Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Σπουδές-Εργασία: Τι θα ήθελα να κάνω, αν είχα μία 2η ευκαιρία-ζωή.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος dimfetishman, στις 17 Μαϊου 2019.

  1. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Είμαι αυτό, που είμαι. Και έχει και δεν έχει σημασία. Για να εκφραστούμε πιο ανοιχτά και ελεύθερα, θα πω ότι το θέμα μας δεν είναι τι τελικά είμαστε, τι γνώσεις και κουλτούρα αποκτήσαμε και που εργαζόμαστε, αλλά τι θα θέλαμε να κάνουμε στη ζωή μας, αν δεν ήμασταν ό,τι είμαστε σήμερα. Τι θα σπουδάζαμε ενδεχομένως και τι δουλειά θα μας άρεζε να κάνουμε.

    Για να κάνω την αρχή, να μου ότι μου αρέσει ιδιαίτερα η ψυχολογία. Πως σκεφτόμαστε, πως λειτουργούμε, πως ανταποκρινόμαστε στα όποια ερεθίσματα της καθημερινότητάς μας.
    Θεωρώ σχεδόν ανεξάντλητη την ενότητα "ανθρώπινη ψυχολογία και συμπεριφορά" και πιστεύω ακράδαντα ότι θα άξιζε και θα μπορούσα να "επενδύσω" αρκετά στο εν λόγω αντικείμενο.

    Πλέον σε μία άλλη ζωή ίσως,...

    Υ.Γ. Αν το θέμα έχει τεθεί και πιο παλιά προς συζήτηση, ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Το λάθος στην καριέρα μου ξεκίνησε 46 και κάτι χρόνια πριν και οφείλεται στο ότι ο νικητής της κούρσας έφερε Y χρωμόσωμα...
     
  3. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor

    Υποστηρίζω ότι ποτέ δεν είναι αργά και αυτό που ήθελα το έκανα. Άφησα τη ''σίγουρη'' εργασία και χτίζω καινούργια .Γιατί 2η ζωή δεν έχει ,ευκαιρίες τις δημιουργείς .
     
  4. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Είναι πολλά τα επαγγέλματα που θαυμάζω.
    Σίγουρα θα ήθελα να ακολουθήσω το επάγγελμα που επέλεξα...
    But life is a bitch κι Έτσι κανω ενα αλλο επάγγελμά...
    Μου αρέσουν τα ταξίδια, so...Αν είχα την ευχέρεια της επιλογής θα ήθελα αυτή τη δυνατότητα...


    Που καταθέτω την αίτηση μου;;;;
     
  5. Stilvi

    Stilvi Nobody expects the Spanish inquisition! Contributor

    Η ζωή είναι εδώ και τώρα, μια και μοναδική. Οπότε την ζω χωρίς γαμώτο, ή έστω προσπαθώ.
     
  6. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Τη δεύτερη ευκαιρία δεν περίμενα να έρθει στη δεύτερη ζωή μου. Μου δόθηκε την άρπαξα κ πλέον παλεύω να τη χτίσω όπως αξίζει.
     
  7. Ken Jackson

    Ken Jackson Imperious, choleric, irascible

    Και δεύτερη ζωή να είχαμε πάλι τα ίδια θα κάναμε. Ανεξαρτήτως ηλικίας, κάνεις δεν σε σταματά να τα παρατήσεις όλα και να ξεκινήσεις από την αρχή, ελάχιστοι το έχουνε κάνει.
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Ακολούθησα ένα από τα τρία επαγγέλματα που ονειρευόμουν από παιδί, ήταν μονόδρομος για εμένα. Πιθανόν σε μια δέυτερη ζωή να ακολουθούσα ένα από τα άλλα δύο και σε μια ακόμη το τελευταίο από τα τρία. Ε, στην τέταρτη ζώη μου δεν θα έκανα απολύτως τίποτε. Νισάφι.
     
  9. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

      
     
  10. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Δεν θα ήθελα να ασκώ κανένα επάγγελμα. Θα ήθελα να είχα φράγκα και να εμενα στο πανεπιστήμιο και να σπούδαζα διάφορα, το ένα μετά το άλλο.
     
  11. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Αιτήσεις κατατίθενται κάθε 29 Φλεβάρη...για τον ακριβή τόπο θα ενημερωθείτε με περιστέρι λίγες ώρες νωρίτερα.

    Καλή επιτυχία!!!   
     
  12. Apocryphos

    Apocryphos Γένεσις 4:9-15

    Δε θα έσπαγα τα παϊδια μου στα Πανεπιστήμια (και τα ευρώ που ξόδεψα) αλλά ηλικιακά μεταξύ 18-30 θα ήθελα να μάθαινα 5-6 γλώσσες, 2-3 Ευρωπαϊκες και 3 στρατηγικές π.χ. Αραβικά, Ρώσσικα, Γιαπωνέζικα (επιμένω στο Γιαπωνέζικα και όχι Κινέζικα). Στην εποχή της Παγκοσμιοποίησης, η επικοινωνία είναι το Α και το Ω...