Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

10 ερωτήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 27 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πλήρως.-
     
  2. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Απόλυτα! Αλλά όπως έχω ήδη πει,
     
  3. Alexpantr

    Alexpantr New Member

    Συμφωνω μαζι Σας ... δεν υπαρχει λογος να ρωτατε... απλα πλαθετε οπωςψΣαςαρεσει
     
  4. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Γιατί είναι παράλογο;  
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    θεμελιώδης παρεξήγηση.
     
  6. espimain

    espimain Contributor

    Φυσικά!!!
     
  7. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Γιατί όπως έγραψα δεν γίνεται να περιμένεις να μάθεις έναν άνθρωπο με ερωτήσεις κονσέρβα. Οι ερωτήσεις πρέπει να είναι εξατομικευμένες και να προέρχονται από τη ροή του διαλόγου.
    Το μόνο που προσφέρει η κονσέρβα είναι να αποπροσανατολιζει από αυτή την ίδια τη ροή και να λειτουργεί ως ανάχωμα στην προσπάθεια να μάθεις ποιον έχεις απέναντι σου.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @Nickname

    Πραγματικά που το βρήκες το νήμα, δε θυμόμουν καν την ύπαρξη του.  
     
  9. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Α, τα πάντα βρίσκω! Έβλεπα Ηρακλή Πουαρό στην ΕΡΤ μικρός! 
     
  10. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Οι μετρημένοι Κ και Μ που συναναστραφηκα εγώ και αναγνώρισα ως Κ και Μ αντίστοιχα (όχι να τους ανήκω και να προκύψει D/s) σπάνια μου κάνανε ερωτήσεις και αυτό μου έκανε τρομερή εντύπωση. Όταν κάποια στιγμή λοιπόν εξέφρασα αυτήν την απορία μου πήρα ως απάντηση "είμαι σίγουρος πως θα μου τα πεις όλα μόνη σου σιγά σιγά" και έτσι γινόταν.

    Μέσα από τις συζητήσεις μας έδινα άπειρες πληροφορίες για την προσωπική μου ζωή, χωρίς πίεση. Εγώ έκανα τις ερωτήσεις μου και ότι ήθελα να μάθω για Εκείνους και πάντα έπαιρνα απαντήσεις, κάτι που εκτίμησα πάρα πολύ.

    Μου ήρθαν ανά διαστήματα με πμ και κάτι λίστες ερωτήσεων από άσχετους, πόσο rope bunny είμαι και με πιάσανε τα γέλια
     
  11. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Η αγαπητή @Θρυαλλίς τα είπε όπως πραγματικά συμβαίνει πιστεύω. Ερωτήσεις θα γίνουν κάποια στιγμή αναπόφευκτα αλλά οι επιτηδευμένες διευρευνητικες σαν σε πλαίσια φλερτ δεν νομίζω να βοηθάνε κάπου.
    Ο αγαπητός @AlphaMaleMaster από την άλλη κάπου μπήκε καλά με τα χτισηματα κάπου το έχασε με τα σκυλιά.

    Οι πολύ επί τούτου ερωτήσεις προσωπικά με ξενερώνουν αλλά τις δέχομαι όταν μου τις κάνουν και με δικαιολογώ όταν τις κάνω.
    Και τώρα δεν θα αντέξω και θα πω αυτή που τριγυρνάει στο μυαλό μου αλλά δεν μπορώ να την πω εκεί που θέλω.
    Τι κάνεις;
    Είσαι καλά;  
     
  12. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    1) τι να μαγειρέψω για αύριο;
    2) θα παραγγείλουμε;
    3) να φτιάξω μουσακά;
    4) έχεις αλλά μαύρα για το πλυντήριο;
    5) θα μου πάρεις επιτέλους ένα στεγνωτηριο;
    6) θα πετάξεις τα σκουπίδια;
    7) θα απλώσεις το πλυντήριο;
    8) θα φάμε κανένα γλυκάκι;
    9) να δούμε ταινία;
    10) να φτιάξω παπαλουτσες;

    Happy επερχόμενος valentine's Day