Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Υπηρεσιες Απο σκλαβα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος DOMant, στις 2 Δεκεμβρίου 2007.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Υπηρεσιες Απο σκλαβα



    Θα έκανα ένα λογοπαίγνιο γιά τις "εισοδίστριες σουφραζέτες" τώρα, αλλά είτε προβλέψιμο θα ήταν, είτε κολάσιμο. Θα το αποφύγω. Ας με συγχωρήσει η female...


     
  2. illusion

    illusion Regular Member


    Την περίπτωση να προσφέρεις αυτά που τον ικανοποιούν και να τα "εκτιμάει" όπως λες αλλά να μην ικανοποιούν εσένα πως την αντιλαμβάνεσαι;

    illusion
     
    Last edited: 5 Μαϊου 2009
  3. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Δεν αφήνεις κατά μέρους τις ιδέες περί επανάστασης; Κάτι τέτοιες επαναστατικές απόψεις είχαν και οι κομμουνιστές στη Γερμανία, εν μέσω οικονομικής κρίσης, και στο τέλος τους κατσικώθηκε ο Χίτλερ   Και, αν θες την ταπεινή μου γνώμη, κάνε ένα revision στους όρους bottom, submissive, slave. Θα σε βοηθήσει να αποφεύγεις παρανοήσεις άνευ ουσιαστικού λόγου (καθώς είναι προφανές ότι αναφέρεστε σε διαφορετικά status).

    Τώρα, όσον αφορά τις σκλάβες (ναι, αυτές που δηλώνουν slaves και όχι submissive, bottom ή οτιδήποτε άλλο) πιστεύω πως κι αυτές θέλουν όχι μόνο να δώσουν αλλά και να λάβουν. Μπορεί να μην κάνουν παζάρια στο τι θα δώσουν, τι θα λάβουν, πώς θα πατσίσουν (εν τέλει, άλλωστε, ποιος μπαίνει σ' αυτή τη διαδικασία; ) ωστόσο πιστεύω πως είναι ύψιστη απολαβή το ίδιο το δικαίωμα να υπηρετούν κάποιον.
     
  4. anastasia

    anastasia Regular Member

    Απάντηση: Υπηρεσιες Απο σκλαβα

    να φτιαχνει καφεδες:lol2:
     
  5. carissa[L_T]

    carissa[L_T] Contributor

    Το αυτό  
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απο τον underherfeet, (αυτο)διορισμενο εκπροσωπο τυπου της συντροφισσας Madlene εκδωθηκε η παρακατω ανακοινωση:

    «Ανυπακοή - ρήξη - ανατροπή», το κεντρικό σύνθημα της Μadlene στον αγωνα εναντια
    στον βδσμικο κονφορμισμο

    Στη Διακήρυξη της Μadlene για ενα επαναστατικο βδσμ , που κυκλοφόρησε χθες (με τον «ΒΔΣΜοσπάστη»),
    καλούνται για άλλη μια φορά οι βδσμιστες να «φύγουν μακριά από τα πρωτοκολλα»,
    «να μην εμπιστευτούν τα στατους » και να πουν «όχι» στην εκμεταλλευση της σκλαβοσυνης απο την "μαστεραδικη δημαγωγία ".

    Συντροφοι επαναστατες βδσμιστες:

    "Έτσι κι αλλιώς η γη θα γίνει κόκκινη
    Ή κόκκινη από ζωή ή κόκκινη από θάνατο
    Θα φροντίσουμε εμείς γι’αυτό
    Έτσι πρέπει να γίνει
    Έτσι θα γίνει

    Στους Μαστεραδες Κριτική να κάνουμε
    αυτό δεν φτάνει
    Του γουρουνιού του βουδουσεμισμού
    Να κόψουμε πρέπει τα πόδια
    Έτσι πρέπει να γίνει
    Έτσι θα γίνει

    Η Υποτακτικοτητα για μας
    Είναι μια ωραία γυναίκα
    Έχει υπογάστριο και υπεργάστριο
    Δεν είναι κάνα χοντρογούρουνο κυριαρχικό
    Έτσι πρέπει να γίνει
    Έτσι θα γίνει

    Ούτε ένας ντομης
    Δουλειά να μη βρίσκει
    Κι έτσι στρατιά ολάκερη
    Θε νά’χουμε ανέργων
    Χριστούλη μου όμορφη πού’ναι
    Η προφητεία αυτή
    Έτσι πρέπει να γίνει
    Έτσι θα γίνει"
     
  7. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Υπηρεσιες Απο σκλαβα

    Της Δέσπως

    Αχός βαρύς ακούεται, πολλά τουφέκια πέφτουν.

    Μήνα σε γάμο ρίχνονται, μήνα σε χαροκόπι;

    Ουδέ σε γάμο ρίχνονται, ουδέ σε χαροκόπι,

    η Δέσπω κάνει πόλεμο με νύφες και μ’ αγγόνια.

    Αρβανιτιά την πλάκωσε ‘ς του Δημουλά τον πύργο.

    - Γιώργαινα ρίξε τ’ άρματα, δεν είν’ εδώ το Σούλι.

    Εδώ είσαι σκλάβα του πασά, σκλάβα των Αρβανίτων.

    - Το Σούλι κι’ αν προσκύνησε, κι’ αν τούρκεψεν η Κιάφα,

    η Δέσπω αφέντες Λιάπηδες δεν έκαμε, δεν κάνει.

    Δαυλί στο χέριν άρπαξε, κόρες και νύφες κράζει.

    “Σκλάβες Τουρκών μη ζήσουμε, παιδιά μ’, μαζί μου ελάτε”.

    Και τα φυσέκια ανάψανε, κι’ όλοι φωτιά γενήκαν.
     
  8. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    thaleia, είσαι εκτός θέματος. Η επανάσταση είναι ταξική και όχι εθνικοαπελευθερωτική  
     
  9. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: Υπηρεσιες Απο σκλαβα

    πρωτα βγαιν' η ψυχη και μετα το χουϊ

    ελεγε η γιαγια μου  

    εξις δευτερα φυσις κοινως
     
  10. Emma

    Emma Contributor


    Παρόλο που δέχομαι/συμφωνώ με αυτά που λες, μου δημιουργείται (ξανά) η απορία (και ξέρω ότι θα βγω off topic εδώ, καθώς υπάρχει ανάλογο σχετικό νήμα): ποιά η διαφορά του ατόμου που περιγράφεις στο πιο πάνω κείμενο από την σκλάβα-αντικείμενο;
     
  11. Zondag

    Zondag Regular Member

    Καλησπέρα σε όλους.

    Θα ήθελα καταρχήν να ευχαριστήσω αυτούς που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο επιδοκίμασαν
    την άποψη που εξέθεσα σε αυτό το νήμα. Θα ήθελα επίσης να πω ότι το ότι η μη συμμετοχή
    μου στη συζήτηση που ακολούθησε δεν υποδεικνύει κάποια διάθεση σνομπισμού απο μέρους
    μου ή κάποια διάθεση να αποφύγω την αντιπαράθεση με τις πάντα σεβαστές διαφορετικές απόψεις
    αλλά την αδυναμία μου να αντιληφθώ που σταματάει η πλάκα και που αρχίζει το
    σοβαρό. Προφανώς πολλά απο όσα ειπώνονται έχουν να κάνουν με άλλες συζητήσεις στο παρελ
    θόν τις οποίες για διάφορους λόγους δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω.

    Κάτι ανάλογο συμβαίνει και με την ερώτηση σου αγαπητή Εμμα περι διαφοράς σκλάβας και
    "σκλάβας αντικειμένου". Προφανώς αναφέρεσαι σε μια έννοια που δεν μπορώ να αντιληφθώ αφού
    ο όρος 'σκλάβα αντικέιμενο' δεν μου θυμίζει τίποτα άλλο πέρα απο το λεγόμενο "οbjectification'' ,
    το οποίο έχει σχέση περισσότερο με καλλιτεχνικού τύπου φωτογραφήσεις παρά με κάποια πραγματικότητα.

    Αν πρόσεξες στο μήνυμα μου οι μόνες λέξεις τις οποίες έχω τονίσει χρησιμοποιώντας κεφαλαία γράμματα
    είναι το "ΔΕΝ θέλει" και το "ΘΕΛΕΙ". Ποιος τα κάνει όλα αυτά? Η σκλάβα...

    Και αυτο δίνει και την απάντηση στο ερώτημα σου. Προφανώς τα αντικείμενα δεν εχουν θέληση...
    ,

     
  12. Emma

    Emma Contributor

    Αναφορικά με την τελευταία πρόταση του πιο πάνω κειμένου: εννοείται ότι δεν μιλούσα κυριολεκτικά περί αντικειμένου.
    Αν έχεις όρεξη για διάβασμα, δες εδώ -> https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/t6939/