Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM και detachement απο το σεξ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DexterWantsToPlay, στις 15 Νοεμβρίου 2010.

  1. DexterWantsToPlay

    DexterWantsToPlay Regular Member

      Ποτέ δεν μπλέκω το bdsm με σεξ. Δεν μου βγαίνει. Δεν είμαι έτσι.
    Όταν κάνω ό,τι κάνω, δεν υπάρχει ίχνος υγρασίας “down there”,
    ούτε παίρνω ηλίθιο και ξελιγωμένο ύφος...
    Πάντα έβλεπα τις τάσεις μου ως κάτι μη σεξουαλικό.
    Δεν τις έβλεπα ακριβώς, είναι όντως μη σεξουαλικές.
    Εξάλλου άρχισα να ξέρω ότι τις έχω πριν ακόμα μάθω καν τι είναι το σεξ...
    Ασχέτως του τι είναι οι τάσεις αυτές, θα ήθελα, εάν διατίθεστε, να συζητήσουμε,
    γιατί όταν λέω και κάνω ειλικρινώς ξεκάθαρες τις προθέσεις και τα γούστα μου σε κάποιον του χώρου (εδώ και χρόνια),
    αντί να πει πχ “α ωραία, εγώ είμαι μαζοχιστής, θα ήθελα ίσως να δοκιμάσουμε να κάνουμε κάτι μαζί
    συνήθως σχεδόν με βρίζει γιατί δεν διατίθεμαι να “του κάτσω” και δεν δίνω τίποτα ούτε κάνω υποχωρήσεις...

    Λόγω ιδιοσυγκρασίας και κώδικα συμπεριφοράς/αρχών που έχω,
    το bdsm είναι αυστηρά έξω από τις σχέσεις (σεξουαλικές/ερωτικές/αγάπης/σορόπια  ) που έχω και το σεξ είναι μόνο για εκεί.
    Είμαι τελείως detached, δεν μπορώ να λειτουργήσω με άλλο τρόπο.
    Το bdsm έχει να κάνει με εγκεφαλικά kicks που λαμβάνω, και σε καμία περίπτωση δεν θα καθόμουν να κάνω σεξ ή να τον παίξω σε κάποιον
    μόνο και μόνο επειδή θέλει να δώσω κάτι παραπάνω από αυτά που έχω πει από πριν ότι δίνω (και μόνο).  

    Είμαι τελείως περίεργη που κρατάω τις σχέσεις μου και θέλω να είμαι σωστή;
    Γιατί είναι τόσο περίεργο για μερικούς να σκεφτούν ότι εγώ (και ίσως και άλλοι) κάνω bdsm επειδή είμαι, λέμε τώρα, ψυχάκιας πχ ή άρρωστη, παρά για να ερεθιστώ;
    Όλοι το βλέπετε αντίθετα από όπως το βλέπω εγώ;
    Και εάν ναι, τι με κάνει εμένα αυτό; Είναι κανείς άλλος σαν εμένα; Γιατί πραγματικά ώρες ώρες νιώθω τελείως ξένη και εδώ, where are you fellow freaks?    
     
  2. Jomaru

    Jomaru Guest

    να προσθεσω την εξης απορια

    γιατι οταν η αφεντρα δεν αφηνει τον σκλαβο να κανει σεξ μαζι της ειναι αποδεκτο, ενω αν ο αφεντης δεν πηδα την σκλαβα του θεωρειται ανικανος;
     
  3. Απάντηση: BDSM και detachement απο το σεξ

    @DexterWantsToPlay

    αναρωτιέμαι τελικά μήπως οι πραγματικοί bdsmers είναι εκείνοι που βιώνουν το bdsm με ακριβώς αυτόν τον τρόπο κάνοντας πλήρες detachment από το σεξ, και όλοι εμείς οι υπόλοιποι που νιώθουμε υγρασία και στύση εκεί κάτω, δεν είμαστε pure bdsmers ... πραγματικά με βάζει σε σκέψεις αυτή η παραδοχή

    @Jomaru

    'γιατι οταν η αφεντρα δεν αφηνει τον σκλαβο να κανει σεξ μαζι της ειναι αποδεκτο, ενω αν ο αφεντης δεν πηδα την σκλαβα του θεωρειται ανικανος;'


    9/10 φορές που έχω δοκιμάσει κάτι ως υποτακτική και 10/10 που έχω βιώσει κάτι ως Domme,ο Κυρίαρχος κι εγώ αντιστοίχως είχαμε κάνει πλήρες detachment από το σεξ.
    Δεν σκέφτηκα ποτέ ως ανίκανο ούτε τον Κυρίαρχό μου ούτε και τον υποτακτικό μου.

    Συνδιασμός σεξ με bdsm για εμένα κι όπως εγώ θέλω να το βιώνω, μπορεί να υπάρχει στα πλαίσια μιας σχέσης και όχι ενός session
     
  4. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: BDSM και detachement απο το σεξ

    Δεν θεωρείται ανίκανος ο Αφέντης που δεν κάνει σεξ με την σκλάβα του.

    Καταλαβαίνω τί εννοεί η DexterWantsToPlay, έχω τη γνώμη ότι είναι θέμα αναγκών του κάθενός και μιας κρίσιμης απόφασης να πάρει.

    Δεν θα έκανα σχέση BDSM που να μην περιλαμβάνει και σεξ, αν και δεν το βρίσκω απαραίτητο σε κάθε συνεδρία, καταλαβαίνω όμως και την άλλη θέση.

    Σημειώνω ότι κατά τη γνώμη μου το BDSM χωρίς σεξ δεν είναι τρόπος να κρυφτεί η ανικανότητα για σεξ ή η αδυναμία της άμεσης επικοινωνίας που συνεπάγεται μια σεξουαλική επαφή, αν τυχόν υπάρχουν αυτά τα δύο βγαίνουν στην επιφάνεια. Απλά είναι ανάγκη, προτίμηση και τελικά θέση.
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: BDSM και detachement απο το σεξ

    Διευκρινιστική ερώτηση:
    Αυτό σημαίνει οτι δεν επιτρέπεις ουτε την αυτοικανοποίηση του άλλου;
     
  6. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: BDSM και detachement απο το σεξ

    Δεν μπορώ με κανένα τρόπο να αποσυνδέσω το bdsm από το σεξ, επειδή θα μου ήταν {προσωπικά} αδιάφορο. Μην πω ότι δεν μπορώ να αποσυνδέσω κι άλλα πράγματα απ' το σεξ δηλαδή   ...θα ήταν υπερβολή.

    Όλοι εδώ μέσα είμαστε "περίεργοι" με κάποιο τρόπο.  

    Αλλά όχι, imho, αυτό δεν είναι καθόλου "περίεργο" ούτε freaky, ούτε τίποτα άλλο. Επιλογή, βίτσιο, γούστο ... δικαίωμα.
     
  7. spectrum

    spectrum Regular Member

    Oυτε περιεργη εισαι ουτε ψυχακιας ουτε τιποτα απο ολα αυτα..Απλα σαδιστρια..
    Καλυπτεσαι αποκλειστικα απο τα τα 2 τελευταια γραμματα(SM) απο τα ακρωνυμια του BDSM..Απλα μια και το SM κομματι ειναι το πιο σκληρο του χωρου λογικα και οι "οπαδοι" του ειναι σαφως λιγοτεροι σε σχεση με οσους προτιμουν το D/s,M/s η και Τ/Β κομματι..
    Τωρα σε σχεση με οσα λες σχετικα με την καυλα και την υγρασια..ειναι κατι που στον καθενα σαδιστη λειτουργει διαφορετικα πιστευω..
    Η καυλα στην περιπτωση σου-οπως το καταλαβαινω-πρεπει να ειναι καθαρα εγκεφαλικη..Ειναι μια ικανοποιηση που ξεπερνα τα στενα ορια του μουσκεματος στην κατω περιοχη και αφορα το μυαλο και μονο..Συμβαινει συχνα στο χωρο του bdsm αυτο..Ειδικα στο lifestyle κομματι χωρις να αποκλειεται βεβαια να το συναντησουμε και σε καποιον που αρεσκεται σε σαδιστικες πρακτικες..
     
  8. Vanda

    Vanda Regular Member

    Well φιλεναδα και εγω μαζι σου ειμαι!Freaks ενωμενα ποτε νικημενα!
    Δεν συνδεω το bdsm με το σεξ. Το bdsm ειναι εκτονωση, ειναι παιχνιδι, ειναι ηδονη.Πρεπει να εχω απιστευτα ηλιθιο χαμογελο οταν παιδευω τον αλλον,οι αλλοι το βρισκουν υπεροχο ισως γιατι τους φαινετε περιεργο,μετρημενες στα δαχτυλα ειμαστε οι σαδιστριες μαλλον.
    Το σεξ ειναι σεξ.Μπορω να ζησω χωρις αυτο.Δεν με απασχολει.Χωρις Bdsm ομως εχω θεμα.
     
  9. thanasis

    thanasis Contributor

    Αν και μπορώ (και ενίοτε απολαμβάνω) να κάνω συνεδρία χωρίς σεξ, BDSM χωρίς (πολύ) σεξ για μένα είναι deal-breaker.

    Ούτε ψυχάκιας είσαι, ούτε άρρωστη, ούτε freak. Καθένας όπως την βρίσκει.
     
  10. Απάντηση: BDSM και detachement απο το σεξ

    Εγώ γιατί νομίζω ότι δεν μιλάμε για bdsm?

    Το bdsm δεν είναι ερωτικοσεξουαλική δραστηριότητα?

    Αν όχι, οι κατά καιρούς βασανιστές της ιστορίας, έκαναν bdsm με τους κρατούμενους, για παράδειγμα?

    Αγαπητή νηματοθέτρια, ίσως κάνω λάθος, ίσως και όχι   αλλά με όσα διάβασα, δεν βλέπω συσχέτιση με το bdsm.

    Και δεν το λέω λόγω της απουσίας σεξ, αυτό το καταλαβαίνω, αλλά να μην διεγείρεσαι σεξουαλικά...?
     
  11. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: BDSM και detachement απο το σεξ

    Για να πω την αληθεια,δεν μπορω να φανταστω να μην ολοκληρωνεται με δυεισδηση ενα παιχνιδι με στοιχεια bdsm.Ίσως επειδή πρόσφατα ανακάλυψα την υποτακτική μου φύση,ίσως επειδή λατρεύω το σεξ.....δεν έχω ιδέα.Δεν μπορώ να νοιώσω αυτό που αναφέρεις αγαπητή νηματοθέτρια, αλλά δεν το κρίνω κιόλας.Γιατί απλά ο καθένας μας είναι ξεχωριστός και μοναδικός.Ορίζει την ζωή του,την ψυχή του και το σώμα του μονάχος.Κι αν εσένα καλό μου σε γεμίζει αυτός ο τρόπος, σε εξιτάρει, σε ικανοποιεί....πολύ καλά το κάνεις και συνέχισε.Δεν υπαρχουν νόμοι και κανόνες για την ικανοποίηση.
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: BDSM και detachement απο το σεξ

    Θα συμφωνήσω με devine, thanasis και Beatrix. Μου είναι αδιανόητο BDSM χωρίς σεξουαλικότητα, χωρίς ερωτισμό. Για μένα το χτύπημα με το μαστίγιο ή το cane -εφόσον δεν γίνεται για τιμωρία- είναι ερωτική πράξη και είναι άσχετο με το αν θα υπάρξει τελικά ή όχι διείσδυση (αν και κατά κανόνα στα δικά μου sessions υπάρχει).

    Από την άλλη περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.