Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σημάδια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος subwhat, στις 21 Ιανουαρίου 2017.

  1. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Αφορμή για αυτό το νήμα στάθηκε ενα περιστατικό που συνέβη σήμερα.
    Σήμερα λοιπόν πηγαίνοντας στην αισθητικό μου για αποτρίχωση, κατα τη διάρκεια της λοιπόν μου λέει, "εχεις μελανιές. Χτύπησες."
    Δεν ήταν ερώτηση. Ήταν κατάφαση.
    Ομολογώ πως τα έχασα. Δεν ήμουν προετοιμασμένη για μια τέτοια ερώτηση. Δεδομένου οτι το δέρμα μου δεν συγκρατει για μέρες μελανιες και σημάδια, δεν έδωσα σημασία. Δεν το σκέφτηκα καν.
    Αυθόρμητα απάντησα πως ναι χτύπησα, αλλά το βλέμμα της άλλο έδειχνε. Το βλέμμα της με προβλημάτισε, με έκανε να νιώθω ακόμη πιο περίεργα. Και η απάντηση που της έδωσα καθόλου δεν μου άρεσε!
    Δεν ντρέπομαι καθόλου για τα σημάδια στο σώμα μου, ισα ισα τα αγαπάω, αλλά νιώθω περίεργα όταν χρειάζεται να τα δει κάποιος ή αν με ρωτήσει για αυτό. Σημερα δε το κατάλαβα ακόμη καλύτερα.

    Ρωτώ λοιπόν τις/τους παλαιότερες/ους, αλλά και τις/τους νεότερες/ους υποτακτικούς, πως αντιμετωπίζουν τέτοιες ερωτήσεις?

    Πώς και τι απαντάτε?

    Πως νιώθετε οταν σας ρωτάνε?

    Υ.Γ. δεν ρωτώ τρόπους να κρύψουμε τα σημάδια μας. Δεν με ενδιαφέρει κάτι τέτοιο. Το ερώτημα απευθύνεται πρωτίστως σε υποτακτικα άτομα. Δεν αποκλείω φυσικά απο τη συζήτηση και κυριαρχικά άτομα.

    (Δεν βρήκα ανάλογο νήμα. Αν υπάρχει ήδη ας μεταφερθεί)
     
  2. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ας μου επιτραπεί μιαν απάντησις  

    -> Ρωτώ λοιπόν τις/τους παλαιότερες/ους, αλλά και τις/τους νεότερες/ους υποτακτικούς, πως αντιμετωπίζουν τέτοιες ερωτήσεις?
    Εναλλακτικά ερωτικά....

    -> Πως νιώθετε οταν σας ρωτάνε?
    Επιτέλους  

    -> Πώς και τι απαντάτε?
    Εξαρτάται. Στην δική σου την περίπτωση, μιας και πήγες σε αισθητικό, είναι μια πολύ καλή ευκαιρία να προκαλέσεις συγκίνηση, για να επιτύχεις μια.... καλύτερη τιμή.
    Ας μην γελιόμαστε κρίση υπάρχει, και αν εμάς, δεν μας έχει ακουμπήσει, το να δίνεις περισσότερα ενώ μπορείς να δώσεις λιγότερα και αυτό κρίση είναι.. εγωισμού... εντάξει ;
    Θα το παλέψουμε  

    Η απάντηση, σε κάποιον που προσδοκά να απλώσει το χέρι του στην τσέπη μας, πάει κάπως έτσι.

    (Προσοχή, αφού λάβουμε τις υπηρεσίες)

    Άπονη αυτή η ζωή, η μοίρα με χτύπησε σκληρά, στην δουλειά μείωση 30%, η ΔΕΗ αύξηση, ο ΟΤΕ μαχαιριά στην πλάτη. Χρωστάω 3 νοίκια να πούμε.
    Τα -παπούτσια-, τα - τακούνια- μου από το πολύ περπάτημα λιώσανε τα καημένα.
    Στην κατηφόρα τσουλήθρα πάω, στην ανηφόρα όλο σπινιάρω, στο ίσιο διδάσκω μπατιριακό πατινάζ.
    Σακατεύτηκα από τις σαβούρες. Γέμισα σημάδια. Να αφού τα είδες.
    Που λεφτά για καινούρια παπούτσια
    Και δεν φτάνουν όλα αυτά εχεις τον Κ σου, που σου λέει αν δεν πας αισθητικό σε χωρίζω.
    Ολα θα τα αντέξω, αλλα να με αφήσει ο Κ οχι.
    Η ανάγκη με έφερε στο μαγαζί σου για το λίφτιν προσώπου και την περιποίηση νυχιών.


    (εδω πατάς τα κλάμματα και βγάζεις χαρτομάντηλα, ενα για σενα και ένα για τον αισθητικό)

    Και κάπου εδώ, αναλόγως της συγκίνησης που προκάλεσες ζητάς την ανάλογη έκπτωση.
    Έχεις δεν έχεις δεν εχει καμία σημασία.
    Σημασία έχει ότι έκπτωση στόχευσες, έκπτωση πήρες  , με λίγη βοήθεια εκ του Bdsm.
     
  3. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Τώρα να το λάβω υπόψιν;
    Μην μου το απαυτονεται το νήμα μόλις άρχισε. Πιο μετά παιδιά  
     
  4. de7

    de7 s

    μιλώντας προσωπικά, όσον αφορά στο ποιος θα δει τα σημάδια που Έκανε Ο Κύριος στην ιδιοκτησία Του είναι στη δικαιοδοσία Του να το Αποφασίσει και εννοείται ότι οφείλω να ζητήσω άδεια αν πρόκειται να εκτεθούν σε άλλο άτομο. Σύμφωνα με τα προηγούμενα δεν έχει τύχει να αντιμετωπίσω ερωτήσεις επί των σημαδιών γιατί έως τώρα κάθε φορά που μπορεί να υπήρχε τέτοιο ενδεχόμενο Ο Κύριος Επέλεξε να αποφευχθεί η έκθεσή τους.
     
  5. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Σε ευχαριστώ για την τοποθέτηση σου. Βέβαια αυτό που ρωτάω είναι πως νοιώθετε και απαντάτε σε περίπτωση που σας επιτρέψει να τα δει κάποιος τρίτος.
     
  6. ellianna

    ellianna Regular Member

    Τα σημάδια μου τα αγαπώ..
    Είμαι περήφανη γι αυτά,μ αρέσει να τα κοιτω ξανα και ξανά μετά.

    Ο κόσμος,ο πολύς κόσμος ομως,δεν καταλαβαίνει.
    Ψάχνει εναγωνιωδως το διαφορετικό για να μπορέσει να κρίνει και να βγάλει προς τα έξω όλο τον σαδισμό που κρύβει.

    Θέλοντας και μη λοιπον,αναγκάζεσαι να τα καλύπτεις επιμελώς και ενώ δεν ντρέπεσαι καθόλου γι αυτά,να τα κρύβεις.

    Ναι,έχει τύχει να με ρωτήσουν,και σαν απάντηση εγω όλο αθωότητα και χάρη τους είπα: που?αχ μωρε κοίτα να δεις,ούτε που το πρόσεξα..

    Όχι γιατί ντρεπόμουν,όχι γτ φοβόμουν,αλλά άντε να κάτσεις να τους εξηγήσεις ότι τα γουστάρεις κ πολλές φορές τα ζητάς κιολας,και να σε καταλάβουν...

    Και στην τελική ρε φίλε it's not your business!
     
  7. de7

    de7 s

    @subwhat ευχαριστώ για την αλληλεπίδραση. διαβάζοντας την εκφώνηση και κυρίως το ακόλουθο απόσπασμα:

    ...μου δώθηκε η αίσθηση ότι δεν τέθηκε ως δεδομένο στην ερώτηση του νήματος ότι έχει προηγηθεί άδεια από Το Κ Άτομο που να έχει οριστεί μεταξύ άλλων και πώς θα αντιμετωπιστεί η συγκεκριμένη περίπτωση, για αυτό και θεώρησα σκόπιμο να το θέσω, ιδιαιτέρως καθώς συνιστά και τον λόγο που εξηγεί γιατί ποτέ δεν έχω βρεθεί σε τέτοια κατάσταση. Αν παρανόησα την αρχική διατύπωση, pardonnez-moi.
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Προσωπικά χαίρομαι να κυκλοφορώ με σημάδια και εμφανείς μελανιές, και δεν προβληματίζομαι όταν με ρωτάνε, ίσα ίσα που το διασκεδάζω. Δεν θα πω ότι χτύπησα, δεν θα βρω δικαιολογίες. Δεν μ' ενδιαφέρει. Δεν είναι ανάγκη να απαντήσω, πρώτα απ' όλα. Ένα χαμογελάκι, ένα κλείσιμο του ματιού έχουν πολλή πλάκα. Έχω πει και "ναι, μελανιές, όμορφες δεν είναι;" Εναλλακτικά σιωπή.
    Εξ άλλου, ότι και να πεις ο άλλος θα πιστέψει ότι θέλει, άρα προς τι ο κόπος;  

    btw, θεωρώ άκρως αδιάκριτη την συμπεριφορά της αισθητικού. Λόγω της δουλειάς της πιθανότατα βλέπει άπειρα περιστατικά όλων των ειδών, όση οικειότητα και να υπάρχει προσωπικά θα εκτιμούσα μια πιο επαγγελματική στάση.
     
  9. katerina

    katerina Regular Member

    @estelwen νομιζα οτι ημουν η μονη "πειραγμενη" με το συγκεκριμενο θεμα  

    Δεν τα επιδεικνυω ειναι κατι δικο μου, αλλα δεν τα κρυβω κιολας...
    Ετσι κι εγω, με αστειακια και πονηρα βλεμματακια το αντιμετωπιζω (το διασκεδαζω οταν συμβαινει )

    Μια φορα μονο ενιωσα ασχημα , οταν μπουκαρε στο δωματιο μου η ξαδερφη μου και με ειδε γυμνη. Ομολογουμενως η εικονα μου ηταν εξαιρετικα "αγρια" . Φρικαρε κυριολεκτικα!
    πως αντεδρασα? απειρη υπομονη στα σχολια της "εχεις προβλημα" κτλ
    με τα πολλα, αποφασισα να της το επιστρεψω οταν διαπιστωσα οτι αγαπα να ακουει μονο τον εαυτο της.
    Ακομα της κανω ψυχαναλυση για το κοινωνικο-πολιτικο-πολιτισμικο της φερεσθαι, ελπιζω να γλιτωσει τα χαπια!
     
  10. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Γενικά τα σημάδια δεν είναι πρόβλημα σήμερα που αρκετός κόσμος ξέρει για το βδσμ.
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Καλύφθηκα απολύτως από την απάντηση της @estelwen , δεν θεωρώ ότι πρέπει κανείς να δώσει εξηγήσεις.
    Ειδικά αυτοί που θα ρωτήσουν δεν αξίζουν καμίας εξήγησης  
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι στους περίεργους ή και αγνώστους, φυσικά, έλα στη μαμά μου να πεις οτι δεν υπάρχει εξήγηση όμως!..