Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Μυστικιστικό συναίσθημα και BDSM (ιδωμένα από τη δική μου, προσωπική, σκοπιά)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Iwn1989, στις 13 Ιουλίου 2019.

  1. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Έχω λόγο που πιστεύω πως το μυστικιστικό συναίσθημα με το σεξ και τον έρωτα συνδέονται στενά! Κάθε οργασμός είναι και μια κατάσταση έκστασης.. γιατί να μην είναι κι η θρησκεία το ίδιο, αλλά στο πιο "πνευματικό" και εξειδανικευμένο; Το bdsm ενέχει μυστικιστικά στοιχεία!
    Η λατρεία της Κυρίαρχης από τον υποτακτικό, ο τρόπος...
    Τα σωματικά υγρά της D. ενέχουν στοιχεία "θείας κοινωνίας" για τον sub, γίνεται "ένα" με την "Θεά" του έτσι, αντλεί από τη δύναμή Της!!
    Η Κυρία είναι η "καθοδηγήτρια", εκείνη που αναλαμβάνει να σε κάνει καλύτερο, χρειάζεται "πίστη"- εμπιστοσύνη γι αυτό..
    Η μόνη διαφορά και βασική, θα έλεγα, είναι πως την Αφέντρα την βλέπεις, τον Θεό όμως όχι!!  
    Παραδιδόμενος σ' Εκείνη το πιο "καταραμένο" (ούρα, σκατά) μετατρέπεται σε επιθυμητό, η εμπιστοσύνη που έχει επιτευχθεί δείχνει πόσο Την αγαπάς, πως έχεις κατακτήσει την τέλεια Αγάπη......
     
  2. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Πολλές συχρονες θρησκείες θεωρούν το σεξ ως άσκοπη δαπάνη εσωτερικής ενέργειας και για αυτό συστήνουν αποχή από το σεξ.

    Παλαιότερες θρησκείες (ορφεας, διονυσος, μιθρας) χρησιμοποιουσαν το σεξ ως μέθοδο ανοίγματος του εσωτερου ανθρωπου.

    Οποτε, διαλέγεις και παιρνεις...αυτό που σου ταιριάζει.
     
  3. whisperer

    whisperer Regular Member

    Γιατι η αναφορα μονο.σε γυναικα Κ και αντρα υ?
    Αυτο που πιστευεις δεν.ισχυει.στην.αντιστροφη περιπτωση?
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Έλα μωρέ, ξέρεις ότι στο 90% των νημάτων γράφουμε οι περισσότεροι για αρσενικό Κ και θηλυκό υ.
     
  5. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Δηλαδή εάν δεν φας τα σκατα κάποιου- κάποιας δεν γίνεται;
     
  6. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Φυσικά μπορεί να ισχύει και στην αντίστροφη περίπτωση!
    Άλλωστε γράφω από δική μου σκοπιά..
     
  7. Iwn1989

    Iwn1989 Regular Member

    Δεν γράφω με σκοπό να θέσω κάποιον "κανόνα", -άλλωστε εγώ ο ίδιος σιχαίνομαι τους "κανόνες"- μιας και κατ' εμέ οι "τρόποι λατρείας" είναι τόσοι και διαφορετικοί όσες και οι προσωπικότητες των ανθρώπων!
    Παντού υπάρχουν διαβαθμίσεις ακόμα και σε αυτό το σημείο· τα σκ@τ@ δεν είναι απαραίτητο να τα φας!!  
     
    Last edited: 14 Ιουλίου 2019
  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    Εμενα παντως τα κουνουπια μου εχουν πιει το αιμα και το απολαμβανουν μαλλον ειμαι ο Κ τους

    ΥΓ. και ξερετε μονο τα θυλικα κουνουπια τσιμπανε
     
  9. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Και πως είναι εξίσου άνθρωπος με εσένα. Με τις ίδιες αδυναμίες, φυσικά/ανθρώπινα όρια και πως δεν κάνει θαύματα.
     
  10. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Μόνο που θα πρέπει να έχεις υπόψιν σου πως τα υγρά της Θεάς σου μπορεί και να μην έχεις την ευχαρίστηση να τα δεχθείς ποτέ εσύ εάν δεν το θέλει ε;  
     
  11. Ourolagnos

    Ourolagnos Regular Member

    Δόξα το θεό!