Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM τεχνικές προσέγγισης ΕΚΤΟΣ χώρου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος ktnf, στις 3 Φεβρουαρίου 2019.

?

Πως προσεγγίζω

  1. Είναι κάτι που βγαίνει μετά στην πορεία

    18 vote(s)
    52,9%
  2. Το λέω απο την αρχή

    12 vote(s)
    35,3%
  3. Δεν το λέω καθόλου

    4 vote(s)
    11,8%
  1. Έστω ότι είσαι BDSMer συνειδητοποιημένος/η ανεξαρτήτως προσανατολισμού, master/slave, dom/sub κλπ.

    Θες λοιπόν να γνωρίσεις κόσμο εκτός της ωραίας μας κοινότητας. Διότι δεν την έχεις ανακαλύψει π.χ.

    Πως προσεγγίζεις κάποιον/α που σε ενδιαφέρει για το προκείμενο ?
    Είναι κάτι που βγαίνει μετά στην πορεία ? (κι αν δεν βγεί?),
    το λες απο την αρχή ? (με ρίσκο να ξενερώσει ο άλλος/άλλη)

    Δεν το λες και το ξεχνάς ?

    Πως το κάνατε (αν το κάνατε) αυτό το εγχείρημα πριν μπείτε στο forum εδώ ?
     
  2. Φενριρ....

    Φενριρ.... Regular Member

    Εγώ το λέω αλλά συνήθως νομίζουν ότι αστειεύομαι....αν υπάρξει όντως επαφή περαιτέρω αντιλαμβάνονται ότι το εννοούσα εκεί η προσπαθούν ή εξαφανίζονται φυσικά μ έχει τυχει ν έχει κάποιος την κυριαρχία μέσα του ..... το θεμα εκεί ήταν ότι με θεωρούσε ανωμαλη ισάξια με παιδεραστές κτλ
     
  3. Persephone_red

    Persephone_red Dark ambient

    Εξαρτάται από το ατομο. Σίγουρα ειναι λεπτό το θέμα, δεν μπορεις να το αναφέρεις με το καλημέρα. Μου έχει συμβεί να βγει στην πορεία και να είναι και πολύ ωραιο.
     
  4. Καλα τοσο πολυ φοβουνται την υποτακτικοτητα σου οι αντρες; Παραξενο...
     
  5. Καλύτερα σε ανθρώπους που είναι ξεκάθαρα vanilla να μη γίνονται τέτοιες
    συζητήσεις.Τώρα αν υποπτεύεσαι ή έχεις καταλάβει μέσα από συζητήσεις
    ότι το άτομο που έχεις απέναντι σου είναι ανοιχτό κάπως σε διαφορετικού
    τύπου ερωτικά παιχνίδια,εκεί κάνεις μια αναφορά στην πορεία της σχέσης.
     
  6. Dom_Apache

    Dom_Apache Regular Member

    Στην πορεία
     
  7. Φαντάσου να τους έλεγες ότι είσαι και κυριαρχική και σου αρέσει να ρίχνεις
    μερικές.
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Φιλτατε,

    Στον συλλογισμο σου βλεπω καποια λαθη. Συγχεις το bdsm με ενα φορουμ και ´´χωρος´´ στην πραγματικοτητα δεν υπαρχει.
    Το φορουμ ειναι ενα επικοινωνιακο μεσο για να ανταλλασουν οι ´άνθρωποι του χωρου´´ οπως τους αρεσει να αυτοαποκαλουνται ιδες και τοποθετησεις.
    Στην πραγματικοτητα ομως, κανεις δεν σου διασφαλιζει οτι πραγματι τα κανουν αυτα που λενε ή απλα περνανε την ωρα τους μιλωντας για πραγματα που δεν κατεχουν.
    Οτι αφορα την περιβοητη ´άνταλαγη αποψεων´´, βρες και δειξε μου ενα παραδειγμα, οπου η ´άνταλαγη αποψεων´´ δεν ηταν μια στειρα αντπαραθεση παγιωμενων τοποθετησεων. Σε απλα ελληνικα, που δεν εγινε καυγας για το παπλωμα.

    Φανταζομαι οτι θες να ζησεις καποια στοιχεια και σκηνες bdsm που σου εχουν κανει εντυπωση. Μαγικη συνταγη που και πως θα βρεις τον/την αντιστοιχο συντρφο δεν υπαρχει. Οπως σε ολους τους τομεις της καθημερινης ζωηςυπαρχουν συμπαθειες και αντιπαθειες και αυτο που για τον εναν ειναι ανθρακες μπορει για καποιον αλλον να ειναι θησαυρος,

    Σου συνιστω να εισαι ο εαυτος σου και οταν και εαν εισαι σιγουρος γι αυτο που θες, ανακαλυψεις και τα θελω και μπορω του/της συντροφου σου, τηρεις σεβασμο στον ανθρωπο απενανι σου, ειμαι σιγουρος οτι μπορεις να αρχισεις να διαπραγματευεσαι τι μπορεςι να κανεις και σιγα σιγα να διευρυνεις αυτα τα θελω σου ωστε να αρεσουν και στους δυο. ¨η τρεις ή οτι τελος παντων. Μην παιζουμε με τις λεξεις.
     
  9. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Γενικά, εγω τα λέω κ οποια πάρει ο χαρος....

    Με τα χρόνια, το bdsm είναι λιγο πιο αποδεκτό πάντως κοινωνικά, ιδίως στις μικρότερες ηλικίες.
     
    Last edited: 3 Φεβρουαρίου 2019
  10. tithon

    tithon Contributor

  11. Φενριρ....

    Φενριρ.... Regular Member

       κλαίω μόνο π τ σκέφτομαι 
     
  12. Φενριρ....

    Φενριρ.... Regular Member

    Μάλλον επειδή στην "υπόλοιπη" καθημερινοτητα είμαι η φαινομαι κάθε άλλο από υποτακτική....