Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM κυριαρχια-Κοινωνικη κυριαρχια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος cornilios, στις 10 Ιανουαρίου 2009.

  1. Πιστεύετε ότι η κυριαρχία η οποία ασκείται από κυρίαρχους ανθρώπους
    η ομάδες συμφερόντων εντός του πολιτικού οικονομικού και κοινωνικού
    πλαισίου έχει κάποια σχέση με την κυριαρχία που ασκείται σε επίπεδο
    σεξουαλικών σχέσεων δηλ εντός του bdsmικου πλαισίου?
     
    Last edited by a moderator: 10 Ιανουαρίου 2009
  2. cider

    cider Kitchen master

    Αν ναι, τότε έχουμε (εμείς εδώ) χοντρό πρόβλημα.
     
  3. Λες ότι δεν υπάρχει καμιά σχέση και εγώ συμφωνώ.
    Αλλά γιατί το θεωρείς κοινή αλήθεια για όλους?
    Αν δεις το φόρουμ συνολικά θα διαπιστώσεις ότι δεν είναι
    Και όχι μόνο δεν είναι κοινή αλήθεια αλλά δεν έχουμε
    καν συμφωνήσει περί ποιου ομιλούμε
    Τώρα… με την διατύπωση σου…μου το φτιάξες το νήμα….
     
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Αν απαντήσω με βάση αυτό που πιστεύω εγώ, θα πω φυσικά και όχι. Αν όμως στην απάντησή μου προσπαθήσω να συγκεράσω απόψεις που κατά καιρούς διαβάζω εδώ μέσα, πολύ φοβάμαι πως μπορεί και να ισχύει αυτός ο συσχετισμός. Τότε όμως θα προκύψει το ζήτημα που θέτει ο cider, δηλαδή αν έχουμε πρόβλημα... Άρα, καλύτερα να περιοριστώ σ' αυτό που αντιλαμβάνομαι εγώ ως bdsmική κυριαρχία.
     
  5. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: BDSM κυριαρχια-Κοινωνικη κυριαρχια

    Γι΄αυτό η Πανεπιστημίου και η Σταδίου είναι γεμάτη sex shops?Επειδή είναι κοντά στη Βουλή;Βρε λες;

    Πάντως όταν μιλάμε για την οποιαδήποτε κυβέρνηση ,λέμε "μας πήδηξε" , όχι μας "έκανε session".. και άσε που στις ειδήσεις λένε "Έκαναν συνεδρίαση στη Βουλή" και όχι "συνεδρία"..

    Παράλληλα θα μπορούσαμε να ρωτήσουμε "οι επεκτατικοί πόλεμοι" ή "οι συγκρούσεις μεταξύ κρατών" μήπως είναι στην ουσία αναμέτρηση μεταξύ Κυριάρχων και των υποτακτικών στρατευμάτων τους;

    Ωραίο νημα κορνήλιε   θα σου έδινα και ρεπ ,αλλά τελευταία έχω έξοδα και δε βγαίνω.. άλλη φορά  


    Και μιας και μιλάμε για Κυρίαρχους-Ηγέτες ... Dschinghis Khan !!!!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Η κυριαρχια σε κοινωνικο-πολιτικο-οικονομικο επιπεδο επιβαλλεται , η κυριαρχια σε μπιντισεμικο επιπεδο παραχωρειται.Η πρωτη επερχεται συνεπεια ταξικων αντιθεσεων και διαπαλης ,η δευτερη συνεπεια συμβασης.
    Χρειαζεται να πουμε κατι αλλο για να αποδειξουμε οτι δεν πρεπει να μπερδευουμε την πουτσα με την βουρτσα;
     
  7. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    ωραιο ποστ.εχω και εγω την απορια μου.τι επαγγελμα αραγε να εχει ο καθενας μας?
     
  8. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Ωραία! Αφήσαμε την πολιτικοοικονομική θεώρηση των πραγμάτων και πιάσαμε τα επαγγελματικά. Λυπάμαι που θα σου το πω, αλλά ο ερωτικός προσανατολισμός και οι προτιμήσεις ελάχιστη σχέση έχουν με την επαγγελματική ή την οικονομική κατάσταση του καθενός μας.
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: BDSM κυριαρχια-Κοινωνικη κυριαρχια

    Συμφωνώ με τον underherfeet.
     
  10. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: BDSM κυριαρχια-Κοινωνικη κυριαρχια



    Μπορούμε ωστόσο να αναζητήσουμε-κατ εμέ και να αναγνωρίσουμε-ομοιότητα στα κίνητρα αυτών που ασκούν την κυριαρχία. Ασφαλώς οι περιπτώσεις που θα μας δίνανε την δυνατότητα για να γίνει αυτή η σύγκριση δεν είναι απαραίτητα πολλές.
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor


    πολύ σωστά και οι δύο και για να σας βοηθήσω να ανατρέξετε σε παλαίοτερα threads στο forum αυτό στα οποία όριζόταν ο καθαρός σαδισμός και η αγνή κυριαρχία...

    για εμένα δεν υφίστατε σχέση