Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Aγαπημένα Παιχνίδια και Αισθήσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος S/M Healing, στις 2 Μαρτίου 2018.

  1. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Ποιό είναι το αγαπημένο σας παιχνίδι - εργαλείο, πόνου η καύλας; Έχετε "δεθεί" ποτέ συναισθηματικά με κάποιο απο τα εργαλεία σας; Ποια αίσθηση θέλετε να σας αφήνουν τα floggers περισσότερο, sting, thud η και τα δύο;
     
  2. Δένομαι με κάθε μαστίγιο που φτιάχνω   το καθένα έχει από πίσω μια ιστορία. Είναι και ο λόγος που δεν έχω αποχωριστεί κανένα από τα μέχρι τώρα 25 που έχω δημιουργήσει.

    Το καλύτερο εργαλείο ωστόσο, είναι το μυαλό Χωρίς αυτό, όλα τα άλλα είναι άχρηστα.

    Οσο για τα μαστίγια, έχω δημιουργήσει διαφορετικά για κάθε περίσταση και είδος πόνου /αίσθησης που θέλω να αφήνουν. Ορισμένα είναι πραγματικά πρωτότυπα στην όψη αλλά και στην αίσθηση. Ωστόσο σε μη έμπειρα χέρια, δεν τα εμπιστεύομαι  

    Προτιμώ εκείνα που αφήνουν έντονα σημαδια χωρίς να προκαλούν αφόρητο πόνο
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Η λατρεμένη μου κουτάλα, τεράστια κι αγέρωχη, λεία και βαριά, λιτή κι απέριττη, τύπου 2,5 έουρος από το παζάρι. Δώρο της λατρεμένης @Janine , απολαυστική, με γεμάτο ήχο, ειδικά βρεγμένη.
    Κοκκινίζει το πωπουδάκι σε χρόνο dt, κινεί τις λιμνάζουσες ενέργειες των γλουτών, υπέροχα τινάγματα και κυματισμοί που καυλώνουν το υποκείμενο και τον χειριστή εξίσου.
    Είναι τόσο ωραία, που δεν ξέρω ποια μεριά μου αρέσει περισσότερο...
     
  4. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Έχεις σκεφτεί ποτέ να γράψεις βιβλίο;
     
  5. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Μπράβο σου ! Kι εγώ αυτά που χρησιμοποιώ είναι φτιαγμένα από εμένα. Έχω σκοπό να ανοίξω ένα άλλο νήμα και να δημοσιεύσω κάποια από αυτά.
     
    Last edited: 3 Μαρτίου 2018
  6. brenda

    brenda FU very much

    Μια φορά τον χρόνο τουλάχιστον, τα τελευταία 30 χρόνια. 
    Ακόμη δεν έχω βάλει κώλο κάτω.
    Από την τελειομανία του λόγου στην ανασφάλεια και την απραξία, μια αναβλητικότητα δρόμος.
     
  7. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Η στιγμή, η γυναίκα, ο χώρος, μπορούν να κάνουν αγαπημένο οποιοδήποτε αντικείμενο βρίσκεται κοντά, όταν υπάρχει φαντασία, ελευθερία και σεβασμός και θέληση για αμφίδρομο παιχνίδι χωρίς αναζήτηση νικητών, τότε όλα είναι πιθανά κι όλα ικανά ν' αγαπηθούν.

    HopelesslyRomantic εμένα θα μου φτιάξεις ένα λαχανί τα ανάποδα, χωρίς σημάδια  
     
  8. Μαστίγιο που δεν αφήνει σημαδια ;  
     
  9. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

    Oποιοδήποτε αντικείμενο; Κι αν εκεί κοντά υπάρχει μια ηλεκτρική σκούπα;
     
  10. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Εμ όχι ακριβώς. Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα, ή τουλάχιστον δεν έχω δει εγώ. Αλλά που εστιάζει λιγότερο στο σημάδι και περισσότερο στο κάψιμο
     
  11. S/M Healing

    S/M Healing Et Ιn Arcadia Εgo

     
  12. open_mind

    open_mind Regular Member

    Υπάρχουν flogger που δεν αφήνουν σημάδια.
    Κοκκινίζει και ερεθίζεται απλά το δέρμα.... Στην δική μου περίπτωση τουλάχιστον.


    Και για ν' απαντήσω και στα ερωτήματα του νήματος...
    Μου βγαίνει συνήθως πιο έντονα ο μαζοχισμός παρά ο σαδισμός. Οπότε έχω δεχθεί περισσότερο πόνο.
    Οπότε από αυτήν την πλευρά θ' απαντήσω.

    Ανάλογα τον άνθρωπο, την στιγμή και την καύλα (σωματική και πνευματική), το κάθε μέσο, μου προκαλεί και διαφορετικά
    συναισθήματα. Για παράδειγμα flogger με πολλές ουρές, ο πόνος είναι ηπιότερος και απίστευτα καυλωτικός....  
    Flogger με πλεκτές 9 ουρές... προσφέρει πιο έντονο, ηδονικό πόνο, με ωραίες μελανιές.... Με λίγα μόνο χτυπήματα....    

    Αλλά θα συμφωνήσω με την @HopelesslyRomantic αν δεν έχει κατακτηθεί πρώτα το μυαλό...
    Όσο πόνο και να σου προσφέρει ο άλλος... απλά δεν θα συγκρίνεται... Χαμένος κόπος.