Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πρακτικές που χαρακτηρίζουν το Switch

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 25 Μαϊου 2017.

  1. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Επειδή όταν δεν βρίσκομαι σε κάποια συσχέτιση σε συγκεκριμένο πλαίσιο λειτουργώ ως σουιτς , θα σας απαντήσω τουλάχιστον στον βαθμό που αφορά εμένα μόνο.
    Δεν ηδονίζομαι με τα πάντα. Υπάρχουν πολλά τα οποία μου είναι παντελώς αδιάφορα και δεν έχω ασχοληθεί μαζί τους. Πως θα μπορούσα να είμαι παν ηδονίστρια; Αυτός είναι κι ο λόγος που δεν εβαλα perv στο στάτους μου.
     
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    To all
    Ο έχων στάτους Dom ή Μaster που έχει το σκλαβί του σήκω κάτσε να κρέμεται απο τα χείλη του αλλά καυλώνει και να τον παίρνει λίγο είναι Κ επειδή το δηλώνει ή επειδή μπορεί; Αν δήλωνε σουίτς θα ήταν λιγότερο K απέναντι στο σκλαβί του;
     
  3. Sejanus

    Sejanus Omnis in tenebris vita laborat Premium Member Contributor

    καλά κρασιά....   
     
  4. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    κανείς δεν είναι τίποτα επειδή το δηλώνει... όλοι είμαστε αυτό που είμαστε επειδή θέλουμε ΚΑΙ μπορούμε
     
  5. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Δηλαδή ο switch @moufa λειτουργεί έτσι μόνο με τον αντίστοιχο switch του, νομίζω πως αυτό δεν ισχύει.

    @snoopy απόλυτα κατανοητή  
     
  6. moufa

    moufa into pussylicking

    @Just_Me
    Μα ο/η switch με ποιόν θα κάνει switch αλλιώς ?
     
  7. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Η σεξουαλικη προτίμηση δεν έχει κάποια σχέση με την κυριαρχία.

    Όσο για το δεύτερο ερώτημα, μου είναι άγνωστο αυτό το μονοπάτι με τους switch. Αν με ρωτούσατε προσωπικά και διαμόρφωνα την ερώτηση ως εξής "Θα ξεκινούσατε ασύμμετρη σχέση με έναν switch?" Η απάντηση θα ήτανε ναι αλλά θα είχα τις επιφυλάξεις μου, λόγω άγνοιας αυτού του status.
     
  8. espimain

    espimain Contributor


    Ο (παν)ηδονιστής κάλλιστα είναι βανίλα.
    Οι switch ακόμη και αυτοί που δεν μπορούν να αποδεχτούν την έννοια του D/s, έχουν και το S/m, έχουν συχνά και στοιχεία bondage.
    Δηλαδή είναι BDSM όπως και να το κάνουμε το «σήμερα εσύ, αύριο εγώ, βάρα με να σε βαρώ, ν΄ανεβούμε στο βουνό».
    Το D/s μοιάζει να είναι ρόλος. Ένα συχνό φαινόμενο είναι να είναι σε μια σχέση D/s, να είναι ο Κυρίαρχος μαζοχιστής.
     
  9. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Ο switch πολλάκις αλλάζει ρόλους κατά το σεξο- παίγνιο, που προσομοιάζουν συμπεριφορικά με κυρίαρχο ή υποταγμένο. Στην περίπτωση αυτή, βιώνει στη διάρκεια του παιγνίου το ρόλο. Υπάρχουν ωστόσο switch, που κρατούν σταθερές θέσεις πέραν της κλινοπαλης, πχ γυναίκα switch που εκφράζεται σταθερά ως κυριαρχική έναντι των ανδρών και υποτάσσεται σε γυναίκες, ή τούμπαλιν.
    Ο πανηδονισμος, αποτελεί αμιγώς πρόκριμα και προτροπή της Σαδικης θεώρησης, ως το μοναδικό στόχο του βίου. Περιλαμβάνει την ηδονοληψια από κάθε σεξουαλική 'διαστροφη", "παρέκκλιση", πρακτική κλπ, αλλά δεν περιορίζεται σε αυτά. Ο πανηδονιστης αναζητά την ηδονή σε κάθε τι, όχι μόνο το σεξ.
    Συνεπώς, ο πανηδονισμος ως φιλοσοφικό πρόταγμα μπορεί ν ακολουθείται ανεξαρτήτως στάτους.
     
  10. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Και με έναν switch, όμως θα μπορούσε να είναι υ με ένα Κ και Κ με ένα υ. Έτσι το έχω στο μυαλό μου αν κάνω λάθος, παρακαλώ, διορθώστε με.  
     
  11. moufa

    moufa into pussylicking

    Δεν σε "πιάνω" εδώ... τι εννοείς? Ο/η Κ να κάνει switch με το υ του/ης ?
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Ποιος θα ήταν όμως ο πραγματικός Κυρίαρχος;
    Όταν η υποτακτική παραδίδει τον αισθησιασμό της στον Κυρίαρχο πώς είναι να αισθησιάζεται με άλλο πρόσωπο χωρίς τον έλεγχο που έχει παραδώσει;