Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θα έχουμε πάντα το Παρίσι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος conner, στις 28 Ιανουαρίου 2016.

  1. conner

    conner Contributor

    Η φράση αυτή είναι από την "Καζαμπλάνκα"
    Οι δύο πρωταγωνιστές (ζευγάρι) συναντιουνται μετά από χρόνια στην καζαμπλάνκα και αναπολούν τον θυελλώδη έρωτά τους που έζησαν πριν χρόνια στο Παρίσι

    Έχετε ξαναβρεθεί με πρώην και έχετε αναπολήσει τον παλιό σας έρωτα ή φλερτ (πχ ένα φλερτ από τα σχολικά χρόνια ή μια μακροχρόνια σχέση κλπ)?
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τι ζήλεψες... τι τα 'θελες... τα ένδοξα Παρίσια... έτσι κι αλλιώς ο κόσμος πια παντού είναι τεκές...

     
  3. conner

    conner Contributor

    @Tenebra_Silente , αναμένω βαρυσήμαντη και εκτενή τοποθέτηση σου....
     
  4. Μόνο τυχαία. Μια που βρεθήκαμε κάναμε μια ξεπέτα for old times' sake κι από δω (ξανα)πάνε κι άλλοι...
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @conner αγαπητέ, εκτενής ίσως και να είναι. Σίγουρα δεν θα είναι βαρυσήμαντη.
    Ένας που έχει γράψει άπειρα "κείμενα" για κάποιους έρωτες, νομίζεις ότι δεν έχει το "Παρίσι" του?
    Είχα μια Βενετία, μια Τεργέστη και μισή Ρώμη ( δηλαδή δυόμισι χαχα ).
    Έχεις όρεξη για χασμουρητό?
    Σε μένα το "Παρίσι" άφησε πικρή γεύση στον ουρανίσκο.
    Αφού είναι καλύτερο, κάποιοι έρωτες να μένουν την λήθη και να μην δίνεται ευκαιρία γι' αναπόληση.
    Ίσως γιατί - εγώ τουλάχιστον - ήταν σαν να μ' έβλεπα σε μια φωτογραφία, δίχως να μ' αναγνωρίζω πια.
    Και όσο και να δίνω την αντίθετη εντύπωση, δεν μου ήταν ευχάριστο τα amarcord εκείνων των "Παρισίων", να μην μπορούσα να τους κρύψω, ότι πια δεν μ' άγγιζαν.
    Με το ένα ( η πιο σημαντική μου πρώην ) βρέθηκα κάποτε ξανά στο "κρεβάτι".
    Ήταν σχεδόν δυο χρόνια που δεν βλεπόμασταν ( στο παρελθόν ήμασταν μαζί για πάρα πολύ καιρό ), είχαμε πέσει τυχαία ο ένας στον άλλο.
    ( Μετά μου εξομολογήθηκε, ότι τόσο τυχαίο δεν ήταν. Αφού μ' έψαχνε στα "λημέρια" μου )
    Και είπαμε, να βγούμε για να θυμηθούμε τα παλιά ( όχι το τέλος που ήταν χείριστο ).
    Μετά από κείνη την νύχτα εγώ τουλάχιστον ένιωσα ότι τα παλιά τα λέρωσα και αποφάσισα, να τα σβήσω τελείως απ' την μνήμη μου...όλα... 
     
    Last edited: 28 Ιανουαρίου 2016
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    Το δικό μου το Παρίσι ήταν, είναι και θα παραμείνει ολοζώντανο.

    Δεν αγαπώ να ακυρώνω ούτε τα όμορφα, ούτε τα λιγότερο όμορφα αξιοθέατά του. Νοιώθω πως θα ακύρωνα κομμάτι μου σημαντικό κι είμαι πολύ υπερήφανη για να το κάνω αυτό  

    Ωστόσο, αν και πάντα θα το έχω, αν και συχνά θα το επισκέπτομαι, έχει πάψει να με εκπλήσσει.

    *η φράση αυτή είναι από τις αγαπημένες μου.
     
  7. Αμόρ, υποσχέσου μου πως δεν θα πάμε ποτέ στο Παρίσι...
     
  8. conner

    conner Contributor

    Και οι Βρυξέλλες έχουν μια ρομαντικότητα: έδρα της ΕΕ, Τεντεν, Στρουμφάκια... που το πας
     
  9. Ναι αλλά το Παρίσι έχει και Eurodisney  
    (που είναι το στρουμφοχωριό?)  
     
  10. conner

    conner Contributor

     


    Berlaymont building

    η έδρα της Ευρ Επιτροπής...
    τέτοιο δεν έχει το Παρισι
     
  11. whisperer

    whisperer Regular Member

    Αααα Τεργεστη ειχα κι εγω
     
  12. Lazycat

    Lazycat Αριστόγατα

    τελευταία παρασέρνω με ανατρεπτικά μηνύματα έναν παλιό μου έρωτα στο μαζοχισμό.
    Η πράξη δεν ξέρω σε ποιά όχθη θα υλοποιηθεί.
    Εύχομαι να μην ειναι πολύ μακριά - στο χρόνο. Ο τόπος εύχομαι να έχει σατέν σεντόνια.