007
  11. geo

    geo New Member

    ΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΕΔΩΜΕΣΑ?

    η carmen rivera είναι από τις αγαπημένες μου, πάντα ήθελα να την δω και ήρθε ελλάδα χωρίς να το μάθω καν....

    πήγε κανείς για να μας πει εντυπώσεις?