Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM EROTICA

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM / Fetish Parties' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 16 Απριλίου 2008.

  1. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: BDSM @ EROTICA

    Δεκτό το να μη θέλει να ασχοληθεί κανείς με τα ζητήματα που έθεσα και που συνοψιζονται στην φραση "η υιοθέτηση του BDSM ως προϊόντος, δεν απέχει πολύ από την επιτυχία καθώς αυτές είναι οι τάσεις της αγοράς". Αν θεωρήσατε πως είπα οτι τα κάνετε όλα αυτα για επιχειρηματικούς σκοπούς τότε είτε πρέπει να βελτιώσω τα ελληνικά μου, είτε η ανάγνωση να γίνεται λιγότερο διαγώνια. Εύχομαι και πάλι καλή επιτυχία.
     
  2. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    BDSM @ EROTICA

    Ευχαριστούμε και αν την μοιραστείς και μαζί μας θα ήταν χαρά Μ/μας.
     

    Τώρα, εδώ που τα λέμε και Εγώ θα ήθελα να γινόταν αλλού το δικό Μ/μας φεστιβάλ.
    Κάπου ανεξάρτητα…. Δυστυχώς ή ευτυχώς, αυτός ο χώρος Μ/μας πρόεκυψε.
    Μάλιστα τον κέρδισα χάνοντας αρκετό από τον πολύτιμο χρόνο μου και καταβάλλοντας μεγάλη προσπάθεια να πείσω τους διοργανωτές, μια που οι "απέξω" Μ/μας βλέπουν κάπως διστακτικά.
    Ολόκληρα σεμινάρια για το BDSM τους έκανα για να μου πουν το ΟΚ!!
    Το αποτέλεσμα ήταν θετικό και μάλιστα θα μας καλοδεχτούν κιόλας. Γιατί να μην το εκμεταλλευτούμε?
    Ίσως κάποτε να βρούμε χώρο κάπου αλλού!
    Μακάρι!!!

    Δεχόμαστε ευχαρίστως προτάσεις...αλλά σας παρακαλώ …όλες να τις δούμε με προσοχή και κατά σειρά προτεραιότητας!!
     
     
    Last edited: 22 Απριλίου 2008
  3. tyfeas

    tyfeas In Loving Memory

    Απάντηση: BDSM @ EROTICA

    Διαβαζοντας ολα τα post του νηματος εως τωρα μελαγχολησα και γελασα συγχρονως.
    Μας δινεται μια πραγματικη ευκαιρια να ''δειξουμε'' το αληθινο προσωπο μας σε ολον τον υπολοιπο κοσμο.
    Ζητησατε ποτε απο ανθρωπους εξω απο τον χωρο να σας πουν την γνωμη τους για το bdsm?.Αν οχι τολμηστε ενα μικρο γκαλοπ.8/10 θα σας πουν οτι ειναι κατι μουρλοι
    που βαραει ο ενας τον αλλον.
    Θελουμε να εξακολουθησει να υφισταται σαν αποψη κατι τετοιο?
    Προσωπικα οχι.Μονο γι αυτον τον λογο θα επρεπε ολοι,αν οχι να την στηριζαμε,τουλαχιστον να την δουμε θετικα.
    Στο εξωτερικο βεβαια που αποτελει θεσμο, ειναι κοροιδα καταναλωτες,επιδειξιομανεις,εμπορευματοποιουν την καβλα τους,τους τα παιρνουν οι κινεζοι,δεν ειναι πραγματικοι bdsmer γιατι δεν τολμουν την ρηξη με τους ''απ εξω''..
    Μερικες φορες(στο εξωτερικο).. σκλαβες κυνηγανε Κυριαρχους γυρω γυρω απ το τραπεζι με το τακουνι λογω ενος φιλιου ''αλλης''..η απολυτη Κυριαρχια εφαρμοζεται μονο στον γραπτο λογο απο μερικους αλλους..η γροθια στο τραπεζι ειναι κινεζικος γριφος..οι ανοιχτες σταρατες κουβεντες ειδος εν ανεπαρκεια..ο θυμος του Κυριαρχου παραμυθι της Χαλιμας αφου τρεμει την οργη της σκλαβας του μην τυχον μαθει οτι εξακολουθει..και η αναμετρηση αντρικα στα ισια με μπολικη κλωτσοπατιναδα, ταινια του Bruce Lee..για τον φονο δεν ξερει κανεις τιποτε,μονο τις πιστολιες ακουσανε....
    Πως λοιπον με ολα αυτα που συμβαινουν (στο εξωτερικο) να μην εχουμε μια σνομπ ελιτιστικη θεση για τον χωρο;
    Aφου εμεις στην Ελλαδα ανακαλυψαμε το bdsm και το δικαιουμεθα ασυζητητι,
    γνησιο μακρυα απο καινουργιους βαρβαρους εισβολεις που προσπαθουν να μας ''εκθεσουν''.
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: BDSM @ EROTICA

    Μην μασάς tyfeas...

    Θα μάθεις και συ ότι σε αυτόν τον χώρο που βρισκόμαστε, πρέπει να έχουμε γερά νεύρα και δυνατό στομάχι. Να μη μασάμε τα πικρόχορτα που μας πετάνε οι "βάρβαροι εισβολείς". Πρέπει επίσης να μάθουμε να συμμεριζόμαστε τους Κυρίαρχους, που τρώνε παντόφλα στο κεφάλι από τις σκλάβες τους και φυσικά να κωφεύουμε σε όλα όσα με υποτέλεια σνομπάρουν, επειδή τους φαίνονται....ας πούμε ...κάπως.. Φυσικό είναι όλα να τους φταίνε….
    Μπορεί να φταίει και η κοινωνικότητα που δεν έχουν ...η ηλικία τους, που μπορεί να τους βαραίνει τα πόδια, αλλά να φυραίνει και το μυαλό...μπορεί να φταίει η αδυναμία τους να αντισταθούν στην κατινιά, αλλά και όλη η γαμοκατάσταση τους....

    Ποιος ξέρει...?
    Εμείς ως μεγαλόψυχοι, καλά παιδιά με αξίες αλλά και οράματα, τους αγαπάμε όλους και τους δεχόμαστε στην παρέα μας ...για να τους δείξουμε όπως έπα και πριν ότι δεν μασάμε...
    Καλή διάθεση, καλή καρδιά και Καλό Πάσχα σε Ο/όλους …
     
  5. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

  6. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: BDSM @ EROTICA

    Βρίσκω την ιδέα πολύ όμορφη … για αρχή !
    Από τις συζητήσεις που έγιναν και παρακολούθησα ,πιστεύω θα βγει κάτι πολύ όμορφο ,
    πολύ αισθησιακό , ερωτικό ,
    εξάλλου οι Κυρίες και οι Κύριοι που θα συμμετάσχουν γενικότερα
    και την πείρα έχουν για κάτι τέτοιο αλλά και … την φαντασία .

    Διάβασα τα σχόλια που έγιναν στο νήμα και μου έκανε εντύπωση η άρνηση κάποιων .
    Σεβαστή φυσικά , αλλά δεν κατάλαβα προς τι ο ‘’ντόρος ‘’ ?

    Εγώ ξέρω πως όταν κάτι δεν με αφορά , δεν μου αρέσει η δεν συμφωνώ , απλά δεν ασχολούμαι .

    Δεν είναι καλυτέρα έτσι ?

    Παρόλα αυτά , ελπίζω να έρθουν όλοι και να στηρίξουν αυτή την προσπάθεια ,
    που πραγματικά είναι πολύ δύσκολη στην δημιουργία της ,
    και οι άνθρωποι που θα ασχοληθούν για την υλοποίηση
    θα κουραστούν πολύ για να βγει κάτι … καλό .


    Kαλη επιτυχια !  
     
  7. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: BDSM @ EROTICA



    Ηρεμησουυυυυ.....!!
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    αραγε θα υπαρχει και κινηματογραφικη θεματολογια ? ....
    για να δουμε τι θα δουμε ..... ενδιαφερον θα ειναι ....
    και φανταζεσαι στην εισοδο φατσα καρτα , ο μπαρμπαγιαννης κανατας με ερωτικες (ο θεος να τις κανει) φωτο ... ?
    λοιπον Female τι λες ? ... θα εχει ? ...  
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    BDSM @ EROTICA

    Ώρες, ώρες αναρωτιέμαι : Όλες τις σκέψεις σου πρέπει να τις ξεφουρνίζεις?  
    Κράτα και τίποτε για σένα γμτ ...  Μα τι βίτσιο είναι και αυτό.
    ...Περιμένεις και την female να σου απαντήσει για τον "μπαρμπαγιαννη κανατα" ...τι να πω!!
     
  10. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    προσωπικα το θεωρω επιτευγμα να μπορεις να ξεφουρνιζεις την καθε σου σκεψη ....
    επισης για πες μου ? ποιες μετοχες μου θα χασουν αξια ? ... 
    ωστοσο για να μην νομιζεις οτι ειμαι τοσο εγωιστης  hilarious  .. να ξερεις οτι η πολυ αγαπητη Female δεν παρεξηγειται με μενα ... και ειλικρινα χαιρομαι οταν εχω φιλους μου ανθρωπους που μπορω να ξεφουρνιζω την καθε μου σκεψη διχως να φοβαμαι να παρεξηγηθω ... εξαλου το να μην μου αρεσει ο μπαρμπαγιαννης ειναι αναυθαιρετο δικαιωμα μου   .. παρολα αυτα οι φιλοι ξερουν ποτε αστειευομαι ..  
    ουτε για να κανω τον καλο BDSMιστα θα γραφω κατω απο τις φωτο ποσο καταπληκτικες τις βρηκα ... (ααααχ .. επιτελους το ειπα ..)
     
  11. Eri

    Eri

    Καλαααα......Λεγε εσυ.....Το τι Καββαδια κ μπαρμπα Γιαννη κανατα/νερουλα/ψαρα/δεν ξερω εγω τι αλλο εχεις να φας στη μαπα δε λεγεται........
     
  12. female

    female Contributor




    Αχ πώς να παρεξηγήσεις έναν isnogood ??? Αδύνατον! (Η εμπιστοσύνη σου με τιμά!)  

    Πάντως σ' αρέσει δε σ' αρέσει, ο Μπαρμπα-Γιάννης κανατάς έχει βάλει πλώρη για την EROTICA κι άντε να τον σταματήσεις... Φοβάμαι πως θα τον λουστείς όπως και να 'χει, γι' αυτό κάνε την καρδιά σου πέτρα...

    Παρά τις λογικότατες και φιλικές παραινέσεις της φίλτατης SM_Art_Lady να μην κουραστώ για να καλύψω το θέμα για χάρη σου, θα βρεις συνημμένο το φωτογραφικό ντοκουμέντο της αδυσώπητης εισόδου του Μπαρμπα-Γιάννη στην EROTICA.