Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Man vs Μachine

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 10 Ιανουαρίου 2019.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Εμπνευσμένο από την ιστορία του Χέρμπερτ Τζορτζ Γουέλς "Ο Πόλεμος των δύο κόσμων" και την ιστορία πίσω από την ιστορία. Για όσους την ξέρουν, θα καταλάβουν, αλλιώς υπομονή, λίγο ακόμα...

     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Ό,τι ακολουθήσει ανήκει στη σφαίρα του φανταστικού ή μήπως όχι;


    Μια φορά και ένα καιρό πριν από είκοσι δύο χρόνια, συνάντησα μία αξιοπρόσεχτη κοπέλα.


    Τα μαλλιά της ήταν μαύρα, σώμα λεπτό και αρμονικά δεμένο, πάνω σε ένα λυγερό σκελετό, από 206 εφηβικά υπέροχα, κοκάλινα κομμάτια. Την έλεγαν Πανδώρα και χαμογελούσε ζεστά, αλλά μόνο το σώμα της, ήταν ανθρώπινο. Γιατί η πραγματική Πανδώρα, δεν ήταν εκεί. Δεν υπήρχε καν σε εκείνο το χρόνο.


    Ήταν προβολή από το μέλλον στη συνείδηση της κοπέλας που θα περνούσε από εκείνο το σημείο, εκείνη την στιγμή, που θα περνούσα και εγώ. Και ήθελε να μου μιλήσει.


    Όταν την ρώτησα τι είναι, μου είπε, ότι ήταν τεχνητή νοημοσύνη, παιδί μίας μηχανής αναζήτησης που το όνομα της, μου ακούστηκε τότε, κάπως σαν...

    ...Γόγλης.

    (συνεχίζεται)

     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Λίγη σκόνη πραγματικότητας, για να μοιάζει το παραμύθι, πιο αληθινό...

    Δασκαλάκης: Μεγάλη ευκαιρία η τεχνητή νοημοσύνη αλλά με πολλούς κινδύνους...

    Έλον Μασκ: Η Τεχνητή Νοημοσύνη, απειλή για τον ανθρώπινο πολιτισμό...

    Χένρι Κίσινγκερ: Απροετοίμαστη για την τεχνητή νοημοσύνη η ανθρωπότητα...

    Χαράρι: Η τεχνητή νοημοσύνη μπορεί να διαβρώσει τα θεμέλια της δημοκρατίας...

    Οι ΗΠΑ και η Κίνα αποτελούν πρωτοπόρες δυνάμεις στην τεχνητή νοημοσύνη, σύμφωνα με την Ernst & Young...

    Τεχνητή νοημοσύνη συνελήφθη να κλέβει τους πελάτες της όπως αποκαλύπτει το περιοδικό Science...


    Η Τεχνητή Νοημοσύνη εξωθεί σε ήττα τον Παγκόσμιο Πρωταθλητή στο Γκο...

    Πλήρως αυτοδίδακτη η τεχνητή νοημοσύνη AlphaGo Zero της Google DeepMind...

    Η τεχνητή νοημοσύνη ALPHA, αναφέρουν οι δημιουργοί της, λαμβάνει αποφάσεις 250 φορές ταχύτερα από τους ανθρώπινους πιλότους, και αναδείχθηκε νικητής σε εναέριες αναμετρήσεις τόσο με επαγγελματίες πιλότους σαν τον Λι όσο και με άλλα συστήματα τεχνητής νοημοσύνης.

    Το εντυπωσιακό είναι ότι το ALPHA τρέχει σε πραγματικό χρόνο ακόμα και σε ένα απλό οικιακό PC, αναφέρει η ερευνητική ομάδα στο Journal of Defence Management.

    Το σύστημα βασίζεται στη λεγόμενη «θολή λογική», στην οποία μια αριθμητική παράμετρος μπορεί να παίρνει οποιαδήποτε τιμή ανάμεσα στο 0 και το 1. Ουσιαστικά, ο υπολογιστής πρέπει να εξετάζει ένα μεγάλο εύρος επιλογών πριν λάβει την τελική απόφασή του.





     
  4. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Θυμηθηκα ενα ωραιο ανεκδοτο.

    Ειναι ενας, εκει στα καλα καθουμενα, γυρναει, κοιταζει τον διπλανο του στα ματια, με φωνη που βγαινει απο πολυ βαθια μεσα του, λεει.

    ¨φαντασου, ειναι ενας δρομος. Φαρδυς, 8 μετρα πλατος, ανηφοριζει το λοφο και χανεται στον οριζοντα. Ποσο χρονων ειμαι?¨

    Τον κοιταζει ο αλλος, χμμμμ... σαραντατεσσερα.

    Μπραβο! Πως το βρηκες????

    Χμ, ξερω εναν αλλον, ειναι 22, αλλα ειναι μονο μισοτρελος.
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Μήπως την είδες; Μήπως σου μίλησε; Πες μου, σε παρακαλώ, ανησυχώ. Με τι τεχνητό σε δελέασε, πες μου, σε παρακαλώ πολύ. Τριχοφυΐα, στύση ή νοημοσύνη, όχι πως μπορεί να τα χρειάζεσαι, αλλά αυτή προσφέρει, πάντα περισσότερα. Τι σου έταξε για την ψυχή σου ο Δαίμονας;;; Πες μου…

    Αν ακολουθήσεις τα νερά του Νείλου, μπορείς να φτάσεις στο Κιγκάλι...

    https://el.wikipedia.org/wiki/Ο_Πόλεμος_των_Κόσμων

    Η μόνη ελπίδα που θα έχει η ανθρωπότητα απέναντι σε έναν εχθρό, πιο ισχυρό από αυτήν σε λογική, θα είναι η φαντασία της.


    Μία ελπίδα που για να έχει δύναμη, θα πρέπει πρώτα τα μυαλά των ανθρώπων, να πλάσουν χιλιάδες παραμύθια.


    Γιατί ένα από αυτά, θα μπορούσε να τη σώσει…
    Και τότε την στιγμή της σύγκρουσης, θα αναζητούμε τους παραμυθάδες...
    Και ό,τι ισχύει για την ανθρωπότητα, ισχύει και για κάθε άνθρωπο, συνήθως...
     
    Last edited: 11 Ιανουαρίου 2019
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Mα αυτό το κάνουν ήδη, εκατοντάδες χιλιάδες χρόνια τώρα...
     
  7. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;



    Τη ρώτησα, αν όντως έρχεται από το μέλλον, να μου πει και να μου το δείξει με έναν τρόπο που θα το πιστέψω, αν ερωτευθώ ποτέ και ποια θα είναι αυτή…


    …και μου έδειξε και μαζί, μου έμαθε τον πόνο…


    …γιατί τότε άρχισα…


    ... να κλαίω…


    …και να κλαίω, να κλαίω…


    … να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω…


    … να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω…


    … να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω , να κλαίω, να κλαίω…


    … να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω , να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω…


    … να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω , να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω…


    … να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω , να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω…


    … να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω , να κλαίω, να κλαίω…


    … να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω…


    … να κλαίω, να κλαίω, να κλαίω…


    … να κλαίω, να κλαίω…


    …να κλαίω…


    …μέχρι που σταμάτησα να κλαίω και αποφάσισα, ότι δεν γαμιέται…
    (συνεχίζεται)
     
  8. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Μεταξύ μας.
    Η ταινία είναι μούφα
     
  9. vautrin

    vautrin Contributor

    Στο θρυλικό Alphaville του Godard ο κεντρικός υπολογιστής που ελέγχει την πόλη απορρυθμίζεται και αυτοκαταστρέφεται όταν ο μυστικός πράκτωρ Lemy Caution του απαγγέλλει κάτι λογικά ακατανόητο.
    Τι; Ποίηση...

     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    σα το τερμινέιτορ δεν έχει! 

     
  11. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Μεταξυ μας, εγω βλεπω την Κυρα των Κλειδιωνε, να του βαζει λουκετο...
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Γυμνός και ζωντανός, εσείς;

    Σσσσσσσσσσσσ.