Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

24/7... ένα σπάνιο είδος.

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος carissa[L_T], στις 29 Αυγούστου 2005.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Κάνεις λάθος. Το 24/7, όπως έγραψε και η @kinvara, αναφέρεται σε διαθεσιμότητα και όχι σε συγκατοίκηση. Στο ότι 24/7 η ζωή της ορίζεται από τις διαταγές και τα θέλω του Κυρίου της, στο ότι του ανήκει οποιαδήποτε απόφαση.
     
  2. το 24/7 μπορεί να γίνει κατά την γνώμη μου πάντα βάρετο κάποια στιγμή. όλα τα πράγματα- ακόμα και ο παράδεισος και τα χριστούγεννα- συνεχόμενα θα γίνουν κουραστικά. κάποια στγμή θέλεις και να "ανασάνεις"
     
  3. espimain

    espimain Contributor

    Αν γίνει βαρετό δεν είναι αυτό που λέει τ' όνομα του. Οπότε δεν μας αφορά.
     
  4. slave32

    slave32 Contributor

    Αυτο δεν ειναι 24/7 d/s ουτε s/M . Ειμαι με καποιον του ανηκω 24/7 ειναι διαφορετικο απο το κανω 24/7.
    Καλη κ η ρομαντζαδα δεν λεω, αλλα συγχεονται τα του bdsm με το πως τα ξερετε στον βανιλλοκοσμο.

    Επισης 24/7 ειναι κ για τον Αφεντη.
     
  5. Iagos

    Iagos Contributor

    Ζω σε σχέση M/s 24/7 με συγκατοίκηση.

    Επιτρέψτε Μου να διαφωνήσω ότι η συγκατοίκηση είναι απαραίτητη προϋπόθεση για μια σχέση 24/7 M/s, παρόλο που Εγώ τη Ζω έτσι.

    Γνωρίζω συσχετισμούς, όπου ο βαθμός ελέγχου είναι τέτοιος, που μια χαρά λειτουργεί το 24/7 και χωρίς συγκατοίκηση.

    Το ζητούμενο σε μια 24/7 σχέση είναι ο έλεγχος.

    Έλεγχος μπορεί να υπάρξει και χωρίς συγκατοίκηση.
     
  6. rea..

    rea.. Contributor

    Αν είναι διαφορετικό το ανήκω από το κάνω, τότε κάτι δεν πάει καλά.  
     
  7. tithon

    tithon Contributor

    αλλιώς πέφτει παντόφλα
     
  8. slave32

    slave32 Contributor

    Ελεγχος ναι, serving οχι εξ ορισμου. Ελεγχος, υποταγη, κυριαρχια ναι και χωρις το 24/7. Οταν γινεσαι υ κ Κ καποιου εισαι αδιακοπα. Αλλα αν δεν ειναι στον ιδιο χωρο δεν ειναι 24/7. Ειναι με διαλλειματα.

    Και ναι κ το Κ ειναι σε 24/7, αν δεν ασκειντον ελεγχο την κυριαρχια 24/7 πως επιθυμει την υποταγη 24/7?
     
  9. slave32

    slave32 Contributor

    Σε ευχαριστω που μοιραζεσαι τις εμπειριες σου μαζι μας
     
  10. slave32

    slave32 Contributor

    Ναι προφανως ειναι διαφορετικα. Δεν ειναι οποτε και οπως μας βολευει.
     
  11. slave32

    slave32 Contributor

    @Iagos δλδ να καταλαβω, οσα γραφατε για το αβουλο υ στον @NobodyKP περι υ και s/M συνδεονται με σχεση αποστασης "24/7" ?
     
  12. Iagos

    Iagos Contributor

    Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι Με ρωτάτε...