Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Στάτους Switch: Ο φερετζές της αντρικής υποτακτικότητας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 19 Μαρτίου 2016.

  1. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Τους swich τους ίδιους, γυναίκες και άντρες, πάντως ακόμα δεν τους έχουμε ρωτήσει τη γνώμη τους.

    - Αποδέχονται τον ορισμό?

    - Τους νοιάζει ο ορισμός ή ό,τι λέμε?

    - Τι θέλουν?

    - Αυτό που θέλουν έχει κάποια κοινή βάση? Ή ο καθένας από αυτούς έχει τα "θέλω" του τόσο προσωπικά που είναι μόνο εν μέρει κοινά με τους άλλους?

    - Αυτό που θέλουν είναι κάτι μόνιμο στο σύνολό του? Ή αλλάζει με τον καιρό και τις περιστάσεις κρατώντας μόνο ένα μικρό κομμάτι από την πρότερη φυσιογνωμία του?

    - Στο Ταο περιγράφει ότι "όταν γεννιέται το πάνω αυτό γεννάει και το κάτω", και αυτό μπορεί να ακούγεται σαχλή αμπελοφιλοσοφία αλλά εγώ το καταλαβαίνω πολύ καλά τι θέλει να πει.

    - Τελικά δηλαδή τι είναι μία/ένας swich?

    - Και αν συμφωνήσουμε τυχόν σε κάτι κοινό όλοι μας του τι είναι swich αυτό σημαίνει απαραίτητα ότι αυτό που καταλήξαμε είναι οπωσδήποτε μία/ένας swich?

    - Ή απλά πασχίζουμε να "στριμώξουμε" την αλήθεια σε όσα μπορούμε εμείς να χαζοκαταλάβουμε για αυτή,
    απλά για να ικανοποιήσουμε την αγωνία μας να δίνουμε έννοια στα πάντα αυταπατούμενοι ότι δήθεν "ελέγξαμε λιγάκι ακόμα παραπάνω" το άπειρο "εκεί έξω" που μας τρομάζει και συνάμα μας γοητεύει με τα μυστήρια που κρύβει και μας καλεί να βουτήξουμε να ενωθούμε μαζί τους?
     
  2. Εγώ τώρα με αυτό που είπες ανατρίχιασα. Κι εγώ έλεγα τέτοια παλιά και μου έλεγε ο Domance "Κορνήλιε, κόψε τον οίστρο τον ποιητικό μη σου έρθει στο κεφάλι ένα βαρυ κρουστό
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Φόρα τότε μια ζακετούλα μη μου πουντιάσεις.  
     
  4. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Μωρέ δεν πά να λέει ο Ντολμάς ο πώς τον είπες τέλος πάντων, δεν τον ξέρω τον άνθρωπο να μην τον αδικώ?  

    Δουλειά σου εσύ.  

    Σιγά μη σταματήσεις να κάνεις εσύ ό,τι γουστάρεις επειδή σου το λέει ο ένας και ο άλλος.  
     
  5. Soraya

    Soraya Guest

    τις ίδιες ερωτήσεις μπορείς να κανεις και σε Κυριαρχους-ες και σε υποτακτικούς-ες και σε Αφέντες-ρες και σε σκλαβους-ες
    Οι απαντήσεις που θα πάρεις θα ειναι διαφορετικές απο τον καθένα.
     
  6. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Στο μυαλό μου είσαι Σοράγια.   

    Σωστή.  

    Μόλις το έγραψα αυτό ακριβώς αυτό που είπες σκέφτηκα.  

    Respect.  
     
  7. Σιγααααα καλέ, έχεις βάλει πιο πολλές φατσούλες παρά λέξεις. Axx τι χαριτωμένα που την κουνούν την ουρίτσα τους τα κυρίαρχα αρσενικά εδώ πέρα
     
  8. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Και κάτι ακόμα, ανεξάρτητα του στάτους που δηλώνει ή πιστεύει ο καθένας ότι είναι, δεν παύει να εξαρτάται από τους άλλους:


    Ένας "Κ" όπως λέγεται έχει ανάγκη έναν "υ" όπως περιγράφεται για να συμπληρωθεί μέσα του. Και το αντίστροφο.

    Κι ένας άντρας έχει ανάγκη μία γυναίκα για να συμπληρωθεί. Και το αντίστροφο.

    Κανείς δεν είναι "υπεράνω" της ανάγκης να σχετίζεται με άλλους ανθρώπους για να νοιώσει πλήρης μέσα του.

    Σε αυτό όλοι μας ανεξαιρέτως μοιάζουμε σαν δυο σταγόνες νερό, άσχετα αν στις λεπτομέρειες του πώς θέλουμε να σχετιστούμε μπορεί να διαφέρουμε όσο η μέρα με τη νύχτα.


    Συνεπώς δεν χρειάζεται κανένας φερετζές δεν μπορεί να εξαφανίσει την αντρική υποτακτικότητα. Υπάρχει ούτως ή άλλως σε όλους τους άντρες. Υποτάσσονται στην ανάγκη να σχετιστούν με γυναίκες, άσχετα πώς το εκφράζει αυτό ο καθένας ξεχωριστά.

    Και από την ακατανίκητη έλξη να υποταχθούμε σε αυτή την ανάγκη δεν ξεφεύγει κανείς, όσο άντρας και αν νομίζει ότι είναι και όσο "Κ" ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο θέλει να πιστεύει ότι είναι.

    Υποτακτικότητα είναι κι αυτό αν καθίσεις να το σκεφτείς. Και ανάλογα την έντασή της και τη συγκυρία, καθώς και τι χαρακτήρας είσαι, ποτέ δεν ξέρεις πού θα σε οδηγήσει και πόσο να υπαναχωρήσεις και να υποκύψεις, ή να κάνεις τέλος πάντων.


    Swich ξε-swich λοιπόν, πάνω απ΄ όλα είμαστε άνθρωποι και από αυτό δεν μπορούμε να ξεφύγουμε, και δεν ξέρω αν θα θέλαμε κιόλας ή θα μας συνέφερε.
     
  9. Πσσςςς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Κάτσε όμως να ακούσουμε και καναν άλλο.

    Πού είχαμε μείνει ρε παίδες στο ερώτημα του νήματος?
     
  11. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Switch και φερετζέδες κλπ.

    Κανείς άλλος γνώμη?
     
  12. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    @Soraya εσύ?

    Εσένα πχ. η γνώμη σου είναι πάντα ευπρόσδεκτη σε μένα.