Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπηρεσιες Απο σκλαβα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος DOMant, στις 2 Δεκεμβρίου 2007.

  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Κάνοντας λόγο μόνο για ό,τι αφορά στο σαδισμό και αφήνωντας τα συναισθήματα στην άκρη (ο σαδισμός δεν είναι συναίσθημα, τουλάχιστον όπως τον βιώνω εγώ, δεν αφορά στο αντικείμενό του, είναι αυθύπαρκτος γιατί είναι αμιγώς αυτοαναφορικός) θα έλεγα πως πολύ χονδρικά ακριβώς αυτό είναι το concept.

    Δεν διαφωνώ μαζί σου στο ότι οι πράξεις του ως τελικό αποτέλεσμα ενδέχεται να ικανοποιούν το σύντροφό του, ιδιαίτερα μάλιστα αν ο τελευταίος είναι μαζοχιστής. Διαφωνώ μόνο στο πώς αξιολογείται η αρχική πρόθεση ενός σαδιστή, που αποτελεί την αφετηρία των πράξεών του. Αντίστοιχα και η πρόθεση ενός Αφέντη. Πρόκληση πόνου ή εντολή που δεν αποσκοπεί στην άμεση ευχαρίστηση του υποκειμένου, θεωρώ πως δεν (στέκει να) υπάρχει, εκτός και αν γίνεται λόγους για bottoming from the top ένεκα ευήθειας, σύγχυσης ή επαγγέλματος.
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Οι διαδρομές (τρόποι απόλαυσης) ή η αφετηρία (ΕΓΩ), καθορίζουν τα κίνητρα μιας πράξης;

    Μην διαχωρίζεις τα κίνητρα από το είδος της σχέσης (BDSM, Vanilla κλπ). Σε όλες αυτές, οι τρόποι ευχαρίστησης (διαδρομές όπως τις αναφέρεις) μόνο αλλάζουν, ο σκοπός παραμένει η ικανοποίηση του εαυτού μας.
    Δεν μπορώ να πιστέψω πως εθελοτυφλούμε τόσο και δεν το έχουμε παραδεχθεί ακόμη. Γι΄αυτό και το ανέφερα σαν "μεγάλη" (κοινή καλύτερα) αλήθεια.
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Αυτές που ικανοποιούν Εκείνον και φυσικά εμένα.Δεν μπορώ να κατανοήσω ότι δεν θέλει καποια σκλάβα την ικανοποίηση του εαυτού της,θα είναι σαν να τον ακυρώνει,γίνεται;
    Δε νομίζω...
     
  4. Διαβάζω και ξαναδιαβάζω κι ομολογώ μπερδεύομαι... Μπορείς να το ξαναρίξεις στην καθομιλουμένη, γιατί δείχνει λίγο ομιχλώδες;
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    'Iσως να μην το έθεσα σωστά, αυτό που ικανοποιεί Εκείνον.. κάλλιστα να ικανοποιεί και μένα,αν μη τι άλλο αυτά που του προσφέρω να τα εκτιμάει και όχι να τρέφει μόνο το Εγώ Του.
    Γιατί οι περισσότερες σκλάβες ''απαρνιούνται'' τον ευατό τους και τον βάζουν σε δεύτερη μοίρα μπροστά στις εντολές-απολαύσεις του Αφέντη Τους;

    υ.γ Οι υπηρεσίες κοστίζουν,αμ..πως! 
     
  6. Με μπερδεύεις... Η σκλάβα υπάρχει εξ'ορισμού για να προσφέρει τον εαυτό της, ναι ή όχι;
     
  7. Zondag

    Zondag Regular Member

    Αν έχει απομείνει πλέον κάποιο νόημα στις λέξεις...

    Μια σκλάβα είναι η γυναίκα ή οποία σε κάποια στιγμή της ζωής της ανακάλυψε ότι σκοπός της υπαρξης της είναι να υπηρετεί
    με τρελλό πάθος, τυφλή πίστη και απόλυτη αφοσίωση αυτον τον οποίο η ιδια επέλεξε ως Κύριο της.

    Μια σκλάβα δεν κάνει "παζάρια" του τύπου σου δίνω αυτό αν μου δώσεις εκείνο, για να πατσίσουμε. Δεν υπάρχει συναλλαγή
    εδώ αφού πλέον μοναδική πηγή άντλησης ηδονής για μια σκλάβα είναι η ικανοποίηση του Αφέντη της. Μια σκλάβα δεν
    συνδιαλέγεται, απλά υπακούει. Μια σκλάβα δεν επαναστατεί, αφού ο δρόμος της υποδούλωσης υπήρξε απολειστικά και μόνο
    προσωπική της επιλογή και αφού ξέρει ότι η επιλογή της "ελευθερίας" της είναι πάντα διαθέσιμη.

    Μια υποτακτική μπορεί να κάνει παζαρια,να ψάξει σημεία "αμοιβαίας ικανοποίησης".
    Μια σκλάβα απλά ΔΕΝ θέλει να το κάνει αυτό !

    Το νήμα αφορά τις σκλάβες. Η απάντηση είναι : η σκλάβα ΘΕΛΕΙ να προσφέρει τα πάντα, κάθε δυνατή υπηρεσία στον Αφέντη της,
    ζει και αναπνέει γιαυτο. Το τι θα του προσφέρει τελικά αφορά μόνο Εκείνον, και σε κάθε περισταση Εκείνος είναι που θα αποφασίσει
    τι θα είναι αυτο. Τα ίδια ισχύουν και για τους άνδρες σκλάβους.

    Η επιλογή του status λοιπόν έχει σημασια, εκπέμπει ένα 'μήνυμα', και καλο θα ήταν να λαμβάνεται σοβαρά υπόψη αυτό όταν αποφασίζουμε
    να προσδώσουμε μια ιδιότητα στον εαυτό μας ιδίως όταν αυτη έχει τη βαρύτητα που προσδίδει το σκλάβος-σκλάβα...
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Zήτω η επανάσταση! 
     
  9. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Υπηρεσιες Απο σκλαβα

    Εσύ καλά τα λες, μόνο που φοβάμαι πως δεν έχεις καταλάβει πού τα λές...

    Να, είδες Zondag που σου τά 'λεγα;

    Αν μπορέσεις να καταλάβεις εσύ γιατί συμμετέχει κάποιος σ' ένα bdsm φόρουμ γιά να μιλάει γιά "επανάσταση", σε παρακαλώ να μου το πεις κι εμένα...



     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: Υπηρεσιες Απο σκλαβα

    Σε αγνοώ,την καληνύχτα μου ΜΜ (είσαι τόσο προβλέψιμος)

    ...
     
  11. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Υπηρεσιες Απο σκλαβα


    "Αμοιβαία τα αισθήματα μωρό μου"...


    Να απαντήσεις όμως, μήπως θα μπορούσες; Μάλλον όχι, οπότε καλύτερα αγνόησέ με. Είναι ευκολότερο...  



     
  12. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Υπηρεσιες Απο σκλαβα


    Είναι εισοδίστρια σουφραζέτα.