Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Λόγοι ευτυχισμένων (ή επιτυχημένων) σχέσεων.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Λύσανδρος, στις 4 Ιουλίου 2016.

  1. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Θα το επεκτείνω πιο μετά, θέλω ένα μικρό διαλειμματάκι, αλλά νομίζω ο τίτλος μιλά μόνος του.


    Τι βλέπουμε να έχουν σαν συστατικά οι επιτυχημένες, οι ευτυχισμένες, οι σχέσεις τέλος πάντων που βλέπουμε και θέλουμε κι εμείς να νοιώθουμε έτσι στις δικές μας, αν δεν νοιώθουμε ήδη έτσι και δεν είμαστε ήση σε τέτοια σχέση για το τελευταίο από τα τρία.

    Και φυσικά εδώ είναι και οι μακριές, οι πολύ μακριές, και οι μίας ζωής ολόκληρης σχέσεις.

    Ο λόγος σε εσάς αγαπητές/οι και επανέρχομαι.


    (Σ.Σ.: Αφορμή για το νήμα ήταν έτερο νήμα που ανέλυε τις αιτίες χωρισμού. Σκέφτηκα ότι το να ξέρουμε τι να προσέχουμε δεν συνεπάγεται απαραίτητα ότι ξέρουμε και τι να κάνουμε ή να νοιώσουμε. Χρήσιμα και τα δύο μεν αλλά το καθένα έχει τη δική του συμβολή).
     
  2. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    τα συστατικα ειναι απλα

    α] να εχει αμαξι το βασικο
    β] αυτη να ειναι υποτακτικης φυσης
    γ] 90-60-90
    δ] ψηλη μελαχρινη με γαλαζοπρασινα ματια
     
    Last edited: 4 Ιουλίου 2016
  3. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Ένα δυνατό ξεκίνημα ως βασική προϋπόθεση, και ύστερα ..

    .. παράλληλη εξέλιξη των δύο μέσα στη σχέση:

    - είτε προς τα μπρος (το καλύτερο)
    - είτε προς τα πίσω (γιατί συμβαίνει κι αυτό)
    - είτε στασιμότητα για αμφότερους
     
  4. Kostas.V.

    Kostas.V. ....Η αλήθεια βρίσκεται στους Sex Pistols....

    Θεωρώ πώς δεν υπάρχουν 100% συστατικά για μια επιτυχημένη σχέση αφού σχεδόν πάντα ο άνθρωπος που θα κάνουμε σχέση στην περίπτωση μου γυναίκα δεν είναι ίδιες ούτε στο χαρακτήρα, ούτε στα θέλω τούς, ούτε στον τρόπο αντιμετώπισης τους...νομίζω όλοι μας γνωρίζουμε τι μυστήρια πλάσματα είναι....
    Αλλά πολύ σημαντικό εξίσου πιστεύω είναι ότι και εμείς οι ίδιοι δεν πράτουμε το ίδιο με όλες......
    Οπότε αν θεωρούνται σωστά συστατικά για την επιτυχία μια σχέσης αυτά για μένα είναι.. .
    Η κατανόηση.. .
    Η ειλικρίνεια...
    Ο σεβασμός....
    Το να έχουμε θέληση να ακούμε ακόμα και όταν δεν μας λένε τίποτα.. .
    Για εμάς τους άντρες ειδικά να είμαστε ενα βήμα τουλάχιστον πιο μπροστά.. ..
    Αλλά και σε όλα όσα ανέφεραν οι παραπάνω μου....

    Αααα και μακριά απο τις κακιές πεθερές..και τις πουτάνες τις γειτόνισες που μας γουστάρουν αδέρφια.. ...
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Να μπορεί ο ένας να μπει στο πετσί του άλλου και να γελάνε. Μαζί.
     
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Τώρα έχω χρόνο, για να γράψω μονάχα ένα πράγμα ( αλλά θα επανέλθω ).
    Να ζει ο ένας τις σιωπές και τις μελαγχολίες του άλλου σαν αγκαλιά κι οξυγόνο και όχι σαν απομάκρυνση ή άζωτο.
     
  7. elfcat

    elfcat . Contributor

    Ερωτική Επιθυμια.
    Κοινές Αξίες
    Συμβατοί Χαρακτήρες.
     
  8. ellianna

    ellianna Regular Member

    Να ανανεωνονται συνεχως.Να μη μενουν στασιμοι.Μαζί.Να υπάρχει γέλιο,καυλα,σεβασμός,όλα αυτά χωρια κ όλα αυτά μαζί
     
  9. gazza

    gazza Regular Member

    να μην παιζει πεθερα....και να θελει να κανει το προγραμμα της νομο...γαμω τις πεθερες
     
  10. venus in scorpio

    venus in scorpio New Member

    Να δημιουργείς σχέση για να μοιραστείς τη χαρά και τα ενδιαφέροντα που έχεις ήδη στη ζωή σου.
    Και όχι γιατί περιμένεις από κάποιον να καλύψει το κενό σου. (οικονομικό, συναισθηματικό, σεξουαλικο κλπ)
     
  11. Miaou... (you know!!!!)
     
  12. Apolytos

    Apolytos I am back bitches

    Να ειναι σχεση που εχει ξεκινησει απο ερωτα. Να υπαρχει χημεια. Ειλικρινεια. Σεβασμος. Να ακουει ο ενας τον αλλον. Να εχουν παραλληλες ζωες μεσα απο τις οποιες πετυχαινουν την αυτοπραγματωση τους. Και φυσικα, για να υπαρχουν ολα τα προγουμενα στον επιθυμητο βαθμο, να εχουν και οι δυο , υψηλο βαθμο ενσυναισθησης. Βλεποντας τα προηγουμενα σχολια, το βραβειο κοινοτυπιας να παει σε μενα παρακαλω.
    Ευχαριστω