Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Καλσον καλσον καλσον

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος woohoo, στις 23 Απριλίου 2012.

  1. woohoo

    woohoo Regular Member

    Εφτασα μεχρι την σελιδα 6 για να δω οτι τελικα δεν υπαρχει ηδη αυτο το thread.

    To θεμα ειναι πολυ απλο καλσον, ζαρτιερες και γενικα αυτου του ειδους τα ενδυματα.
    Επισης το thread απευθυνεται και σε crossdressers.


    Οποτε, τι προτιματε, ζαρτιερες η καλσον η ολοσωμες φορμες? Απλο η διχτυωτο? Συνδυασμενο με τι? Με σχεδια η χωρις? Τι χρωμα?
    Και οποιος θελει παραθετει και εικονες.
     
    Last edited: 24 Απριλίου 2012
  2. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Καλσον καλσον καλσον

    Οτιδηποτε διαφανο,ερεθιστικο στην αφη και ευκολοσχιστο!!!!!  
     
  3. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Καλσον καλσον καλσον

    Άμα το "περιεχόμενο" είναι ποιοτικό και όμορφο, καλά είναι και τα καλσόν και οι ζαρτιέρες και οι ολόσωμες φόρμες και τα δικτυωτά και τα πάσης φύσεως καυλωτικά .... 
     
  4. happyhellcat

    happyhellcat Regular Member

    Απάντηση: Καλσον καλσον καλσον

    Δεν ξεκαθάρισες, να τα φοράμε οι ίδιοι ή να τα φορούν άλλοι;
    Απαντώ και στα δύο:
    Για να φοράω εγώ, εξαρτάται από τη διάθεση, το υπόλοιπο ντύσιμο, τις προθέσεις μου, τις διαθέσεις και τις καύλες μου, το σκηνικό και φυσικά, το παπούτσι. Ιδιαίτερη προτίμηση έχω στις κάλτσες με σιλικόνη, σε όλα τα σχέδια και τις πλέξεις, αλλά κυρίως μαύρες και στο χρώμα του δέρματος  
    Για να φορούν οι άλλοι, βρίσκω τις ολόσωμες διχτυωτές φόρμες πολύ αισθησιακές και προτιμώ ιδιαίτερα τις (θα δανειστώ τον όρο από την Astrorvoxi) ευκολόσχιστες !!
     
  5. xy

    xy Regular Member

    Απάντηση: Καλσον καλσον καλσον

    Όλα είναι καλά, είναι σαν να με ρωτάς άμα προτιμάω την Porsche απο την Ferrari. Προσωπικά όμως προτιμώ τα απλά, μάυρα ή ασπρα, καλτσόν, ζαρτιέρες, δεν είμαι φαν του στρίνγκ, προτιμώ τα απλά καλά εσώρουχα ή τα 3/4.

    Βέβαια, το πάν ειναι το κορμί. Ένα καλο γυναικείο κορμι, ο,τι και να βάλει ειναι sexy, είτε με καλσόν είτε με ζαρτιέρες είτε με σωβρακολάστιχο απο το παζάρι, το προστιχα εσώρουχα θα κάτσουνε σαν κερασάκι...
     
  6. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Καλσον καλσον καλσον

    Νομίζω πως δυστυχώς τα καλσόν ακόμη και τα ''μέτρια'' πόδια τα κάνουν να φαίνονται πολύ ωραία.
     
  7. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Καλσον καλσον καλσον

    Μιας και είπες για ferrari, τύχαινε να έχω αυτό στο p.c. μου. (Και για οποιον δεν ξέρει αυτή είναι η ferrari 512 testarossa, μορφωθείτε!)

     

    Και κάτι που μου άρεσε ιδιαιτερα ήταν αυτό.

     
     
  8. θάλασσα

    θάλασσα Regular Member

    Απάντηση: Καλσον καλσον καλσον

    woohoo το εχω αυτό το καλσόν με τις βούλες  

    βέβαια το δικό μου έχει και μια κάθετη μαύρη γραμμή απο πίσω
    ειναι το αγαπημένο μου.. και παρ'όλο που ήταν λίγο τσιμπιμένη η τιμή το έχω αγοράσει 4 φορές.. Δυστυχώς τα σκίζω πολύ εύκολα τα καλσόν
     
  9. xy

    xy Regular Member

    Απάντηση: Καλσον καλσον καλσον

    Τα άσπρα εσώρουχα της τύπισσας ειναι σκέτη κόλαση. Ποιός γαμεί τη Ferrari ρε φίλε...
     
  10. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Καλσον καλσον καλσον

    Και εμενα είναι ένα από τα αγαπημένα μου. Γενικά μου αρέσει να έχει κάποιο σχεδιάκι σε μέγεθος έστω λίγο μεγαλύτερο από αυτές τις βουλες. Έχω μια εικόνα με ένα όμοιο καλσόν που έχει καρδούλες.

    Επίσης βρίσκω πιο ωραίο το καλσόν από τις ζαρτιέρες όταν φοριέται με sting που κάνει αντίθεση από κάτω.    
     
  11. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Καλσον καλσον καλσον

    Ένα μικρό trivia, υπάρχουν ferrari που σήμερα η αξια τους ανέρχεται στα 24.000.000 ευρώ.

    Αν σου φαίνεται αμελητέο, πάω πάσο.
     
  12.  

    Εγώ και η alice (εικονιζόμενη), πέρα από το SM κομμάτι εντός σχέσεως (Shibari, μαστίγωμα, κεριά κα) ασχολούμαστε συχνότατα (για την καύλα των ματιών και της αφής και επειδή είμαι φωτογράφος) με τα καλσόν και τις κάλτσες (από nylon ή από άλλο υλικό). Έχουμε βρεί ένα πολύ καλό μαγαζί στην Πατησίων (αν και κάπως ακριβούτσικο) που έχει μεγάλη γκάμα σε καλτσοειδή διαφόρων τύπων και αρκετά retro (με γραμμή στο πίσω μέρος του ποδιού κλπ)