Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος belis, στις 22 Απριλίου 2007.

  1. Kits

    Kits Contributor

    Μια μερα ηθελα να μετρησω ποσες θα ''επερνα'' οταν θα ''επεφτα''...
    καπου στο μεσημερι ειχα περασει τις 1000 και ετσι σταματησα να μετραω....



    ( δεν ημουν και απο τα καλυτερα παιδια...)
     
  2. Striker

    Striker Regular Member

    Re: Απάντηση: ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ


    Επομενως μιλαμε για κοινες εμπειριες απο την στρατιωτικη μας περιοδο, σαν ενεργα μελη των ενοπλων δυναμεων και οι δυο. Αυτο που αναρωτιεμαι ειναι εαν μετα απο αποχωρηση απο αυτον τον τροπο ζωης (στρατιωτικη), οταν δηλ. παυει κανεις να ειναι ενεργο μελος, εαν μενει κατι που το αναζητα αργοτερα (λογικα οχι οσοι ειμαστε περαστικοι απο εκει αλλα καμμια φορα δεν ξερεις, οποτε συμπεριλαμβανω ολους). Νομιζω οτι αυτο πρεπει να εχει και αμεση σχεση με το τιτλο του thread εδω.

    Τωρα, δεν ξερω αν εχει να κανει με το γεγονος εαν καποιος και καποια ειναι ενεργο μελος του στρατου, αλλα αργοτερα που ειχα εμπειρια με μια που ειχε αφησει χρονια τον στρατο τα πραγματα ηταν πολυ διαφορετικα στο θεμα του D/s. Και λεω δεν ξερω γιατι δεν θελω να κανω συγκριση οταν ολα τα υπολοιπα δεδομενα δεν ειναι κοινα, μιας και σε αυτη την δευτερη περιπτωση εμπαινε και ο παραγοντας οτι ο στρατος ηταν αλλης χωρας. Τεως σοβιετικος στρατος και επιπλεον αργοτερα στην KGB. Οταν μου το πρωτοειπε δεν καθισα να το πιστεψω, αργοτερα ομως τα σημαδια της εκπαιδευσης ηταν φανερα. Οσο για το D/s μια ιδιαιτερη εμπειρια. Εδειχνε για την ιδια να ειναι τροπος ζωης που ξαναζουσε, οχι απλα στρατιωτικα παιχνιδια.
     
  3. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

    Σε ζηλεύω ρε γαμώτο!!!! Θα γούσταρα τρελά να ζήσω κάτι τέτοιο!!
     
  4. blindfold

    blindfold Contributor

    μαυροσκούφης ;

    και μόνο να μου βάλουν τη ζωή μου σε πρόγραμμα με στρατιωτική ακρίβεια φτάνει για να φτάσω και εγώ στα όρια μου ...
     
  5. barkoulis

    barkoulis Regular Member

    που υπηρέτησες,
    στο Αφγανιστάν;
     
  6. female

    female Contributor




    Δεν έχω ιδέα περί στρατιωτικών role playing games. Υποθέτω, αν και δεν διάβασα πολλά να με φωτίσουν εδώ, οτι χρησιμοποιούν το στρατό μάλλον ως αφορμή και αφετηρία, παρά ως αυτοσκοπό. Πιθανότατα και να κάνω λάθος.


    Η 'στρατιωτική' λογική δεν έχει απαραίτητη προϋπόθεση το να έχεις εκτίσει θητεία.
    Αρκεί να είσαι τυπολάτρης, μηχανιστικός, και να σου λείπει η δημιουργική φαντασία.
    Στη βάση της, η δημοσιουπαλληλική, γραφειοκρατική, πειθαρχομανής, ευνουχιστική μονοδιάσταση είναι κοινή με το στρατιωτικό παραλογισμό. Το σχολείο, η φυλακή, η επιχείρηση, τα κόμματα και άλλα ιδρύματα και θεσμοί έχουν κοινούς παρανομαστές με το στρατό. Ναι, και η στρατοκαυλίαση σίγουρα βοηθάει.


     
  7. Guest05

    Guest05 Guest

    Όχι, όχι. Απαπαπαπα. Εγώ μάχιμος;
    24 μήνες θητεία και 3 φυλακή 27. Ναύπλιο, Χαϊδάρι, Βρισικά, Κοζάνη, Αθήνα.
    Υπηρέτησα στο γραφείο διαμεσολάβησης, ως αναλυτής σεναρίων. Η λούφα σε όλο της το μεγαλείο. Οι στρατόκαυλοι, μπέρδεψαν το αναλυτής πληροφορικών συστημάτων με το όλα τα αναλύω όλα τα μαχαιρώνω.
     
  8. dentman

    dentman Guest

    Απάντηση: Re: ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

    Δεν κάνεις λάθος, τουλάχιστον όπως βίωσα κι εγω την εμπειρία μου. Φαντάρος ήμουν, μόνιμη ήταν, αλλά οι στολές και οι βαθμοί λειτουργούσαν ως αφετηρία, πυροδοτούσαν την κατάσταση, σηματοδοτούσαν το παιχνίδι. Πουθενά δεν υπήρχε η έννοια του αυτοσκοπού!
     
  9. antonios

    antonios New Member

    δε νομίζω ότι κάτι τέτοιο θα ήταν πολύ ενδιαφέρον
     
  10. Iδού είνι στρατός ρεϊ, τι του περάσατ εδου πέρα ρεϊ.