Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

BDSM FOR FIRST TIME ( part 2 )

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Master-Yoda, στις 3 Φεβρουαρίου 2019.

  1. Master-Yoda

    Master-Yoda Αρχή άνδρα δείκνυσι

    Όλα καλα πήγαν λοιπόν γνώρισες τον άνθρωπο που σου έκανε το κλίκ και θέλεις να ξεκινήσεις κάτι μαζι του...
    Έμαθες απο φίλους ή γνωστούς οτι πρόκειται για νορμαλ άτομο και οτι δεν κινδυνεύεις να σε δέσει και να πουλήσει τα νεφρά σου για να πάρει το καινούργιο iphone που τόσο πολύ λαχταρά!!!

    Ας βάλουμε λοιπόν στην κάβλα μερικούς κανόνες και ας δούμε πως θα μπορούσε η πρώτη σας προσωπική συνάντηση να είναι ιδανική ή έστω μια καλή εμπειρία και για τους δύο

    1) Συζήτηση και όρια

    Ναι ναι για ακόμα μια φορά η συζήτηση και η ειλικρίνεια στα θέλω μας ειναι σημαντικός παράγοντας όσο αφορά το τι θα μπορούσαμε να δεχτούμε να κάνουμε ή να μας κάνουν ..
    Τα Όρια είναι ο χάρτης που θα σχηματίσουμε ώστε το ταξίδι μας να είναι ιδανικό . Το τι μας αρέσει και τι όχι θα βοηθήσει και τους δυο να διαμορφώσουν μια πιο ξεκάθαρη όψη για το τι θα ακολουθήσει και τι όχι .
    Ως που είμαστε διατεθειμένοι να φτάσουμε και να κάνουμε αλλα και τι να δεχθούμε ..
    Θα μου πείς τα όρια μου δεν τα ξέρω ακόμα και ακομα ανακαλύπτω τον εαυτό μου.
    Σαφώς ειναι ένα βήμα την φορά !! Κανείς απο την πρώτη φορα δεν δέχτηκε να τον κρεμάσουν ανάποδα απο το ταβάνι και κανένας δεν έφτασε τον εαυτό του να σπάσει τα όρια του και να ανεβάσει τα θέλω του απο μια και μόνο συνάντηση με τον άνθρωπο που επέλεξε ..
    Γιαυτο φρόντισε την πρώτη φορά το παιχνίδι και τον δυο να κυμαίνεται κοντα στα λογικά πλαίσια και γύρω απο αυτα που και οι δύο θεωρούν και είναι δεκτικοί να δοκιμασουν
    Πχ ενα σπανκιγκ , παιχνίδι με αισθήσεις , κάποια εργαλεία όπως δονητές θα ήταν ιδανικό για να ανακαλύψουν ο ένας τον άλλον και να μάθουν τις αντιδρασεις του συντρόφου τους..
    (ασε τα μαστίγια στην άκρη καουμπόη μου τουλάχιστον μεχρι να είσαι σιγουρος για την τεχνική σου και το να παιζεις με απόλυτη ασφάλεια )

    2) Λεξη ασφαλείας!!!!!

    Οκ δεν έχεις και την βαλίτσα των πυρηνικών που θα καταστρέψει τον κόσμο θα μου πείς αλλα εχεις την ευθύνη ενός ανθρώπου που σου δίνετε σωματικα και ψυχικά και αυτο σε καθιστά εξίσου υπεύθυνο για την σωματική και ψυχικη του υγεία !!!

    Δε εξασκούμε βία σωματικη ή ψυχολογική χωρίς την έγκριση και συναίνεση του παρτενέρ μας..
    Γιαυτο αν έχεις έρθει με άλλον σκοπό εδω μέσα μάζεψε τα μπογαλάκια σου και σε άλλη παραλία ..
    Τι είναι λοιπον η λέξη ασφαλείας και πως λειτουργεί ..
    Η λέξη ασφαλείας ειναι μια λέξη που εσυ θα αποφασίσεις και θα ανακοινώσεις στο Κυριαρχικό μέλος όπου με το άκουσμα αυτης το παιχνίδι σταματάει επιτόπου.
    Όχι σε 2 λεπτά όχι σε 1 λεπτο όχι μεχρι να χύσεις φιλε μου...
    ##επιτόπου σημαίνει με το που ακούσεις τον ή την παρτενέρ σου να την προφέρει έχεις σταματήσει ότι και αν κάνεις..

    Αν τυχών σας τύχει άτομο που παρόλο που αναφέρατε την λέξη ασφαλείας δεν σταμάτησε καλό είναι να ενημερώσετε τους φιλους σας του χώρου προκειμένου να υπάρχει μια ενημέρωση και προσπαθεια να αποφευχθούν τέτοιου είδους περιστατικών στο μέλλον προς άλλα άτομα που θα του δωθούν με άγνοια του κινδύνου που μπορεί να έχει ένας τέτοιος άνθρωπος προς όλους μας.

    Σε περίπτωση που το στόμα είναι φιμωμένο καλό ειναι να υπάρχει και κάποιο σινιάλο που να διευκολύνει το παιχνίδι και ειδικά στην περίπτωση που θα πρέπει να σταματήσει για τον οποιονδήποτε λόγο το άτομο που έχει αναλάβει τον υποτακτικό ρολο να δώσει στο κυριαρχικό άτομο την πληροφορία που χρειάζεται .

    3) Ενημέρωση .

    Για ακόμα μια φορά θα πω οτι η ενημέρωση ανθρώπων, για το ραντεβού μας, που γνωρίζουμε ειναι πολύ σημαντικό μέτρο για να μπορέσουμε και να αισθανόμαστε και να είμαστε ασφαλείς !!!
    Καλο ειναι λοιπόν πάλι να ενημερώσουμε εναν φίλο μας για το που πηγαίνουμε και με ποιόν θα είμαστε.. να γνωρίζουμε διεύθυνση και να την στείλουμε στο άτομο που θα μας προσέχει . καλο είναι να επικοινωνήσουμε και να ενημερώσουμε οτι όλα βαίνουν καλώς ..

    Και να μην ξεχνάτε το bdsm ειναι για να περνάμε όμορφα με συναίνεση ειλικρίνεια και απόλυτο σεβασμό στον άνθρωπο που μας δίνετε με την ψυχη του και το σώμα του και όχι για να βγάζουμε τον άρρωστο εαυτό μας..
    Master-Yoda

    ( το κείμενο εκτός απο το σατηρικό τόνο περιέχει μονο τις δικές μου ιδέες και απόψεις . Δεν είναι πανάκεια )