Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπαρχουν τελικα Μαστερ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος anastasia, στις 27 Ιανουαρίου 2009.

  1. tithon

    tithon Contributor

    είναι ωραία φαντασίωση η διατύπωσή της, όμως.  
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ποικιλία να μη βαριέται κανείς.  
     
  3. skia

    skia Contributor

    Μα το παν είναι η ποικιλία στη ζωή. Φαντάσου να ήμασταν γεμάτοι από καθαρόαιμους Μάστερ και καθαρόαιμους σκλάβους σ΄ αυτό το χώρο. Που διάθεση για ''γ''αυγάδες μετά, που για κουτσομπολιά, που για τρολ, που για να βάζουμε θέματα με ερωτήματα. Θα ήταν πολύ πληκτική νομίζω τέτοια τελειότητα. ΜΜπππρρρρ, ανατρίχιασα με τη σκέψη και μόνο  
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ναι, να μην ησυχάσουμε ποτέ. Oh mon Dieu! Lol.
     
  5. skia

    skia Contributor

    One point/vote υπέρ της ανησυχίας... Για την εξέλιξή μας, ρε γαμώτο!!!
     
    Last edited: 1 Δεκεμβρίου 2017
  6. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Το κακό τόσο με την υπεραπλούστευση, όσο και με την υπερανάλυση, είναι ότι οδηγούν στην παρανόηση ( και κάποιες φορές και στην "παράνοια" ).

    Ίσως όταν η νηματοθέτιδα είχε ανοίξει το νήμα, να τα είχε πάρει με κάποιον/ους που δήλωνε/αν Master.
    Ξανά ίσως, γιατί δεν θα είχε/είχαν ικανοποιήσει τις επιθυμίες/φαντασιώσεις της.
    Ποιος ξέρει? Εγώ σίγουρα δεν το γνωρίζω και δεν μ' ενδιαφέρει καν να το μάθω.
    Το παραμυθάκι του " υπάρχει ή όχι "ο τάδε ή ο δείνα είναι τόσο παλιό όσο το forum.
    Και ποιος σώος τα φρένα άνθρωπας, θ' αυτοαναιρούταν, αν απ' αυτή του την κίνηση θα είχε κάτι το σημαντικό για κείνον να χάσει?
    Δλδ. αν η μια μεριά του νομίσματος παραδεχόταν την υποθετική της ανυπαρξία/έλλειψη, αυτομάτως θα εκμηδένιζε και την αντανάκλαση της.
    Άρα, η ζημία θα ήταν διπλή, αφού μ' ένα σμπάρο θ' "αποδημούσαν" δύο τριγώνια.

    Και μάλλον η πηγή του κάθε "ντόρου" εδώ μέσα - τουλάχιστον η κύρια - είναι η "δεξαμενή". Εγώ το βρίσκω φυσιολογικό ( αν θα ήταν και λογικό, αυτό είναι άλλου priest ευαγγέλιο ).
    Το αν και κατά πόσο κάποιες συμπεριφορές ή τακτικές θα ήταν καλαίσθητες - chicε - ή λειτουργικές ως προς την επίτευξη του εκάστοτε στόχου,
    μποοο ( νεύμα απορίας )...είναι κι αυτό θέμα γούστων και αντιλήψεως.

    Κάποιες ελάχιστες παρεμβάσεις που διάβασα, αν τις τοποθετούσα σ' ένα ευρύτερο φιλοσοφικό/θεολογικό/κοινωνιολογικό πλαίσιο, θα ήταν άψογες ( όχι ότι δεν είναι ενδιαφέρουσες ).
    Στο παρόν πλαίσιο υποθετικής συζητήσεως όμως μου φαίνονται σπαταλημένες.

    Υπάρχουν οι Master? Άντε και κάποιος/α να λέει, ότι υπάρχουν ή όχι.
    Αλλάζει κάτι σε κείνους/ες, που θα τους αναζητούσαν και δεν θα τους είχαν βρει ακόμη? ( Οι αιτίες πολλές και κατ' εμέ γνωστές μέχρι εμέτου ).

    Να είναι η ελπίδα, να είναι η ψευδαίσθηση, να είναι ότι για αρκετούς/ες misery loves company?
    Έχει δει κανείς σας, να γίνεται κηδεία με δανεικά κόλλυβα?
    Ο όποιος Master αν υπάρχει, λέτε να "ίδρωσε" ή να "ζορίστηκε" επειδή χ, ψ, ω ηλεκτρονικοί λογαριασμοί, πιστεύουν ότι θα ήταν αληθινός όσο ένα χαρτονόμισμα των δυο ευρώ?
    Ή θα φούσκωνε σαν το παγόνι, επειδή άλλοι τόσοι ηλεκτρονικοί λογαριασμοί θα τραγουδούσαν ωσαννά για την χάρη του?

    Μάλλον θα κοίταγε την πάρτη του και θα έγραφε τους πάντες εκεί που δεν πιάνει μελάνι.

    Η βάση του όποιου διαλόγου είναι η θέληση των συμμετεχόντων, ν' ακούσουν τους κατ' επίφαση συνομιλητές τους ( που να συμφωνούν μαζί τους ή όχι ).
    Άλλως...shit high and gaze...

    Λέω εγώ με το πάμφτωχο μυαλό μου.
     
    Last edited: 1 Δεκεμβρίου 2017
  7. brenda

    brenda FU very much

    Καθόλου πάμφτωχο δεν είναι το μυαλό σου, δεν μού αρέσει που το βάζεις συνέχεια ως disclaimer, αλλά εντάξει, αυτό είναι δικό μου θέμα, θα το διαχειριστώ.
    Εν κατακλείδι, τι προτείνεις όμως, να μην συζητάμε καθόλου, ή να περιοριζόμαστε στα "ανώδυνα" θέματα;
    Ή πως το γεγονός ότι συζητάμε είναι σπατάλη χρόνου, ενέργειας κλπ;
    Να ξέρεις, πως θα λάβω σοβαρά υπόψη μου την απάντησή σου. 
     
  8. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

  9. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Ενδιαφέρον αυτό με την απλούστευση, πώς το εννοείς;  
     
  10. El__Capitan

    El__Capitan Star Alliance, oneworld & SkyTeam Platinum member

    αν υπάρχουν slaves, υπάρχουν και masters...
     
  11. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Οι λέξεις Μονόκερος και καταζητούμενος χρησιμοποιήθηκαν στην ίδια πρόταση αντί για τη λέξη Μάστερ, από μια - κατά τη δήλωσή της- σκλάβα..και μετά αναρωτιόμαστε που είναι οι Μάστερ..
     
  12. brenda

    brenda FU very much

    Τους καλούς τους Μάστερ τους κρατάνε κρυφούς βρε κουτό, να μην πλακώσει σκλαβοθύελλα, τι δεν καταλαβαίνεις;
    Γι αυτό δεν τους βλέπουμε ποτέ.
    Κάτι σαν το μπουντρούμι της Ντίνας και της Σοκό, στο πιο πρωτοκωλικό του σα να λέμε...