Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σε διατάζω να με ταπεινώσεις!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος trterterterterter, στις 9 Αυγούστου 2016.

?

Θεωρείτε σκληρό όριο να σας ζητηθεί να πονέσετε - ταπεινώσετε τον/την Κυρίαρχό σας;

  1. Είναι σκληρό όριο δεν θα το έκανα

    14 vote(s)
    42,4%
  2. Υπακούω τυφλά σε κάθε του/της διαταγή, θα το έκανα

    19 vote(s)
    57,6%
  1. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Πρόσφατα, μια υποτακτική μου εκμυστηρεύτηκε ότι αν την διέταζε ο Αφέντης της, να τον μαστιγώσει μέχρι να βάλει τα κλάματα και μετά να τον πάρει με στραπ ον μέχρι να λιποθυμήσει, θα το έκανε χωρίς κανένα δισταγμό και μάλιστα θα το απολάμβανε κιόλας αφού θα ήταν διαταγή!

    Κατά καιρούς έχω διαβάσει παρόμοιες απαντήσεις από άλλες υποτακτικές εδώ μέσα.
    Αναρωτιέμαι αν αυτό είναι ένα είδος αυτοθυσίας, αν δηλαδή βάζετε την ευχαρίστηση του Κυρίαρχου πάνω από την δική σας ευχαρίστηση ή αν το να εκτελείτε εντολές είναι τόσο διεγερτικό από μόνο του που δεν σας νοιάζει τι εντολή είναι, αρκεί να εκτελεστεί και να δηλώσετε έτσι την υποτακτικότητά σας!

    Δημιουργώ και μια ψηφοφορία για το αν είναι σκληρό όριο να σας ζητήσει ο Αφέντης σας να τον πονέσετε - ταπεινώσετε. Επειδή προβλέπω να ψηφίζουν και άντρες το ίδιο ερώτημα ισχύει και για τους άντρες από την ανάποδη αν και πιστεύω ότι είναι διαφορετική προσέγγιση ανάμεσα σε Κυρίαρχη και Κυρίαρχο.
     
  2. Lazycat

    Lazycat Αριστόγατα

    Η αυθόρμητη ερωτηση που μου έρχεται ειναι : μα μπορεί ένας άνθρωπος υποτακτικής φύσης να "ταπεινώσει" κάποιον άλλον;
    Ένας μαζοχιστής σκέτο μπορεί να σαδίσει βεβαια...
     
  3. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Εμένα για switch μου ακούγεται αυτό...
     
  4. Soraya

    Soraya Guest

    ας πούμε ότι μπορεί   κι.ας πούμε ότι το κάνει. Το Κ μετα θα μπορέσει να Επαναφέρει το υ στην προ Εξευτελισμού ψυχολογία του; εμένα αυτή είναι η απορία μου.  
     
  5. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Γιατί να μην μπορεί; Αφού το έχει βιώσει απο πρώτο χέρι! Αυτό που αλλάζει είναι ότι αυτό που θα τον/την υποκινήσει δεν είναι η θέλησή του αλλά η θέληση του Κ.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    και απαντά η υπό: Κομμένο το "topping from the bottom" . Θα τρελαθώ!  
     
  7. Soraya

    Soraya Guest

    όταν είναι κατ'εντολη είναι topping from the bottom;
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αστείο ήταν, δεν μπορώ καν να διανοηθώ τέτοια εντολή.
     
  9. Soraya

    Soraya Guest

    α οκ...  
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    service top δεν λεγεται αυτο? λιγακι εξτριμ βεβαια...
     
  11. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Μετά το μπάσιμο του agent στο φόρουμ είχα ονειρευτεί ένα νήμα με τίτλο "Του Αφέντη μου Του αρέσει να Υποτάσσεται, Τον κάνει αυτό λιγότερο Κυριαρχικό ?"
    Και ιδού...
    Τώρα ονειρεύομαι ένα νήμα με τίτλο "Του Αφέντη μου Του αρέσει να Υποτάσσεται και να Τον στραπονάρω, Τον κάνει αυτό λιγότερο Κυριαρχικό?"

    Ή
    η Ντόρα αποδεικνύεται προφήτης
    ή
    κάποιος εδώ και λίγο καιρό πληρώνει κόσμο να κουρδίζει την Madeleine.

    Άλλη εξήγηση δεν βρίσκω.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @AuroraBorealis

    Είδες τι κακοί άνθρωποι υπάρχουν;