Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σε άγνωστα νερά.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Miss_Howling, στις 17 Ιουνίου 2019.

  1. Miss_Howling

    Miss_Howling New Member

    Όπως θα έχετε καταλάβει, είμαι καινούργια εδώ. Κολυμπώ σε άγνωστα νερά, χωρίς να γνωρίζω προς τα που να κατευθυνθω.

    Οποιαδήποτε συμβουλή είναι κάτι παραπάνω από καλοδεχουμενη.  

    Εσας πως ήταν η εμπειρία σας ως New blood στο χώρο?
     
  2. Hankok

    Hankok Hell is empty and all the devils are here!

    Welcome λοιπον!
     
  3. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Αν θες μια ειλικρινη συμβουλη, μακρυα απο "προθυμους", "καλοθελητες" και "καλως ηρθες στην παρεα μας" με 1 μηνυμα στο ενεργητικο τους....
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μερικές συμβουλές:
    • Υπάρχουν, λένε, τρεις τρόποι να χάσεις τα λεφτά σου: Οι γυναίκες είναι ο πιο απολαυστικός, ο τζόγος είναι ο πιο γρήγορος και οι "ειδικοί" ο πιο σίγουρος.
    • Η συντριπτική πλειοψηφία αυτών που πάνε για γρήγορη κονόμα χάνει κι αυτά που είχε.
    • Διάβαζε και ρώτα, διάβαζε και ρώτα.
    • Το ότι σου στέλνει κάποιος μήνυμα δε σημαίνει ότι είσαι υποχρεωμένη να απαντήσεις.
    • Τα ράσα δεν κάνουν το παπά αλλά τα πράσα *κάνουν* το μανάβη.
    Καλή τύχη.
     
  5. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Δεν θέλει φιλοσοφία ούτε κανέναν βουντού. Τα πράματα είναι απλά. Ακολούθα το ένστικτό σου, να παίρνεις και κανένα ρίσκο και μεγάλη προσοχή με τις καύλες σου.

     
  6. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μια που το φερε η κουβεντα βρε αδερφε.
    Εσυ εχεις παρει κανα ρισκο, στους δυο μηνες που σαι εδω περα ?
    Αν ναι, τι ακριβως ?
     
  7. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Το ρίσκο σημαίνει δίνω μια δεύτερη ευκαιρία, εμπιστεύομαι τον εαυτό μου, την τύχη μου, την αισιοδοξία μου, περιμένω, βέβαια, να πάνε όλα κατά διαόλου, ότι βολεύει τον καθένα. Προσωπικά δεν ψάχνω κάτι για να πάρω ρίσκο αυτούς τους δύο μήνες, στη ζωή μου, όμως, παίρνω ρίσκο, άμα αυτό σου λέει κάτι.
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Α..... ειπα κι εγω...
     
  9. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Ναι...είδαμε και κάποιους με πολλά μηνύματα στο ενεργητικό τους...

    Να εμπιστεύεσαι τη φωνή μέσα σου.
    Όταν χτυπήσει καμπανάκι δεν είναι ποτέ false alarm.
    Μακριά από μεγάλα λόγια που δε συνοδεύονται από τις ανάλογες πράξεις.

    Όταν κάτι σου ταιριάζει θα το καταλαβεις γιατί θα νιώσεις την ψυχή σου να μαλακώνει.

    Αυτά.
    Καλώς ήρθες!
     
  10. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Σωστα, αυτο μπορει να ειναι η αντιθετη πλευρα !  
     
  11. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Εγώ δεν θα σου πω τι να κάνεις και τι όχι.

    Το μόνο πράγμα που θα σου επισημάνω καλοπροαίρετα, είναι πως έχεις ένα πολύ μεγάλο αβαντάζ: το νεαρό της ηλικίας σου.
    Τα νερά μπορεί να είναι άγνωστα, αλλά και μεγαλύτερη να ήσουν, το ίδιο άγνωστα θα σου φαίνονταν.

    Ασχέτως λοιπόν του: πότε, που, πως, και με ποιον, θα κάνεις την ατομική σου εξερεύνηση, το μεγάλο σου κέρδος είναι ότι θα απαντήσεις το: γιατί.

    Και είναι μεγάλο πλεονέκτημα που θα ξεκαθαρίσεις μέσα σου από νωρίς, αν όντως ανήκεις στο ᾽᾽χώρο᾽᾽ αυτό, ή όχι.
     
  12. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Έχεις ρωτήσει τον εαυτό σου τι ακριβώς είναι αυτό που σε προσέλκυσε σ' αυτό το χώρο;

    Η μετάφραση όλων των παραπάνω είναι πως θα γεμίσουν τα πμ σου με κάθε καρυδιάς καρύδι. Και επίσης, πως τελικά πρέπει να πάρεις κάποια ρίσκα.

    Γνώμη μου, διάβασε, κοίτα, πες, αντάλλαξε απόψεις ανοιχτά στο φόρουμ και στην επόμενη συνάντηση σκάσε μύτη. Η αύρα των ανθρώπων που θα συναντήσεις, μπορεί να είναι ενδεικτικότερη απ' οτιδήποτε άλλο, για το πόσο συνακόλουθοι είναι με αυτό που δείχνουν μέσω της οθόνης. Αρκεί να έχεις απαντήσει στον εαυτό σου, να ξέρεις τι θέλεις, ή τουλάχιστον τι δε θέλεις.

    Καλώς ήρθες. Και μη χαθείς στο conversation, αυτό έπεται.