Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προβληματισμός.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Katemou, στις 22 Ιουνίου 2019.

  1. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Πώς εμπιστεύεσαι έναν άνθρωπο;
    Πώς να εμπιστευτείς Τον Κ που του ζητάς βοήθεια για κάποιο σημαντικό θέμα σου και στην αρχή δέχεται να σε βοηθήσει και μετά από λίγες μέρες σου λέει<<Σου εξήγησα ότι δε θέλω καμία ανάμειξη.Ήμουν σαφής.Στο δρόμο σου λοιπόν.>>
     
  2. whisperer

    whisperer Regular Member

    ο κλονισμος της εμπιστοσυνης εχει να κανει οτι η βοηθεια δεν ηταν η προσδοκωμενη?
    Υπαρχει περιπτωση ο Κ να εκρινε οτι η καλυτερη βοηθεια θα ηταν αφου εξηγησει να μην αναμιχθει για να τα βγαλει περα μονο του υ ?
     
  3. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Ήταν μια σημαντική απόφαση που είχα πάρει για την ζωή μου.
     
    Last edited: 23 Ιουνίου 2019
  4. whisperer

    whisperer Regular Member

    Πολυ καλα εκανε τοτε.
    Η γνωμη μου ειναι πως την οποια αποφαση τη παιρνεις μονη σου,χωρις να υπαρχει στο μελλον το ενδεχομενο να κατηγορησεις καποιον οτι σ επεισε για κατι
     
  5. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Με εικασίες δεν υπάρχει κατηγορητήριο .
    Μπορεί βεβιασμένη επιλογή Κ.
     
  6. katerina

    katerina Regular Member

    Tην αποφαση την ειχε παρει ηδη οπως λεει ... υποστηριξη ζητησε. Συγκεκριμενα γνωριζει εκεινη.
    Εμενα θα με προβληματιζε που αναρεσε τον λογο του. Ακομα κι αν αυτο σημαινε θα σου παρω γλυφιτζουρι, και μετα το μετανιωσε.
    Οταν δεν προκειται για σχεση ζωης, καλυτερα μονη σου @Katemou να χειριστεις σημαντικες αποφασισεις. Οι Κ ερχονται και παρερχονται...
     
  7. whisperer

    whisperer Regular Member

    οπως λεει η @blonde mermaid κανουμε εικασιες.
    Μια εικασια ειναι η αναιρεση λογου που.λες,αλλη εικασια ειναι πως ο τροπος υποστηριξης δεν ηταν ο προσδοκωμενος γι.αυτο γινεται λογος γι αναιρεση.
    Σε καθε περιπτωση συμφωνω πως τις σημαντικες αποφασεις τις λαμβανουμε μονοι μας.
     
  8. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Δεν ξέρω τι λέτε, αλλά η εμπιστοσύνη είναι ανθρώπινη. Δεν πάει στην ''ακρη'' για κανέναν Κ ή δεν ξέρω΄γω τι.
     
  9. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Το θέμα είναι πώς το σημαντικό βήμα το έκανα μόνη..Εκείνος θα μου παρείχε μια "βοηθεια"που ο ίδιος μόνος Του μου πρότεινε.
    Μετά μου το άλλαξε.
    Νομίζω έχει να κάνει λίγο και με την μπέσα..
     
    Last edited: 22 Ιουνίου 2019
  10. espimain

    espimain Contributor

    Κάλλιστα μπορεί να έχει ζητήσει στήριξη για κάτι,το οποίο στην εξέλιξη μπορεί να εμφανίστηκε αλλιώς.

    Ένα παράδειγμα παντελώς φανταστικό.
    Σχέση από απόσταση
    Στις πρώτες επικοινωνίες: "Σκέφτομαι συνεχώς να χωρίσω από τον σύζυγό μου"
    Χρειάζομαι συναισθηματική στήριξη στην δύσκολη αυτή απόφαση.
    Εγώ είμαι εδώ για εσένα, αλλά στα οικογενιακά σου δεν θέλω να μπλέξω.
    Κύριε χωρίζω μπορώ να μείνω μαζύ σας;
    "Σου εξήγησα ότι δε θέλω καμία ανάμειξη.Ήμουν σαφής.Στο δρόμο σου λοιπόν."


    Επειδή η κάθε περίπτωση αφορά τα εμπλεκόμενα μέρη.
    Μάλλον όπως έστρωσαν έτσι ας κοιμηθούν.
    Το να στήνεται λαϊκό δικαστήριο πάνω σε μισόλογα και εικασίες δεν είναι ότι καλλίτερο.
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Πάλι λαϊκά δικαστήρια;
     
  12. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Θα αγορασω νταμαρι και θα στελνω πετρες μεσω web-shop. Α Μα πια....