Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Περί παρενοχλησης.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος _voltage_, στις 20 Ιανουαρίου 2017.

  1. tithon

    tithon Contributor

    επιπλέον τα παιδιά δεν "ακολουθούν" άβουλα, ούτε ομοιότροπα, ούτε καν τα νήπια.
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Προς επίρρωση  
     
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Θα προτιμούσα να πεις ό,τι έχεις να πεις με το θάρρος της γνώμης σου και όχι πίσω από τα λόγια μου και με κάποια σαφήνεια, διότι αυτά τα μεσοβέζικα μόνον να ενοχλήσουν μπορούν.
     
  4. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Δεν ξερω κανενα μικρο παιδι που να ειπε "εγω θα ακολουθησω το δικο μου δρομο"
    Ακολουθουν θελουν δε θελουν. Δεν ειναι αβουλα ως οντα. Ειναι ομως απολυτα εξαρτημενα. Και αυτο τα καθιστα ανημπορα. Τα παιδια αντιδρουν σε ο,τιδηποτε τα ενοχλει η δεν τους αρεσει. Αυτο ειναι διαφορετικο απο το "ακολουθουν"
    Δεν μπορουν να ειναι ανεξαρτητα. Γιαυτο οπως ειπε η Dark Explorer οι εκμεταλλευτες τους, φορουν μανδυα προσκλησης

    Συχνα τα θυματα παρενοχλησης σε παιδικη ηλικια ακουν το "ειναι για το καλο σου" η "θα σου αρεσει θα δεις" η 'εγω το κανω γιατι σε αγαπαω"
     
    Last edited: 17 Ιουλίου 2021
  5. tithon

    tithon Contributor

    τα μικρά παιδιά, είναι, ίσως, ευκολότερα χειρίσιμα απ τα λίγο μεγαλύτερα. κοκ
    άβουλα δεν υπάρχουν, αν εξαιρέσουμε, ενδεχομένως, τα βρέφη.
    δεν αντιδρούν ομοιότροπα, ούτε σε απόπειρες χειρισμού, ούτε έχουν όμοιες φαντασιακές κατασκευές.
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Τι ακριβώς προσπαθείτε να αποδείξετε;
    Και που αντιδρούν διαφορετικά, τι; Υπάρχει ευθύνη;
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    ευθύνη σε τι;
    στο εγκατεστημένο μίσος σε «πεινασμένους»;. στην φαντασιακή κατασκευή;
    τι ρωτάτε;
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Το εγκατεστημένο μίσος και την φαντασιακή κατασκευή ποιανού;
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    δεν συμμετέχουν μικρά παιδιά στην συζήτηση. μόνον ενήλικες. από καιρό.
     
  10. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Σε ένα BDSM φόρουμ, αυτονοήτως για ενηλίκους, τι θέση έχει η συζήτηση για αντιδράσεις παιδιών ή εφήβων που παρενοχλήθηκαν και αν καλώς ή κακώς ντράπηκαν ή αντέδρασαν πανικόβλητα ή οτιδήποτε άλλο;
     
  11. NewKatrin

    NewKatrin Very irregular member

    Αντιλαμβανομαι οτι εννοειτε οτι "το εγκατεστημένο μίσος σε «πεινασμένους» και η "φαντασιακή κατασκευή" ειναι οδηγοι για την υπαρξη η οχι "παρενοχλησης" στην ενηλικη πια ζωη?
     
  12. Να προσθέσω επίσης, πως όταν ακριβώς πάνω από το ποστ σας, κάνετε like, εκφράζοντας επιδοκιμασία στην άποψη πως 10 χρονα κορίτσια, θύματα σεξουαλικού bullying, και ένα 11χρονο κορίτσι που χουφτώθηκε από παιδόφιλο πορνόγερο καθητητή μουσικής, φαίνονται αφελή και ηλίθια επειδή δεν αντέδρασαν με καταγγελίες και κλωτσομπουνίδια, σε μια ολόκληρη ομάδα αγοριών και σε έναν κατα 50 χρόνια μεγαλύτερο καθηγητή, δηλώνετε την θέση σας.
    Οι μετέπειτα εκδηλώσεις ενδιαφέροντος προς εμένα, μου φαίνονται αρκετά υποκριτικές.