Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΘΕΛΩ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος peleas, στις 9 Νοεμβρίου 2014.

  1. Συχνά κατηγορούμε τους συντρόφους μας οτι δεν ξέρουν τι θέλουν απο εμάς. Είμαστε όμως σίγουροι οτι γνωρίζουμε οι ιδιοι τι θέλουμε από εκείνους?

    Εμπρός λοιπόν, ας κοιτάξουμε τη/το σύντροφό μας στα μάτια και ας αρθρώσουμε επιτέλους τα θέλω μας!

    Κάνω την αρχή:

    Θέλω να είμαι το κέντρο του κόσμου σου, δε θέλω να είμαι ο κόσμος σου.
    Θέλω να είμαι η επιθυμία σου, όχι η ανάγκη σου.
    Θέλω να είμαι η επιλογή σου, όχι η μόνη σου επιλογή.
    Θέλω να μη θέλεις να ζήσεις χωρίς εμένα, όχι να μη μπορείς να ζήσεις χωρίς εμένα.

    Δε θέλω να απαιτείς, θέλω να διεκδικείς.
    Μη διεκδικείς την αγάπη μου. Να διεκδικείς την προσοχή μου.
    Να θεωρείς δεδομένο οτι υπάρχω, όχι οτι υπάρχω για σένα.

    Μη με ρωτάς αν σε ποθώ, κάνε με να σε ποθώ.

    Θέλω να θέτεις όρια, δε θέλω να θέτεις όρους.
    Θέλω να με αποδέχεσαι, όχι να συμφωνείς μαζί μου.
    Δε θέλω να βλέπεις τον κόσμο σου μέσα από τα μάτια μου,
    θέλω να βλέπεις τον κόσμο μου μέσα από τα μάτια σου.
    Θέλω να μου λες αυτό που σε ενοχλεί, τη στιγμή που σε ενοχλεί.

    Θέλω να μου λες τι σου αρέσει, τη στιγμή που σου αρέσει.
    Δε θέλω την αλήθεια. Θέλω την αλήθεια σου.

    Δε θέλω να μπορείς. Θέλω να θέλεις...
     
  2. Παραθέτω κείμενο/απάντηση σε μια φίλη που είχαμε κουβέντα σήμερα το πρωί διαδικτυακώς καθώς είναι μακριά.. Δεν αλλάζω ούτε τελεία..

    Ε. Λοιπον, εγω λεω.. να γραψουμε ενα κειμενο για τον αντρα της ζωης μας! Ανώνυμο και να το κολλάμε σε κολώνες τα βράδια που οι άλλου κοιμούνται. Άντε γράφε..

    Ο.''οχι, δεν ειμαι απελπισμενη, ειμαι έξυπνη και βασικά βαρεθηκα λίγο! Ξέρεις τι σημαινει αρσενικο; νομιζεις οτι εισαι; Κανεις λαθος.. θέλω να ερωτευτω και να μη φοβάσαι.. θελω να γυρισουμε μαζι ολο τον κοσμο και να πηδιομαστε σε καθε ευκαιρια, θελω να μου γαμας το μυαλο και να κανω οτι δε μ'αρεσει..να ξέρεις οτι μ'αρεσει! Θελω το πρωι οταν ξυπναω να λεω ποσο ομορφος εισαι και να γεμιζω ανασφαλειες, θελω εξαιτιας σου να πηγαινω για ψωνια να γινω πιο ομορφη..θελω να εισαι το εφαλτηριο μου..θελω να γινω πιο εξυπνη μεσα απο τις συζητησεις μας! ΟΧΙ! να μην εισαι παντρεμενος αμοραλιστης...δυστυχως για σενα εχω ηθικες αναστολες.. θελω να εισαι κτητικος και να με κατανοεις οταν ζηλευω.. θελω να με πιανεις απο το χερι στο δρομο..αλλα οχι παντα..για να καρδιοχτυπω μεχρι την επομενη φορα.. θελω να μη φοβασαι..γτ φοβαμαι εγω και για τους δύο......''

    Ε.Και γαμώ φίλε...θα μπορούσα να το κάνω copy paste!

    Ο.θες τα ιδια ε;

    Ε. Τα ψάχνω 33 χρόνια μικρή.
     
  3. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Καλό το κειμενάκι... Αλλά μην ελπίζεις και πολύ...!
     
  4. seduced mind

    seduced mind Guest

    Μία βόλτα στο Μοναστηράκι... Να πιω ένα καφέ στην αυλή του six Dogs.... Υπομονή μέχρι τη Πέμπτη... (''Ασχετο)
    Επί του θέματος.... Μια Κ με 800 χιλιάδες ευρώ μεροκάματο μου αρκεί...
     
  5. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    ΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    Μα ποιος νομίζεις πως είσαι;;; Άμε να την βρεις αφού την θες τόσο, ελεύθερος !!!
    H πόρτα είναι ανοιχτή και τα σκυλιά δεμένα ( όχι εσύ )
     
  6. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Ωραίες και εύκολες οι λίστες με το τι θέλουμε από τους άλλους. Συνήθως είναι και μεγάλες, γιατί το να "απαιτείς" είναι εύκολο.
    Δύσκολες και απείρως μικρότερες οι λίστες με το τι μπορούμε εμείς να δώσουμε (χωρίς να μας ζητηθεί και κυρίως χωρίς να περιμένουμε αντάλλαγμα).
     
  7. lexy

    lexy .ti.va.

    Ωραίες, πράγματι είναι, εύκολες είναι;

    Η δημιουργία τέτοιας "λίστας" προυποθέτει ειλικρίνεια και σπάνια είμαστε ειλικρινείς απέναντι στα θέλω μας. Τις θεωρώ εξαιρετικά δύσκολες τις λίστες με τα αληθινά θέλω.
    Αν, εν τέλει, συνταχθούν όμως μεγαλώνουν απείρως την λίστα του δούναι.
     
  8. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Το να λέει κάποιος τι θέλει από τους άλλους, ναι, για μένα είναι πολύ εύκολο. Το να μπορέσει να δώσει τα ίδια και ακόμα περισσότερα, χωρίς να περιμένει να πάρει όσα ακριβώς δώσει, αυτό είναι κομματάκι δύσκολο.
    Εννοείται πως πρέπει να είμαστε ειλικρινείς απέναντι στα θέλω μας, αλλά άλλο αυτό και άλλο να ζητάμε τα πάντα, λες και μας τα χρωστάνε. Και άμα δεν μας τα δίνουν, να στραβώνουμε.

    Αγαπητή @lexy , κατανοώ τι θες να πεις, εγώ εννοώ κάτι άλλο βέβαια. Αποτέλεσμα κάποιων σκέψεων που κάνω τις τελευταίες μέρες.  
     
  9. lexy

    lexy .ti.va.

    @Black Butterfly

    συμφωνούμε πως κανείς δεν μας οφείλει τίποτα   θέση μου είναι πως μόνο δίνοντας ενδέχεται να πάρεις. Κι αν δεν συμβεί , αρκει που κάθε φορά ανακαλύπτεις πως μπορείς. Να δίνεις.
     
  10. Black Butterfly

    Black Butterfly Αηδιασμένη

    Όσα και να δώσεις, αν ο άλλος δεν θέλει/μπορεί να δώσει και αυτός για οποιονδήποτε λόγο, δεν θα πάρεις τίποτα ή τουλάχιστον δεν θα πάρεις όσα περιμένεις ή όσα πιστεύεις ότι θα έπρεπε να σου δώσουν. Οπότε καταλήγεις να αναρωτιέσαι τι νόημα έχει που εσύ μπορείς και δίνεις πολλά. (Την απάντηση δεν την έχω βρει, αλλά το δουλεύω.)
     
  11. enlighten

    enlighten Στα ποδια του Drytomos...!!! Για ταξίδια ερωτικά

    Θέλω να ειμαι μαζι σου, οχι για αυτο που εισαι εσυ .... Αλλα για αυτο που ειμαι εγω ... Δίπλα σου !!!
     
  12. hecate

    hecate Regular Member

    θέλω να θέλετε να μου μιλάτε ανοιχτά. για τα πάντα που θέλετε να επικοινωνήσετε. για τις σκέψεις Σας, τα συναισθήματά Σας, τις επιθυμίες Σας, τα βιώματά Σας. όσα Σας προβληματίζουν, όσα Σας αρέσουν, ό,τι Σας ανησυχεί και ό,τι Σας χαροποιεί. ό,τι Σας καβλώνει και ό,τι Σας ξενερώνει. σε σχέση με εμένα ή ό,τι άλλο.

    θέλω να νιώθω ότι μπορώ κι εγώ να Σας μιλώ ανοιχτά. για τα πάντα.

    θέλω να μην νιώθω πως καλούμαι να παίζω παιχνίδια με ρόλους προσχεδιασμένους και κοινωνικά επιβεβλημένους.

    θέλω να παίζουμε παιχνίδια που τα σχεδιάζουμε Ε/εμείς, επειδή Μ/μας αρέσουν.

    θέλω να Είστε άγριος μαζί μου και τρυφερός. να μου συμπεριφέρεστε σκληρά και με αγάπη. εναλασσόμενα και ταυτόχρονα.

    θέλω να μου αφήνετε σημάδια και μετά να τα χαϊδεύετε και να τα φροντίζετε.

    θέλω να ξέρω πως με νοιάζεστε και με θέλετε. επειδή μου το λέτε και επειδή μου το δείχνετε.

    θέλω να μπορώ να ανατρέχω σε Εσάς και να Είστε εκεί.

    θέλω να ξέρετε πως κι εγώ είμαι εδώ για Εσάς και να θέλετε να έρχεστε εδώ.

    θέλω να μπορώ να γελώ όποτε το θέλω και να με κάνετε να γελώ όποτε χρειάζεται, ακόμα κι όταν δεν ξέρω πως το χρειάζομαι.

    θέλω να μπορώ να κλαίω όποτε θέλω. και να μην προσπαθείτε να με σταματήσετε, αλλά να παραμένετε κοντά μου.

    θέλω να έχω σημάδια Σας πάνω μου. για να μου «υπενθυμίζουν», χωρίς να χρειάζεται, κατά τη διάρκεια της μέρας μου, τις στιγμές Μ/μας.

    θέλω όταν τελειώνει μια τυπική μέρα μου, κατά την οποία έχω τον έλεγχο σε όλα όσα με αφορούν, επειδή χρειάζομαι να τον έχω, να έρχομαι σε Εσάς και να Σας παραδίδω κάθε έλεγχο, γνωρίζοντας πως δεν χρειάζεται πια να τον έχω.

    θέλω να Σας αφήνομαι. χωρίς να το εκμεταλλεύεστε και χωρίς να φοβάστε.

    θέλω μαζί να ορίζουμε τα όριά Μ/μας, να τα συζητάμε, να τα διαπραγματευόμαστε και να τα ξεπερνάμε.

    θέλω μαζί Σας να μπορώ να είμαι η χειρότερη εαυτή μου. αλλά να μην είμαι, επειδή Εσείς με κάνετε να θέλω να είμαι η καλύτερη εαυτή μου.

    θέλω να εξελίσσομαι μαζί Σας.

    θέλω νας Σας βλέπω να εξελίσσεστε κι Εσείς μαζί μου.

    θέλω να νιώθω πως είμαι και να είμαι ελεύθερη μαζί Σας. και να με κάνετε να θέλω ελεύθερα να Σας παραχωρώ τη δύναμή μου για να τη χρησιμοποιείτε όπως θέλετε και όπως γνωρίζετε πως αντέχω.