Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Θελει να Τον γαμησω..Τον κανει αυτο λιγοτερο Αφεντη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 4 Φεβρουαρίου 2007.

  1. MallonNai

    MallonNai Gynesexual (oχι Bi) Premium Member

    δεν υπάρχει περίπτωση να διαβάσω 120 σελίδες, αλλά: όσο & να με γαμάς, υποτακτικός δε γίνομαι. Γιατί μου αρέσει? δε ξέρω & δε με ενδιαφέρει καθόλου να μάθω. 'Η το καταλαβαίνεις αυτό που σου λέω & το αποδέχεσαι ή άντε γεια. αν έχεις απορίες, για αυτό υπάρχουν οι σεξοψυχολόγοι. βαρέθηκα να εξηγώ ποιος είμαι.
     
  2. GreatA

    GreatA No life without a fall...

    αν αντί για αφέντης ήταν αφέντρα η διείσδυση θα είχε περισσότερη ή λιγότερη βαρύτητα?
    αν το κάνει μια 24/7 σκλάβα στην αφέντρα της έχει μεγαλύτερη βαρύτητα απο το αν το κάνει μια υποτακτική στον αφέντη της σε ενα προσυμφωνημένο session?
    κατά την άποψή μου, το πρόβλημα έγκειται για άλλη μια φορά στο πως μεταφράζει το εκάστοτε άτομο την κάθε ταμπέλα...
    δεν θυμάμαι ποιος το είχε πει αλλά με βρίσκει σύμφωνο το οτι, όλα στην ζωή έχουν να κάνουν με το σεξ, εκτός απο το ίδιο το σεξ. το σεξ έχει να κάνει με την δύναμη.
     
  3. Venus88

    Venus88 Premium Member

    Oscar Wilde αγαπητέ... και για την ακριβεια λεει οτι το σεξ εχει να κανει με την εξουσια..
     
  4. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    ... about power είναι η λέξη  
     
  5. KostantinosK

    KostantinosK Regular Member

    Άκρως ειρωνικό να επικαλούμαστε έναν καταδικασμένο ομοφυλόφιλο σ' αυτήν την συζήτηση.
    Βάζουμε απ' την πίσω πόρτα την έννοια του πισωγλέντη Master
    Το δαχτυλάκι πιάνεται;
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Τώρα αλήθεια;;;;;;;
     
  7. Iagos

    Iagos Contributor

    Τι λέτε;
     
  8. Iagos

    Iagos Contributor

    Άλλη μια... φωνή λογικής...  ανάμεσα Μ/μας...
     
  9. KostantinosK

    KostantinosK Regular Member

    Λέω ότι δεν υπάρχει απόλαυση που να μη μπορεί να συνδυαστεί με άσκηση κυριαρχίας
    Και το λέω χαριτολογώντας
    Και γω δεν πιστεύω σε ταμπέλες
    Το λέω και κανονικά γιατί με την ειρωνία δεν κάναμε δουλειά
     
  10. Iagos

    Iagos Contributor

    Δηλαδή;
     
  11. KostantinosK

    KostantinosK Regular Member

    Δηλαδή αν κάποιος απολαμβάνει κάτι, εν προκειμένω τον σοδομισμό του, μπορεί αυτό να γίνει μέσο για ψυχολογική και σωματική άσκηση κυριαρχίας στην σκλάβα ή στον σκλάβο του όπως οτιδήποτε άλλο. Το θέμα είναι η στάση μας στα πράγματα
     
  12. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Η αλήθεια είναι ότι η προηγούμενη απάντηση δεν βοήθησε...
    Σε κάθε περίπτωση, ένα πνεύμα όπως αυτό του Ουάιλντ, με την ευρυμάθεια, την οξυδέρκεια, την Αισθητική που τον χαρακτήριζε ενώ ταυτόχρονα έγραφε ηχηρά στα παλιά του τα παπούτσια τις καθεστηκυίες νοοτροπίες, στερεότυπα και προσδοκίες, νομίζω ότι ταιριάζει απόλυτα σε ένα τέτοιο νήμα.