Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Chastity devices

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος estarian, στις 11 Ιουλίου 2019.

  1. estarian

    estarian New Member

    Καλησπέρα σας,

    Με αφορμή μια φωτογραφία, θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια εμπειρία σχετική.

    Είχα αποφασίσει κάποια στιγμή να δοκιμάσω chastity.
    Στην αρχή είχαμε αγοράσει ένα πλαστικό, που δεν ταίριαζε καθόλου καλά, και "έφευγε"

    Ακολούθως συνεχίσαμε με ένα μεταλλικό, ταίριαζε καλά και έκανε την δουλειά για την οποία προορίζονταν. Όσο το είχα εφαρμοσμένο για λίγη ώρα ήταν καλά.
    Κάποια στιγμή αποφάσισαμε να το φορέσω για περισσότερη ώρα σε μια παραλία.
    Δεν ξέρω αν ήταν το νερό που με επηρέασε, αλλα ήταμ αδύνατο. Ένοιωθα να κόβεται η κυκλοφορία του αίματος.

    Αν σκεφτείτε οτι κοστίζουν πανάκριβα, δεν έχουν value for money και δεν αξίζει...

    Έχετε κάποια εμπειρία να μοιραστείτε?
     
  2. vibe

    vibe prodigy

    Αρχικα να αναφερω οτι δεν εχω εμπειρία με πολυωρη και παρατεταμένη χρηση. Εχω να σημειώσω πάντως οτι ειναι καίριας σημασιας η ποιότητα κατασκευης καθως και η επιλογη του σωστου μεγεθους της συσκευης. Αν είναι πολυ μεγαλη θα νιώθεις οτι κοβεται η κυκλοφορία του αιματος
     
  3. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Πρώτο Λάθος ,δεν αποφασίζεις εσύ αλλά η Κ για σένα όταν θα είσαι έτοιμος !

    Η οποία δουλειά ήταν ;

    Ποιος το αποφάσισε τελικά ; Εσύ η άλλος η όλοι μαζί ;

    Δεύτερο λάθος , δεν φοράμε μεταλλικές συσκευές και βουτάμε με αυτά στην θάλασσα , αν ήταν κλειστού τύπου λογικό να γεμίσει νερά με αποτέλεσμα να τραβάει από το βάρος κάτω νιώθοντας ότι σου κόβεται το αίμα !

    Για ποιόν ;

    Οι συσκευές αυτές θα πρέπει να φορεθούν με συναίνεση και συνέπεια !
    Δεν είναι παιχνιδάκια να τα φοράμε οπότε και αν θέλουμε εμείς !
    Τα φοράμε μόνο όταν το Κ μας το αποφασίσει και θέλει να εκπληρώσει κάποιο σκοπό και είμαστε σε deny περίοδο!
    Για να φορεθεί μια τέτοια συσκευή θα πρέπει να δοκιμαστούν πολλές μέχρι να βρεθεί το κατάλληλο μέγεθος !
    Και τέλος ναι value for money όσο πιο εξελιγμένα τόσο πιο ακριβά !
    Τόσο πιο ακριβά τόσο πιο καλά !
     
  4. estarian

    estarian New Member

    Καλημέρα!!

    Thank yου για την απάντηση.
    Βγαίνοντας λιγάκι off topic, θα ήθελα να πώ οτι μου αρέσει εμένα να αποφασίζω μέχρι που θα φτάσω... ☺

    Γενικά "παίζω" μόνο στην κρεββατοκάμαρα και αφού προηγουμένως έχει προηγηθεί συζήτηση για το τι θα ακολουθήσει (σε οποιονδήποτε ρόλο). Τελικά όλα είναι αποφάσεις που λαμβάνονται απο κοινού, ανάλογα με την διάθεση και τα όρια που θέλουμε να εξερευνήσουμε κάθε φορά...

    Στα υπόλοιπα θα συμφωνήσω!!
     
  5. Raed

    Raed Dazed

    Έχω δοκιμάσει το πλαστικό.. ήταν μια υπενθύμιση όπως και ο ήχος που κάνει το λουκετακι όταν περπατάς κ χτυπάει στο πλαστικό. Τουλάχιστον η Κ το διασκεδάζει.

    Το καλύτερο που έχω δοκιμάσει είναι το honor system σε συνδυασμό με το mental chastity. Φοριέται με όλα, δεν κόβει το αίμα, δεν ενοχλει και είναι ακίνδυνο. Με τα σωστά κίνητρα και την αποτελεσματική διαλεκτική ικανότητα της Κ μου δεν υπάρχει περίπτωση ανεπιθύμητων στύσεων, σεξ ή "μαλακίας", άντε καμία ονείρωξη αν τύχει. Το συνιστώ.