Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Συζητηση..περι switch..

Συζήτηση στο φόρουμ 'Switches' που ξεκίνησε από το μέλος Brigitte, στις 15 Ιανουαρίου 2016.

  1. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Αν δεν πεταγες το εγγλεζικο στο τελος θα εσκαγες ε??  
    Thank you my dear.. 
     
  2. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    I aim to please...
     
  3. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Mου αρέσει πολύ η τοποθέτηση αυτή, και συμφωνώ (δεν είμαι σίγουρη για το απολύτως και δεν θέλω να το βάλω αβρόχης .



    Τώρα όσον με αφορά, ειλικρινά τώρα τελευταία, όταν νιώθω ότι πάει κάτι να γίνει με άτομο που έχει καθαρά και μόνο Κυριαρχικές τάσεις, νιώθω τον εαυτό μου να "τσινάει", να μην θέλει να αφεθεί, να μην νιώθει όσα θέλει.
    Απογοήτευση; Κάτι με κρατάει πίσω; σίγουρα.

    Νιώθω πολύ πιο άνετα να εκφράσω την Κυριαρχική μου πλευρά (όπως την ορίζω εγώ, γιατί μπορεί κάποιοι να την αμιφσβητούν, δεκτές όλες οι απόψεις) και νιώθω πιο έντονη την επιθυμία να το κάνω.
    Ίσως γιατί ενώ έχω απλόχερα δώσει/παραδώσει την υποταγή μου, κάποιοι την θεώρησαν παιχνίδι και σκουπίδι. Θύμωσα, αγανάκτησα, και θέλω σε κάποιον να δείξω πώς θέλω να το ζήσω, τι μου αρέσει, πώς λειτουργώ. Άλλωστε, έχω και περίεργα φετίχ, αν βρω Κυρίαρχο που να του αρέσουν, πιστεύω ότι θα με ολοκληρώσει, αλλά λίγο δύσκολο το βλέπω...

    Μέχρι όμως να γίνει αυτό το "θαύμα" και με βάση αυτά που μου αρέσουν και αυτά που θέλω, δεν μπορώ παρά να δηλώσω switch, όχι γιατί θα κολλήσω στην ταμπέλα, αλλά για να δώσω στον άλλον να καταλάβει ότι μέσα μου δεν υπάρχει καθαρά και μόνο η υποταγή.
     
  4. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Πολύ ορθό. Καταλαβαίνω την λογική πίσω από την θέση, είναι κάτι παρόμοιο με τον να είναι κάποιος Master στις διαθέσεις του όμως να μην έχει slave να τον ακολουθεί. Σε αυτή την περίπτωση, μιλάμε περισσότερο για έναν Dom/Domme άνθρωπο σε αναζήτηση sub/slave.

    Καλό κορίτσι.
     
  5. Φυσικά και μπορεί κάποιος να βιώνει και τις δύο πλευρές είτε με τον ίδιο άνθρωπο ταυτόχρονα είτε με διαφορετικούς ανάλογα τι του βγάζει ο κάθε ένας. Επίσης μπορεί να ξεκίνησε με μια βάση η οποία με τον καιρό άλλαξε .δεκτά και κατανοητά όλα αυτά.
    Έχω μια απορία όμως. Το topping from the bottom θεωρείται χαρακτηριστικό των switch? Εγώ ας πούμε θεωρώ ότι μόνο ως υποτακτικο είμαι ευτυχισμένο και δεν διανοούμαι να είμαι η κυρά της σχέσης.. μου αρέσει να με οδηγούν. Να ακολουθώ. Να εκτελώ.. αυτό όμως έρχεται σε πλήρη αντίθεση με την άλλη "ιδιότητα " μου.. του brat.. όπου το topping from the bottom έχει την τιμητική του... μήπως λοιπόν είμαι switch? Δεν θέλω να διατάζω και να εκτελεί.. θέλω όμως να εκτελεί όσα επιθυμώ..
     
  6. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Χμμμ... σιγουρα δεν θες στον πυρηνα ολου αυτου απλα να σε βαζουν στην θεση σου;
     
  7. Όχι πάντα.. είναι φορές που άν πάει να με βάλει στην θέση μου (φαντάζομαι εννοείς την θέση του υποτακτικου)εκνευρίζομαι..και αντιδρω..
     
  8. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Και σου το επιτρεπει αυτο;
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τα μπρατάκια και τα σαμάκια ή αλλιώς σαμιαμιθάκια όπως συνηθίζω να λέγω, είναι κατηγορία από μόνα τους  
     
  10. Σου απαντά και η dark!
    Brat rules
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    τελικα το brat απο προβληματικη συμπεριφορα τεινει να γινει επισημο στατους?
     
  12. Καθρεφτάκι κακιασμενε!
    Όσα δε φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμασταρια!