Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μαθηματικός αλγόριθμος προγραμματισμού ζωντανών οργανισμών;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 10 Ιανουαρίου 2019.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Μια φορά και ένα καιρό ανακάλυψα…


    Παραμύθια, δεν υπάρχει, μόνο σε μένα πιάνει. Για αυτό δεν τον χρησιμοποιώ συχνά ούτε σε εμένα.


    Δύο καπετάνιοι υπάρχουν το συναίσθημα και η λογική. Έφτιαξα με έναν πολύ απλό τρόπο, έναν μηχανισμό που δίχως κόπο, μπορεί να προγραμματίζει…… και έτσι να έχεις τα νήματα σε κάθε ζωντανό οργανισμό.


    Παραμυθάς, είπαμε, τόσο καλός που μπορώ να κάνω κάποιον να πιστέψει, ότι δεν λέω παραμύθια.


    Αλλά ας πούμε στη σφαίρα του φανταστικού, αν εγώ δεν είμαι απλά ένας παραμυθάς…

    Πώς θα επηρέαζε αυτό την ανθρώπινη κοινωνία, αν όντως κάποιος άλλος και όχι παραμυθάς, το έχει ανακαλύψει;
    Και αν το χρησιμοποιεί ήδη εδώ και καιρό και ελέγχει ήδη τους πάντες και τα πάντα;


    Και έζησαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα…


     
    Last edited: 10 Ιανουαρίου 2019
  2. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Έτσι ξεκινάνε οι θεωρίες συνομωσίας κιετς...
    Μιλάμε για διανοητική και συναισθηματική καβλάντα...
    Από καψούρα ως βασανάκι και από ψώνια έως πολιτική (ντυ κωλ)...
    Οι μηχανισμοί είναι γνωστοί κι αυτοί που τους προωθούν/αναπαράγουν επιεικώς ελέγξιμοι κινήτρων...
     
  3. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Εντελως βδσμ το thread.
     
  4. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Αφιερωμένο σε εσένα...
    Την πιθανότητα ο θεός να είναι προγραμματιστής και οι κανόνες να είναι μαθηματικά κατασκευάσματα την σκέφθηκες; Και μιλάω για τον κατασκευαστή, αυτού του σύμπαντος. Πιο πάνω δεν μπορώ να φανταστώ τι παίζει.
    Και για να μην παρεξηγηθεί κανείς, για την πιθανότητα μιλάω.
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    "Ο τόνος την επόμενη ώρα θα είναι..." , σου λέει κάτι;
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Τα μαθηματικά μας δείχνουν το μοτίβο, όποιος έφτιαξε το σύμπαν, πάνω σε αυτό το έφτιαξε. Χρησιμοποίησε τα, ως εργαλεία ως ένας κ στο bdsm. Ως ένας Κυρίαρχος σε μεγαλύτερο εύρος, κ.ο.κ
     
  7. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Χρ'σό μ', μην προσπαθείς...
    Είμαι μεγάλο παιδί και δεν κουβαλάω νερό σε συνομωσιολογίες, πονάει η μέση μου...
    Εξαιρετική η ασύνειδη τσαχπινιά σου, που επιχειρείς να εμπλέξεις θεούς, κατασκευαστές, αρχιτέκτονες, προγραμματιστές στο μενού, για τους δικούς σου λόγους, δεν λέω...
    Σε κάθε περίπτωση μείνε σε τίπουτας μονόκερους, καμιά κοκκινοσκουφίτσα, κανά Μπάμπι το ελαφάκι, μια γατούλα, ένα κάτι τέτχοιο βρε παιδάκι μου...
    Πάντα υπάρχουν ευήκοα ώτα στα ροζουλιά...
    Να... Κάτι τέτοια... Γούτου, γούτου..!

     
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Βασιλικός θα γίνω στο παραθύρι σου
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor


    Μη μπαίνεις σε κόπο χειμωνιάτικα παιδάκι μου, παίρνω ξερόν, είμαι πολύ αμελής σε γλάστρες, φυτά και τέτοια...