Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ειναι το bdsm σεξουαλικη πραξη?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος thaleia, στις 31 Μαϊου 2009.

  1. thaleia

    thaleia Contributor

    οταν μια ενεργεια προκαλει ηδονη εως οργασμο και πολλαπλο μαλιστα ειναι σεξουαλικη πραξη?

    οταν αυτο επιτυγχανεται χωρις ουδεμια διεισδηση φυσικου ή τεχνητου οργανου σε οποιοαδηποτε
    οπη του σωματος ειναι σεξουαλικη πραξη?
     
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Έχω την εντύπωση οτι σεξουαλική πράξη αποτελεί η διείσδυση*
    Η πίπα, το γλυφομούνι κλπ, δεν αποτελούν σεξουαλική πράξη...Άρα ούτε κάποια πρακτική του bdsm που δεν περιλαμβάνει διείσδυση.

    *του πέους προφανώς. Με τα δάχτυλα ή με διάφορα αντικείμενα, δεν έχουμε σεξουαλική πράξη..
     
  3. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Ελπίζω να μου επιτρέψεις να διαφωνήσω. Σεξουαλική πράξη θεωρώ πως είναι οποιαδήποτε ενέργεια, οποιαδήποτε πράξη ανάμεσα σε δύο ή περισσότερα άτομα, που έχει ως σκοπό τη σεξουαλική ικανοποίηση ή, ακόμα καλύτερα, τον οργασμό. Η διείσδυση, αν θεωρήσουμε πως έχει ως αποτέλεσμα τη μεγιστοποίηση της σεξουαλικής ευχαρίστησης, πιστεύω πως απλά ολοκληρώνει στο μέγιστο βαθμό τη σεξουαλική πράξη.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Για αρκετά άτομα στον χώρο του bdsm, το παιχνίδι είναι σημαντικότερο από την ίδια ερωτική πράξη.

    p.s:Συμφωνώ με τον απο πάνω μου.
     
  5. Kosmos38

    Kosmos38 Regular Member

    και ομως στους κανονισμους του BDSM αυτη η πραξη για τους εμπλεκομενους εχει την μορφη της σεξουαλικης πραξης.
    υπαρχει ικανοποιηση χωρις επαφη η διυσδειση
     
  6. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Η πολυμορφικότητα των kinks που κυκλοφορούν στο χώρο μας σαν γύρη την άνοιξη είναι μοιραίο να συμπεριλαμβάνουν και αλληλεπιδράσεις που δεν εμπεριέχουν σεξουαλική επαφή.

    Ούτως ή άλλως, το debate μου φαίνεται οτι δε βρίσκεται στον ορισμό του BDSM, αλλά στον ορισμό της σεξουαλικής πράξης. Και αυτό, αδέρφια μου, είναι τόσο υποκειμενικό όσο και η φυσική κατάσταση του Ζιλμπέρτο Σίλβα.

    Προσωπικά βρίσκω σεξουαλικά πολλά πράγματα, ματιές, λέξεις, βαθειές ανάσες, αγγίγματα του χεριού και χαμόγελα. Λίγες ώρες αργότερα αρχίζω να προβάλω τα kinks μου απάνω της. Είναι όλα, μα όλα, τόσο sexy, όχι στο ρομαντικό στυλ, στο καβλοσηκωτικό στυλ.

    Έλα, και δε θέλω ν'ακούσω ανασφάλειες του τύπου "Α, εγώ άμα δεν της τον καρφώσω δε μπορώ."

    ...
    ...
    ...

    Σίγουρα τελευταία έχω δει πολλές ταινίες του Woody Allen, δεν εξηγείται αλλιώς.
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Είναι ανάμεσα σε άλλα και σεξουαλική δεν θα έλεγα πράξη, αλλά δραστηριότητα.

    Ο Αγαπητός DreamMaster είχε γράψει πολύ εύστοχα (ως συνήθως) τα εξής:
    Είχα τους καλύτερους μου οργασμούς, χωρίς καθαυτή σεξουαλική πράξη (αν θεωρήσουμε ως σεξουαλικές πράξεις την διείσδυση, το στοματικό και τελος πάντων ότι έχει επαφή με γεννητικά όργανα πριν καταλήξει σε οργασμό), μέσα από bdsm σεξουαλικές δραστηριότητες.
     
  8. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: ειναι το bdsm σεξουαλικη πραξη?

    αυτο ερωτω λαρα μου, κατι που μας προκαλει οργασμο θεωρειται ή οχι σεξουαλικη πραξη ή δραστηριοτητα ? (ελαχιστη η διαφορα τους)
     
  9. Pain-Inducer

    Pain-Inducer Premium Member

    Απάντηση: ειναι το bdsm σεξουαλικη πραξη?

    πολυ αναλυση για κατι πολυ απλο
    σεξουλικη πραξη ειναι οτι μας ερεθιζει πιστευω
    και με το μυαλο σκεφτομενο πραξη κανει

    το να ερθεις σε οργασμο χωρις να εχεις ουτε καν επαφη παλι πραξη ειναι
     
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ειναι το bdsm σεξουαλικη πραξη?

    Υπάρχουν αλήθεια κανονισμοί στο bdsm; 
    Και αν ναι ποιός φούστης τους έχει φτιάξει να πάω να τον μαστιγώσω... 
     
  11. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: ειναι το bdsm σεξουαλικη πραξη?

    πες μας περρι ως εμπειρος και σοφος bdsmιτης ειναι σεξουαλικη πραξη οταν φτανειις σε οργασμο μονο με μαστιγωμα π.χ. ?
     
  12. xtrem3

    xtrem3 New Member

    Πιστεύω ερωτική πράξη είναι κάθε πράξη που πηγάζει από ερωτική επιθυμία......είναι απλό ή μου φαίνεται; Ακόμα και ένα φιλί μπορεί να είναι πιο πολύ ερωτική πράξη από ένα πήδημα...