Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

New blood?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Cinnamon, στις 24 Σεπτεμβρίου 2018.

  1. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Καλησπέρα σε όλους!

    Σας διαβάζω μέρες.

    Αφορμή στάθηκε μια γνωριμία...

    Αλλά πριν φτάσω εκεί θα κάνω μια εισαγωγή.

    Ήμουν παντρεμένη, ο άντρας μου πέθανε πριν λίγα χρόνια.

    Με τον σύζυγο είχαμε μια σχέση σχεδόν bdsm εν αγνοία μας.

    Εκείνος ήταν πάντα κυριαρχικός κι εγώ πάντα υποτακτική, εκείνος αποφάσιζε για όλα, και εντός κρεβατοκάμαρας και εκτός, επισης κάποιες πρακτικές bdsm τις συνηθίζαμε, χωρίς εξτριμ πράγματα , όχι έντονο σ/μ δηλαδή.

    Μετά το θάνατο του έκανα κάποιες σχέσεις που έληξαν άδοξα από δική μου πρωτοβουλία.

    Δεν ξέρω τι γίνεται με τους βανιλλα ,όπως μας λέτε κι εσείς , αλλά όσοι γνώρισα εγώ τουλάχιστον μάλλον υποτακτικους θα τους χαρακτήριζα, ε δε τη βρίσκω έτσι!

    Όσο λοιπόν ήμουν στο ψάξιμο, με πλήρη και παντελής άγνοια του bdsm , προσπαθούσα να βρω αυτόν τον Εναν καθαρά με το ένστικτο, αν μου έβγαζε δηλαδή κάτι μπρουταλ η όχι.

    Και εδώ έρχεται η γνωριμία που είπα στην αρχή.

    Γνωρίζω λοιπόν κάποιον , έγινε το τόσο σπάνιο πλέον όσο και μαγικό κλικ.

    Μου ξεκαθάρισε απ την αρχή τα γούστα του, εγώ ανιδεη εντελως περί bdsm, νόμιζα πως όλα τα αξεσουάρ τα χρησιμοποιεί όποιος θέλει για να κάνει πιο κινκι την ερωτική του ζωή και αυτό ΜΌΝΟ , δεν ήξερα πως υπάρχει και σας τρόπος ζωής ή τρόπος έκφρασης στο κρεβάτι.

    Δελεαστηκα μπορώ να πω, ξαφνικά κάτι καινούργιο και ενδιαφέρον.

    Αλλά έχω το "ελάττωμα" όταν κάτι με ενδιαφέρει να το ψάχνω πολύ, σχεδόν εμμονικα.

    Ρωτάω έναν παλιό φίλο αρχικά που κάτι είχε πάρει το αυτι μου κάποια στιγμή πως είχε ασχοληθεί κάποια στιγμή.

    Αυτός με συμβούλεψε να πάρω δρόμο γρήγορα, μου είπε και τους λόγους που δεν θα ήθελα να αναλύσω τώρα.

    Με θορυβησε.

    Μετα έπεσα πάνω σας!

    Διάβαζα μέχρι που ετσουζαν τα μάτια μου.

    Αρκετά ποστ ήταν πολύ σκληροπυρηνικα για μένα.

    Φοβήθηκα δεν θα ντραπω να πω.

    Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να τερματισω τη γνωριμία μου.

    Όχι όμως και την προσωπική μου αναζήτηση.

    Και ο λόγος είναι απλός.

    Έφτασα ξαφνικά στα 40 φεύγα να ψάχνω τι είμαι, τι θέλω και πως θα το βρω.

    Είμαι σίγουρη πως μεγάλο μέρος της φιλοσοφίας του bdsm με εκφράζει απόλυτα , είναι όμως και κάποια κομμάτια της που δεν είναι για μένα, όπως το να μοιράζω και να μοιράζομαι με τρίτα άτομα και φυσικά στο σ/μ δεν θα μου άρεσε να υποστώ ακραία πράγματα.

    Τελικά είμαι new blood στο bdsm ή απλά μια βανιλλα παλαιάς κοπής?
     
  2. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

    Είσαι αυτό που είσαι και σου αρέσουν (θες) αυτά που σου αρέσουν (και θες). Έχεις ανάγκη την ταμπέλα για να ζήσεις ότι σου βγαίνει;
     
  3. Sadistic_Queen

    Sadistic_Queen Regular Member

    Θα σου ευχηθώ να ζήσεις και νιώσεις "γεμάτη" χωρίς ταμπέλες.. Αν θέλεις μια ταμπέλα "προσοχή ματιά και αυτιά ανοιχτά"
     
  4. Cinnamon

    Cinnamon Mary Celeste

    Δεν με ενδιαφέρει η ταμπέλα και δεν μου αρέσουν γενικά.
    Η αναζήτηση δεν αφορά τη ταμπέλα αλλά το ποια είμαι , γιατί αν δεν ξέρεις ποιος είσαι πως θα βρεις αυτό που ψάχνεις? οεο?
     
  5. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Με στεναχώρησε το νήμα σου, ίσως επειδή ξεκίνησε με τον θάνατο του συζύγου σου δηλαδή με βίαιο αποχωρισμό, και κατέληξε σε ανεκπλήρωτες σχέσεις...δεν υπάρχουν πρέπει στο BDSM, όπως την βρίσκει κανείς. Υπάρχουν ακόμα και σχέσεις που δεν έχουν κάν παιχνίδι με το σώμα παρά μόνο με το μυαλό.

    Σϊγουρα θα βρείς κάτι εδώ μέσα, υπάρχουν πολλοί Κ που ψάχνονται.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    καλώς ήλθατε μαζί με τους φόβους σας.
     
  7. KASEFI

    KASEFI New Member

    Καλημέρα και από μένα.... και καλώς ήρθες....
    Vanilla δηλώνω και γω μετά από 2 χρόνια εδώ μέσα....
    Περίεργη όπως και συ μπήκα εδώ να δω τι γίνεται...
    Θα δεις πολλά... θα ακούσεις πιο πολλά... θα τρομάξεις στην αρχή ... θα γελας αργότερα... όπως μου είχε πει κάποιος από δω... και δεν τον πίστεψα...
    Η αλήθεια είναι πάντα μέσα μας... ότι και να σου πει ο άλλος και προσπαθεί να σου το «φορέσει»...
    Εσυ πάντα αποφασίζεις και Εσυ θέτεις τα όρια...
    Πολλοί φαίνονται περισσότερα απ’οτι ειναι... άλλοι είναι περισσότερα απ’οτι φαίνεται...
    Βρες Εσυ τι θες και ποια τα όρια σου και κράτα τα μάτια και τα αυτιά σου ανοιχτά...
    Καλή συνέχεια στις αναζητήσεις σου!!!
     
  8. Alpha Wolf

    Alpha Wolf Ενας, αλλα Λυκος.

    Να χαστουκιζεις καποιον ή καποια που δινει ΑΝΕΥΘΥΝΑ γνωμες, αποψεις, πληροφοριες, δεν θεωρειται πρακτικη BDSM.
     
  9. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Καλώς όρισες.
    Πολύ όμορφο και περιεκτικό το πρώτο σου ποστ, σου εύχομαι όμορφες αναζητήσεις.
    Θα ήθελα παρόλα αυτά να σε ρωτήσω κάτι...

    Αποφάσισες να τερματίσεις τη γνωριμία, αφου διάβασες πράγματα εδώ μέσα, ναι;
    Δλδ πριν δε σου είχε χτυπήσει κανένα καμπανάκι, τίποτε που να σε δυσαρεστεί; Σαφέστατα και εξελισσόμαστε, αλλάζουμε απόψεις και ιδέες ως άνθρωποι απλώς σκέφτομαι πώς και έκανες τόσο απότομα τοσο μεγάλη στροφή;

    Δεν ξέρω τι ήταν αυτό που σε θορύβησε και το οποιό αξιολόγησες ώστε να διακόψεις, όμως αναρωτιέμαι αν πρώτα το συζήτησες.

    Όπως και να έχει, ειναι κρίμα να αναρωτιέσαι με ταμπέλες. Οι περισσότεροι νιώθουμε προς τα πού κινούμαστε αλλά μπορεί να μη μας ταιριάζει μία και μονο ταμπέλα. Το θέμα ειναι να σέβεσαι τον εαυτό σου, να ξέρεις/ανακαλύπτεις τα όριά σου και να βρεις άτομα της ίδιας λογικής. Υπάρχουν  
    Ίσως διαβάζοντας εδώ μέσα σκεφτόμαστε αρκετά "στεγανά" και απόλυτα όμως τελικώς η δική μας αλήθεια ειναι συνήθως πιο ρευστή και ρεαλιστική.
     
  10. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

             

    ΥΓ. λιγο σεξιστικο , λιγο μονο απο την γυναικια ματια .... Ας μην λεμε ψεματα υπαρχουν και πολλες γυναικες που θα πουμε ψεματα ειτε για να της τον φορεσουν ειτε για να στον φορεσουν

    ΥΓ1. καλα υπαρχουν και καποιες που ψαχνουν ακομη και για γαμπρο
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    ω, ντηαρ @thief
    οι επιλογές είναι τελικά δύο: ή το φοράς ή δεν το φοράς.
    μισοφορεμένο δεν κάνει δουλειά. δεν πιάνεται.
    ιτς ωλγουεης απ του γιου
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Καλές βόλτες...