Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Προσεγγιση Κυριαρχης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Nικος Περιεργος, στις 1 Απριλίου 2014.

  1. Καλησπερα σαν καινουριος στον χωρο εχω ερωτηματα και θα ξεκινησω απο το πρωτο και κυριο . Σε εναν χωρο οπου οι Κυριαρχες γυναικες μη επαγγελματιες ειναι ελαχιστες και με πληθωρα υποτακτικων τι ειναι αυτο που μπορει να τραβηξει την προσοχη μιας Κυριαρχης ? Ποιος ειναι ο τροπος προσεγγισης που θα προκαλεσει το ενδιαφερον της ? Η ομορφια παιζει καθολου ρολο σε μια Κυριαρχη γυναικα ? ευχαριστω εκ των προτερων για τις συμβουλες και την βοηθεια σας
     
    Last edited: 2 Απριλίου 2014
  2. Prince666

    Prince666 Πρίγκηπας του @Desert apparition

    Απάντηση: Προσεγγιση Κυριαρχης

    Καλησπέρα Νίκο.
    Σίγουρα δεν είμαι η ειδική να το πω γιατί και εμένα η εμπειρία μου στο χώρο είναι ελάχιστη, αλλα ίσως βοηθήσει η άποψή μου. Νομίζω πως το ερώτημα "τι τραβάει μια Κυρίαρχη" είναι τόσο περίπλοκο όσο και το "τι κάνει μια γυναίκα να ερωτευτεί"  
    Θέλω να πω, δεν είναι κάτι συγκεκριμένο που θα την προσελκύσει ή θα την απωθήσει αλλά μάλλον αυτό που λέμε το "κλικ". Στο κάτω κάτω οι Κυρίαρχες δεν είναι δα και καμία ειδική φάρα, για να υπάρχει "γενικός κανόνας" ως προς το τι τις τραβάει, η κάθε μία είναι ξεχωριστή.
    Εγώ προσωπικά σχεδόν πάντα μετά από λίγη συζήτηση καταλαβαίνω αν ο άλλος είναι υποτακτικός και αν θέλω να τον υποτάξω   Φαντάζομαι λοιπόν ότι, αν πράγματι έχεις την πρόθεση να γίνεις ο υποτακτικός μιάς Κυρίαρχης, θα πρέπει απλά να της το δείξεις... θα καταλάβει!
    Καλή επιτυχία  
     
  3. Queen_of_Wands

    Queen_of_Wands Regular Member

    Απάντηση: Προσεγγιση Κυριαρχης

    Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο..! 
     
  4. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Απάντηση: Προσεγγιση Κυριαρχης

    Το point θα έλεγα ότι είναι εδώ.
    Αρκετοί "υποτακτικοί" παραπονιούνται ότι δεν βρίσκουν αντίκρυσμα από Κ άτομα. Είναι όμως όντως υποτακτικοί ή φετιχιστές μ'εξειδικευμένες απαιτήσεις;  
     
  5. Prince666

    Prince666 Πρίγκηπας του @Desert apparition

    Απάντηση: Gay guys?

    Συμφωνώ μαζί σου. Προφανώς αναγνωρίζουμε τους υποτακτικούς από στοιχεία του χαρακτήρα και της γενικότερης συμπεριφοράς τους που τους καθιστούν τέτοιους... Τώρα αν κάποιος ψάχνει Κυρίαρχους συντρόφους χωρίς ο ίδιος να είναι πράγματι υποτακτικός, αλλά ίσως φετιχιστής, όπως είπες, είναι μάλλον λογικό να μην τον "αναγνωρίζουν" οι Κ.
    Οπότε το πιο απλό θα ήταν μάλλον να το δηλώσει χαχαχαχα  
     
  6. Απάντηση: Προσεγγιση Κυριαρχης

    H δικιά μου άποψη είναι πως μια κυρίαρχη μπορεί να αναγνωρίσει εύκολα ,έναν πραγματικα υποταχτικό .
    όμως πιστεύω πως αυτό είναι δύσκολο μέσα απο ένα μήνυμα σε ένα site.
    υπάρχουν πολλά άτομα που δεν είναι υποταχτικοί και έχουν βρει έναν τρόπο πρεσέγγισης δικτυακά ενώ αντίθετα πραγματικά υποταχτικά άτομα δεν τα κατφέρνουν καλά σε αυτό.
    νομίζω πως μόνο με μια αληθινή συνάντηση λίγων λεπτών μια κυρίαρχη μπορεί να καταλάβει πραγματικά.
    ομως καταλαβαίνω πως με τόσα μηνύματα που δέχεται καθημερινά από δεκάδες άτομα υποτακτικούς και μη,είναι πολυ δύσκολο και για εκείνη να βρει αυτό που πραγματικά θέλει.
     
  7. seduced mind

    seduced mind Guest

    Απάντηση: Προσεγγιση Κυριαρχης

    Είναι πολύ απλό μια πραγματικά Κυρίαρχη να βρει αυτό που θέλει αρκεί να της πει δύο πράγματα. Το ένα θα αφορά τον ίδιο και το άλλο θα αφορά εκείνη. Και φυσικά εξυπακούεται πως θα τα εννοεί...Δεν έχει νόημα να τη κοροιδέψεις γιατί δεν χρειάζεται ένας sub να κοροιδέψει μια Mistress. O πραγματικός sub κάνει μπαμ από μακριά για μια πραγματική Mistress. Δεν θα της πει πολλά... Αλλά να σου πω και κάτι άλλο αν σου σκάσει η Mistress το βράδυ στο σπίτι με 5 γκόμενους δεν θα στραβώσεις και θα πεις γιατι μ@μίεσαι με αυτους και όχι μαζί μου. Δεν έχεις δικαίωμα να της πεις κάτι τέτοιο, δεν σε πήρε για να της υποδείξεις το τι θα κάνει στη ζωή της... Για άλλο λόγο σε πήρε....
     
  8. Prince666

    Prince666 Πρίγκηπας του @Desert apparition

    Απάντηση: Προσεγγιση Κυριαρχης

    Προσωπικά πιστεύω ότι ακόμα και σε μια σχέση Κυρίασχης-υποτακτικού αυτά τα πράγματα ξεκαθαρίζονται από την αρχή, και μάλιστα κοινή συναινέσει. Δηλαδή η Κ δεν "προσλαμβάνει" τον υ έτσι για την καύλα της και τον παρατάει όποτε γουστάρει. Ισχύουν και εδώ οι "κλασικοί" κανόνες των σχέσεων... Αν αποφασιστεί από την αρχήότι πρόκειται για μια "μονογαμική" σχέση τότε εφείλουν και οι δύο μεριές εξίσου να δείξουν πίστη και αφοσίωση.
     
  9. seduced mind

    seduced mind Guest

    Απάντηση: Προσεγγιση Κυριαρχης

    Μια πραγματική Κυρίαρχη δεν παίζει με κανόνες...
     
  10. Prince666

    Prince666 Πρίγκηπας του @Desert apparition

    Απάντηση: Προσεγγιση Κυριαρχης

    Το αντίθετο θα έλεγα!
    Αλλά εξαρτάται το άτομο... Δεν είναι όλες οι Κ ίδιες!
     
  11. seduced mind

    seduced mind Guest

    Απάντηση: Προσεγγιση Κυριαρχης

    Θα σου το πω διαφορετικα να το καταλαβεις. Οτι πει θα ειναι υπερ της και τίποτα δεν θα ειναι υπερ του υποτακτικου. Για αυτο λεω δεν σε παιζει με κανονες...
     
  12. Απάντηση: Προσεγγιση Κυριαρχης

    Πρωτον σας ευχαριστω ολους και Ολες . Καταλαβαινω πως ειναι πολυ γενικο το ερωτημα μου και η καθε Κυρια ειναι μοναδικη οπως και ο καθε ανθρωπος ειναι μοναδικος . Συμφωνω σε πολλα με την Κυρια prince666 , ο διαλογος λυνει αρκετα θεματα . Δεν ξερω αν καποιος νεος στον χωρο του bdsm ειναι τοσο ευκολο να ξεχωρισει αν ειναι στα αληθεια υποτακτικος ή ειδικευμενος φετιχιστης , σε αυτο πιστευω θα τον βοηθησει και καποια Κ . Σιγουρα ο καθενας πρεπει να ξερει τα θελω του και τις επιθυμιες του , να εχει αυτογνωσια ομως μια πραγματικη Κ ισως βγαλει πτυχες μας που δεν γνωριζαμε και να εκπλαγουμε θετικα !