Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Να κερατώσω την σκλάβα μου.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος dom2012, στις 5 Ιουνίου 2024.

  1. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    Προσπάθησα να διαβάσω σοβαρά την αρχική τοποθέτηση παρά τον όλο λάθος συλλογισμό που αναφέρεται συνοπτικά στον τίτλο.
    Μετά ξεκίνησαν τα "κάνω ότι θέλω με όποια θέλω" συνοδευόμενα από πολλά ορθογραφικά και κάπου εκεί σταμάτησα.
     
  2. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Bingo

    Now you're talking
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Υπάρχει πάντα και η επιλογή του "το κάνω για να δω τι θα γίνει"...
    Στις εποχές της άκρατης νοησιαρχιας όπως αυτή που διανύουμε, βέβαια, αυτό ακούγεται οριακά creepy...
     
  4. dom2012

    dom2012 Regular Member

    Μα το αστείο της υπόθεσης είναι ότι πρακτικά δεν μπορεί να γίνει κάτι διαφορετικό. Να μην ενημερώνω την ιδιοκτησία μου για τις κινήσεις μου είναι κάτι που συνηθίζεται εννοείται.
     
  5. rea..

    rea.. Contributor

    Ωραίο θέμα για συζήτηση θα ήταν αυτό! Δροσιά στον καύσωνα!  ..
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Πιστεύω όμως ότι τα πράγματα θα ζοριζαν και δεν θα δροσιζαν (κατά τη διττή ιδιότητα του αγγουριού ) όταν συνειδητοποιούσαμε ότι παρά περί την του αντιθέτου πεποίθηση και επιθυμία μας, δεν μπορούμε να ελέγξουμε τα πάντα με το μυαλό μας, ούτε να τα προσεγγίσουμε νοητικά.
    Και τότε πόσο ακόμα πιο μάταιη θα φαινόταν αυτή η συνεχής περιστροφή γύρω από σενάρια που κάνουμε σε μια προσπάθεια να αποφύγουμε το just let it happen...
     
  7. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Μου έφερε στο μυαλό το χιλιοειπωμένο "trust the process", πόση αποδοχή της κατάστασης, της όποιας κατάστασης, χρειάζεται αλλά και πόσο θάρρος στην παράδοση της διαδικασίας.
    Ωραία τοποθέτηση @margarita_nikolayevna  
     
  8. dom2012

    dom2012 Regular Member

    Καλά έκανες. Μη κουράζεσαι.
     
  9. rea..

    rea.. Contributor

    Χμμ.. συμφωνώ ότι ζορίζει, ήδη έχει αρχίζει να με.. τσούζει, αλλά δεν χάνει την δροσιά του, έχει φρεσκάδα ελευθερίας.
    Όπως νιώθετε. 
     
  10. MissLa

    MissLa AMAZON QUEEN Premium Member

    Αγαπητό Marie Claire,

    Είμαι Αφέντρα ενός σκλάβου και τελευταία έχω χάσει το ενδιαφέρον μου γι αυτόν και θέλω να τον κερατώσω, αλλά νιώθω τύψεις και φοβάμαι ότι δεν είμαι σωστή Αφέντρα που νιώθω τύψεις και μπήκα εδώ να ρωτήσω άλλους ανθρώπους που δεν γνωρίζουν ούτε εμένα ούτε τον σκλάβο μου τι να κάνω με τον σκλάβο μου και τη ζωή μου γενικότερα μιας και δεν ξέρω που πάνε τα τέσσερα και δεν είμαι και πιστοποιημένη σύμφωνα με την μεγάλη βίβλο του bdsm και οι παλιοί Μάστερ μου λένε ότι ο σκλάβος που έχω εδώ και 7 χρόνια δεν είναι καν σκλάβος μου.

    Τι να κάνω;
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ή και το "process VS contact". Συχνά μας απορροφά το περιεχόμενο τόσο που είναι αδύνατον να διακρίνουμε ότι είναι τυχαίο ή ήσσονος σημασίας και η διαδικασία στην πραγματικότητα είναι που θα μας αποκαλυπτε τα πολλά και σημαντικά.
    Σε ευχαριστώ  
     
  12. dom2012

    dom2012 Regular Member

    Τι να κάνεις ξέρεις. Τις οδηγίες μου σου τις έδωσα. Καλή συνέχεια