Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Emiris, στις 26 Ιουνίου 2012.

  1. Emiris

    Emiris Regular Member

    Πόσες ξέρατε τι κάνατε;

    Την πρώτη φορά που κάνατε σχέση με κάποιον και αυτή η σχέση είχε ξεκάθαρα στοιχεία κυριαρχίας/υποταγής, πόσες ήσασταν συνειδητοποιημένα υποτακτικές;
    Μιλάω αυστηρά για την πρώτη φορά.

    Δηλαδή πόσο συχνό είναι να έχει ωριμάσει στο μυαλό της κοπέλας η διάθεση για υποταγή και αυτή να γίνει βίωμα όταν βρει τον κατάλληλο, και πόσο συχνό είναι αντίθετα να μην έχει ξεκαθαρίσει τι θέλει μέσα της αλλά η γνωριμία με κάποιον να την κάνει να οδηγηθεί εκεί ή να το πω αλλιώς να αναδειχθεί το υποτακτικό κομμάτι τους εαυτού της.

    Τελικά έχει νόημα για κάποιον που θέλει υποτακτικές κοπέλες να το δηλώνει σε κάποια αρχική φάση της γνωριμίας με την κοπέλα, ή καλά θα κάνει να μην αναζητάει σύντροφο ανάμεσα σε αυτές που δηλώνουν υποτακτικές, αλλά στο γενικό πληθυσμό με τη λογική ότι εκεί βρίσκονταια οι περισσότερες υποτακτικές που απλά δεν το ξέρουν ότι είναι;
     
  2. Monsieur Daulmancieur

    Monsieur Daulmancieur Regular Member

    Απάντηση: Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

    Το τι είναι ο καθένας και το τι δεν είναι το ξέρει καλά... Τώρα αν κάποιος αρνείται να το αποδεχθεί είναι πρόβλημά του (δεν γίνεται να βάλεις μυαλό σε κανέναν, μεγάλα παιδιά είμαστε)! Εγώ πάντως είμαι υπερήφανος για ότι είμαι, γι'αυτό και είμαι ξεκάθαρος απ'την αρχή! Αν και πολλές φορές κοστίζει, παρόλα αυτά το να είναι κανείς τίμιος με τους ανθρώπους γύρω του είναι το πιο σωστό!
     
  3. Emiris

    Emiris Regular Member

    Απάντηση: Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

    Δεν συμφωνώ φίλε. Συνήθως παίρνει χρόνο σε κάποιον να καταλήξει στο τι είναι, ή στο τι νομίζει ότι είναι τέλος πάντων. Έχω γνωρίσει υποτακτικότατες κοπέλες που δεν είχαν συνείδηση του τι είναι.


    Συχνά γίνεται και πρόβλημα των τριγύρω του.

    Δεν αναφέρομαι μόνο στα μεγάλα παιδιά, αλλά και στα μικρά. Και ο όρος της ενηλικίωσης μου είναι αδιάφορος διότι έχει καθαρά νομική υπόσταση και καθόλου πραγματική.
    Θα με ενδιέφερε να μάθω αν κάποια υποτακτική κοπέλα είχε συνείδηση της υποτακτικότητας της όταν ήταν για παράδειγμα 16 και δεν είχε κάνει ακόμα κάποια σχέση, ή αν της προέκυψε αργότερα όταν γνώρισε κάποιον κυρίαρχο που της το καλλιέργησε ή της το έβγαλε.



    Δεν είναι πάντα θέμα περηφάνιας. Πολύ συχνά είναι θέμα συνείδησης του τι είσαι.






    Σε ευχαριστώ για την απάντηση.
     
  4. Monsieur Daulmancieur

    Monsieur Daulmancieur Regular Member

    Απάντηση: Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

    Έχεις δίκιο σ'αυτό που λες... Δεν λέω όχι... Όμως μην ξεχνάς ότι την κουβέντα αυτή δεν την κάνουμε στο δρόμο! Υποτίθεται για να βρίσκεται κάποιος σ'αυτό το site αν μη τι άλλο ξέρει πολύ καλά και το ποιος είναι και το τι θέλει! Εκτός αν κάνουμε χαβαλέ εδώ μέσα, οπότε ok είμαι λάθος!!! (σ.σ. σε καμμιά περίπτωση δεν αναφέρομαι προσωπικά σε σένα)
     
  5. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

    Αλλά? Αναφέρεσαι σε όλους τους άλλους?  
     
  6. Monsieur Daulmancieur

    Monsieur Daulmancieur Regular Member

    Απάντηση: Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

    Ok, δεν αναφέρομαι προσωπικά σε κανέναν... Πάντως το τρίπτυχο που έγραψες δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει αφενός με το αρχικό θέμα και αφετέρου με την ανταπάντησή μου στον Emiris... Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο?
     
  7. Re: Απάντηση: Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

    Γιατί;
     
  8. NobodyKP

    NobodyKP Contributor

    Απάντηση: Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

    Ψυχραιμία όλα οκ χαλάρωσε! Αν με αυτή τη ζέστη δεν πούμε και κανένα αστείο θα λαλήσουμε. ΟΛΟΙ
     
  9. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

    Εγω να ρωτησω κατι γενικα. To thread αυτο προτεινει οτι ενα σημαντικο ποσοστο των γυναικων εχουν καποια εμφυτη ταση υποταγης η μου φαινεται?
     
  10. lady_L

    lady_L New Member

    Απάντηση: Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

    Καλησπέρα και απο μένα, έχω κι'εγώ κάποιες απορίες πάνω στο θέμα...αν μια γυναίκα είναι κυριαρχική χωρίς απαραίτητα να έχει εμπλακεί σε ιδιαίτερα bdsm καταστάσεις και ξαφνικά πέσει πάνω στον κατάλληλα επιδέξιο άντρα τύπου master και καταφέρει να την "υποτάξει" αυτομάτως δλδ μετατρέπεται σε υποτακτική ή σκλάβα πλέον? οεο???
     
  11. Armida

    Armida Regular Member

    Απάντηση: Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

    Εγω προσωπικά απο την ηλικία των 16-17 είχα καταλάβει οτι ζητούσα περισσότερα πράγματα ώσπου βρέθηκε κάποιος για να απογειώσει την κατάσταση. Και ναι νομίζω πως έχει νόημα να είναι τα πράγματα ξεκάθαρα απο την αρχή
     
  12. woohoo

    woohoo Regular Member

    Απάντηση: Πόσες το ξέρατε; Εσάς τις υποτακτικές ρωτάω.

    Εχει τοση διαφορα αν ειναι σκλαβα η υποτακτικη?