Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σαδισμός και μαθηματικά

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος espimain, στις 23 Μαϊου 2020.

  1. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

     
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

     
     
  3. Koproskylo

    Koproskylo Regular Member


     
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Η διάδραση μεταξύ σαδιστή και μαζοχιστή μεταλλάσεται και εξελίσεται προς επέκταση οριων ήτοι βελτίωση του αποτελέσματος, άρα μπορεί να προσομοιωθεί με γενετικό αλγόριθμό  
     
  5. espimain

    espimain Contributor

     
    Το 2021 είναι ο μικρότερος φυσικός αριθμός που μπορεί να εκφραστεί ως προϊόν δύο συνεχόμενων πρώτων που παράγει
    ένα παλινδρόμιο όταν πολλαπλασιάζεται με την αντίστροφη του και αυτή είναι μια θέση στο π, ε και φ με το ίδιο ψηφίο.
    Ευτυχισμένο το Νέο Έτος!!

    Πηγή: Mathematics: An Integral Part of Happiness
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Αυτό είναι S/m όχι παίξε γέλασε.


     

    Στην μεγάλη επιτομή του Πάππου, η οποία πρέπει να γράφτηκε στην εποχή του αυτοκράτορα Διοκλητιανού (284-305 μ.Χ.),αναφέρεται ότι ο Δεινόστρατος, ο αδελφός του Μεναίχμου και ο Νικομήδης χρησιμοποίησαν για τον τετραγωνισμό του κύκλου μια καμπύλη, η οποία για τον λόγο αυτό ονομάστηκε τετραγωνίζουσα. Την καμπύλη αυτή την ανακάλυψε ο Ιππίας φαίνεται όμως ότι ο Δεινόστρατος την χρησιμοποίησε για τον τετραγωνισμό του κύκλου.


    Πηγή: https://www.lecturesbureau.gr/1/cir...XMpNyeW6dtGDogNZOsxjCdslMUSaSwPfLde2IPc3YobAA
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το πρόβλημα δεν ήταν απλά ο τετραγωνισμός του κύκλου ή ο διπλασιασμός του κύβου ή η τριχοτόμηση της γωνίας, αλλά τα παραπάνω *μόνο* με κανόνα και διαβήτη. Και τα τρία αυτά προβλήματα είναι αδύνατο και λυθούν μόνο με κανόνα και διαβήτη.
     
  8. slave32

    slave32 Contributor

    οταν το Σ= κενο χαθηκε η μπαλα;

    Άλγεβρα και σαδομαζοχισμός το έκανες
     
  9. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Καλώς μας το!
     
  10. slave32

    slave32 Contributor

    καλως σας βρηκα.

    Δεν ξερω γιατι οριζεις το Σ= κενο και γιατι πρεπει να πεις οτι το κενο ανηκει σε οποιοδηποτε συνολο, άλλωστε αυτο ειναι μια συμφωνια που την αποδεχομαστε.

    υ.γ. καλά έχει και άλλα χειρότερα λάθη, αλλά εδώ μου βγήκαν τα μάτια όξω.
     
  11. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Ποιοι την αποδεχεστε καλό μου? Δώσε ενδιαφέροντα στοιχεία.

    Α, είσαι κι εσύ στο peer review staff? Καθήκον σου να επισημάνεις, τότε. Μην αναφέρεις μόνο... Αφού η κυρία εντύπωση που αποκομίζεις είναι πως ο Περελμαν ειναι μαμακιας, αρα τα έχεις εύκολα όλα τα υπόλοιπα. Για διαφωτίσε καλέ μου. Μιας και θεωρείς δεδομένο πως δε χρειάζεται να αναφέρεται το κενό σύνολο ως στοιχείο κάθε συνόλου...
    Θα σου δώσω ένα hint: ο @Arioch που είναι διαγεγνωσμενα μαθηματικός εξέφρασε μια ουσιαστική ένσταση. Αναμενω τη δική σου 

    Σε κάθε περίπτωση καλό μου, κάνε ο,τι μπορείς να μην πεταχτούν τα ματάκια σου έξω. Κρίμα είναι. Ξέρω δύσκολο με όλα αυτά που συναντάς, διαβάζεις και ακούς εκεί έξω, αλλά κάνε μια προσπάθεια. Μια ευφυία που μπορεί να είναι και γιατρός και περιπτεράς και μαθηματικός και νεκροθάφτης οφείλει απέναντι στο κοινωνικο σύνολο να διατηρείται αρτιμελής και υγιής.
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    «Μη χάσει η Βενετιά βελόνι»