Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μανιφέστο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος Master-Yoda, στις 6 Φεβρουαρίου 2019.

  1. Master-Yoda

    Master-Yoda Αρχή άνδρα δείκνυσι

    1. ΟΧΙ σημαίνει ΟΧΙ, ΝΑΙ σημαίνει ΝΑΙ. Τα "λέει όχι, αλλά άλλα εννοεί" να τα βάλετε στο απαφτούλη σας.

    2. Το ότι μια γυναίκα υπάρχει δε σας δίνει δικαιώματα επάνω της.

    3. Το πώς ντύνεται μια γυναίκα δε σας δίνει ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ επάνω της.

    4. Το ότι μια γυναίκα έχει σεξουαλική ζωή δε σας δίνει ΚΑΝΕΝΑ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ επάνω της.

    5. Είτε εγκρίνετε είτε όχι τη σεξουαλική ζωή μιας γυναίκας, δε σας πέφτει λόγος, ούτε η γνώμη σας σάς δίνει το παραμικρό γαμημένο δικαίωμα επάνω στη γυναίκα.

    6. Το τι δουλειά κάνει μια γυναίκα για να ζήσει είναι δικός της λογαριασμός και δε σας δίνει κανένα δικαίωμα επάνω της.

    7. Μάθετε να κρατάτε το φερμουάρ κλειστό και τα κουλά σας μαζεμένα.

    8. Οι γυναίκες ΔΕΝ δημιουργήθηκαν για να ικανοποιήσουν τις δικές σας σεξουαλικές ορέξεις. ΚΑΜΙΑ δεν είναι υποχρεωμένη να σας κάτσει. Η χούφτα σας και ΠΟΛΥ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ.

    9. Όταν πας να βιάσεις,θΑ σου ΆΞΙΖΕ *** να σε σαπακιάσουν στο ξύλο (ΠΟΛΥ ΒΡΩΜΟΞΥΛΟ ΟΜΩΣ) κ μετά να σε δώσουν σε όσους νοιάζονται γι' αυτή που πήγες να βιάσεις, για να συνεχίσουν μ' ό,τι απέμεινε.




    *** ΘΑ σου Άξιζε.. ( δηλώνω αντίθετος σε ότι δεν κινείτε σε νομικό επίπεδο και δεν σέβεται απολύτως τα θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα . Για να μην παρεξηγηθεί
    λοιπόν το κομμάτι γραφής μου τονίζω ότι δεν είμαι υπέρ της βίας και ούτε πρέπει να χρησιμοποιείτε βία. Παιδεία και κουλτούρα χρειαζόμαστε )

    πηγη https://twitter.com/tzoannop/status/1069948472923774976
     
    Last edited: 6 Φεβρουαρίου 2019
  2. tithon

    tithon Contributor

    με διακηρυκτικό γλείψιμο δεν γάμησε κανείς.
     
    Last edited: 6 Φεβρουαρίου 2019
  3. Master-Yoda

    Master-Yoda Αρχή άνδρα δείκνυσι

    είμαι υπεύθυνος για αυτά που έγραψα, όχι για αυτά που κατάλαβες.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    ομοίως
     
  5. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Την άποψη σου; θα την πεις;
    Με ενδιαφέρει μιας και ειμαι ένα από τα άτομα που αναφέρει το κείμενο.
     
     
  6. Dux

    Dux Regular Member

    Ποιος ο λόγος για να γράψεις ολόκληρο μανιφέστο για τα αυτονόητα;
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    περί των μονομερών διακηρύξεων;
     
  8. Master-Yoda

    Master-Yoda Αρχή άνδρα δείκνυσι

    Στην Ελλάδα εκτιμάται πως οι βιασμοί ξεπερνούν τους 4.500 το χρόνο, αλλά ένα μικρό μόνο ποσοστό βιασμών καταγγέλλεται στις Αρχές, ενώ στη χώρα μας έχουμε έναν από τους χαμηλότερους δείκτες καταγεγραμμένων βιασμών στην Ευρώπη.

    Τα τελευταία χρόνια δηλώνονται στις αρχές μόλις 200 βιασμοί το χρόνο, όταν στη Σουηδία -μία χώρα με αντίστοιχο πληθυσμό- δηλώνονται περίπου 5.500 βιασμοί σε ετήσια βάση, σύμφωνα τον πρόεδρος της Ελληνικής Ιατροδικαστικής Εταιρίας Γρηγόρης Λέων.

    link http://www.efsyn.gr/arthro/sokaristika-stoiheia-gia-toys-viasmoys-stin-ellada
     
  9. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Μπαίνεις που μπαίνεις στον κόπο να γράψεις σε ένα νήμα.
    Ξέρω και γω;
    Εκτός κι αν σκοπός σου είναι μόνο να μιλάς για αγαμητους που ψάχνουν τρύπες...
     
    Last edited: 6 Φεβρουαρίου 2019
  10. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Κάποιες φορές το αυτονόητο δεν είναι αυτονόητο.
    Καλό είναι να γράφονται.
     
  11. Dux

    Dux Regular Member

    Από την Εφημερίδα των Συντακτών "εκτιμάται";    
    Αλλά και έτσι να είναι, τι άλλαξε με το να πεις τα αυτονόητα;
     
  12. Master-Yoda

    Master-Yoda Αρχή άνδρα δείκνυσι

    Δεν έδωσες τον ελάχιστο χρόνο για να διαβάσεις το link που σου έστειλα και φαίνεται απο το γραπτό σου.
    Δεν μπορώ να δώσω τον χρόνο μου για να σου απαντήσω στην ερώτηση .