Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM με χιούμορ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος thanasis, στις 20 Φεβρουαρίου 2010.

  1. thanasis

    thanasis Contributor

    Έχει χώρο το χιούμορ στις BDSM σχέσεις σας;

    Κυρίαρχοι:
    Πόσο χώρο αφήνετε στο χιούμορ;
    Θεωρείτε οτι αμβλύνει την κυριαρχία;
    Το έχετε χρησιμοποιήσει εσκεμμένα για να πετύχετε objectives σας;

    Υποτακτικοί:
    Απολαμβάνετε/αποζητάτε/απεχθάνεστε το χιούμορ στη σχέση σας;
    Θα σας βοηθούσε/σας έχει βοηθήσει στο να πετύχετε τις αλλαγές που θέλει ο Κ σας από εσάς;
     
  2. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: BDSM με χιούμορ...

    Το χιούμορ όπως σε όλες της σχέσεις [ δεν εννοώ μόνο στης σχέσεις ζευγαριών ]
    έχει πρωταρχικό ρόλο [ απαντώ και ως Μ και ως Σ ]για μένα
    Μην χαμογελάτε , φαίνονται τα απαίσια δόντια σας !
     
  3. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: BDSM με χιούμορ...

    Και το χιουμορ χρειαζεται και ο αυτοσαρκασμος..δεν το εχουν ολοι. ειναι κι αυτο ενα απο τα δωρα. 

    Ο danos ας πουμε το'χει το παλικαρι.. 
     
  4. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: BDSM με χιούμορ...

    μονο χιουμορ εχω..
     
  5. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: BDSM με χιούμορ...

    το χιουμορ ειναι αναποσπαστο μερος της προσωπικοτητας μου και υπαρχει σε καθε μορφη σχεσεως μου ως εκ τουτου και στην σχεση μου με το Κυριο μου που ευτυχως κι αυτος λειτουργει το ιδιο.

    αν θεωρησουμε τις αλλαγες οπως τις αναφερεις ως μια διαδικασια διδασκαλιας - εκμαθησης (που κατα βαση αυτο ειναι) τοτε το χιουμορ βοηθαει καταλυτικα, δινει μια στιγμιαια χαλαρωση και δυναμη για συνεχεια , οπως επιση επαναφερει την προσοχη οταν αυτη εχει αποσπαστει.

    και βεβαια μια bdsm σχεση δεν παυει να ειναι μια ανθρωπινη σχεση και σαν τετοια εμπεριεχει η δεν εμπεριεχει το χιουμορ αναλογα με την προσωπικοτητα και τον χαρακτηρα των εκατερωθεν μελων .
     
  6. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Δεν νομιζω οτι υπαρχει κανενας τοσο μαλακας που να παραδεχθει οτι το χιουμορ δεν χρειαζεται μεσα στη σχέση. Ξερω δηλαδη καποιους αλλα το πιο πιθανο ειναι απλα να μην μιλησουν καν. Δεν είναι χαζοι. Κακιασμένοι ειναι και τα θέλουν όλα τόσο σοβαρα. Αυτοι χάνουν. Εγω λεω βλακειες και την ωρα που τρωω ξυλο. (βλ. you missed)
     
  7. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Re: BDSM με χιούμορ...

    εγω να δεις που γελαω κιολας ....
     
  8. thanasis

    thanasis Contributor

    Να τοποθετηθώ κι εγώ:

    Το χιούμορ* για μένα είναι απαραίτητο. Και για να περνάω καλά, αλλά και ως εργαλείο. Αφήνω, λοιπόν, χώρο, αλλά σε φάσεις που είναι επιλεγμένες: γνωριμία, negotiation, aftercare, χαζοκαθημερινές στιγμές. Βοηθάει να δημιουργηθεί ένα κλίμα εμπιστοσύνης, να αποδρακουλοποιηθώ κάπως και να ενισχυθεί το (εκατέρωθεν) letting go.

    Σε πιο...ατμώδεις φάσεις, όμως, με ξενερώνει απίστευτα. Εκεί προτιμώ σοβαρότητα.
    ------------------
    Κι όμως, δεν υπάρχουν άτομα που θεωρούν οτι το χιούμορ αμβλύνει το D/s στοιχείο;

    Οτι ο αυτοσαρκασμός του Κ του αφαιρεί κυριαρχοπόντους;

    Οτι μια συνεδρία ξενερώνει, αν πεταχθεί και καμιά καφροατάκα;

    @εξτριμ -> Ξέρω κι εγώ κάποια άτομα. Ειλικρινά, θα με ενδιέφερε να ακούσω την προσέγγισή τους.

    *Προϋπόθεση να είναι πνευματωδώς ακανθώδες και όχι κρυοσεφερλοειδές ως προς την ποιότητά του, οπότε λειτουργεί ως αντικούκου.
     
  9. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Οκ ισως το γενικευσα πολυ. Ναι οντως υπαρχουν στιγμες που δεν λεω μαλακιες, και ναι εχεις δικιο μπορει οντως να χαλασει μια ατμοσφαιρα αλλα και παλι ειναι στα άτομα έχουν δημιουργησει την ατμοσφαιρα και στο τι ζητανε απο αυτην. Πχ αν για να φτιαχτουν πρεπει να εκτελεσουν ενα σεναριο και να παιξει ο καθενας τον ρολο του ωστε να μπουν στο καταλληλο mood, τοτε ναι, ίσως αν ο υποτακτικος την ωρα που τον εχει η αλλη δεμενο χειροποδαρα και με ενα μπαλακι στο στομα αρχιζει να χτυπιεται ξαφνικα και κανοντας την αφεντρα του να ανησυχησει βγαζοντας του το μπαλακι αυτος της πει "εκλασα και δεν προλαβα να σας ρωτησω" το πιο πιθανο ειναι το mood να παει περιπατο. Αν το κανω εγω ομως (που δεν κλανω και ποτέ οπως ολοι γνωριζουμε) το πιο πιθανο ειναι να το λατρέψει ,να ψωφησει στο γέλιο και μετα να με σαπισει στο ξυλο γιατι την εκανα να γελασει. Αν γίνει λοιπον μια φορα στο τοσο την ωρα του session δεν το βρησκω εξωφρενικο, αν το χιουμορ υπαρχει πριν και μετα μαλλον ειναι το πιο φυσιολογικο. Αν το χιουμορ δεν υπαρχει ποτέ ομως τοτε μαλλον θα πρεπει να μην υπαρχει και στους δυο, για να μην το καταλαβουν και ξενερωσουν διαφορετικα αυτη τη φορα. Εγω (οταν δεν κανω χιουμορ) θελω σε ενα σεσσιον να υπαρχει ερωτισμος, αισθησιασμος, αυταρχισμος και υποταγη. Ολα αυτα μπορουν να καλυψουν πολλες αποχρωσεις κάθε σκοτεινου μου πόθου. Η σοβαρότητα δεν μου κολλάει. Άλλο αυστηρος κατα τη γνωμη μου και άλλο σοβαρός.

    Τι κακός που είσαι ρε  
     
  10. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: BDSM με χιούμορ...

    ε φαντασου τωρα εμας τους δυο να κανουμε σεσσιον. Υπερπαραγωγη!!!!!
     
  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM με χιούμορ...


    Το μέτρησες; 
     
  12. thanasis

    thanasis Contributor

     

    Αν το κάνεις εσύ, σε βλέπω force-fed με γίγαντες και λάχανο και ερμητικά butt-plugged. Και η αφαίρεση της σφήνας να γίνει όταν θα είσαι κλειδωμένος σε κάποιον αεροστεγή χώρο 1Χ1.

      Άκου εκεί κακός...