Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Self-Bondage

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ionic_Andy, στις 28 Ιουλίου 2019.

  1. Ionic_Andy

    Ionic_Andy New Member

    Δε ξέρω αν έχει ανοιχτεί ως τώρα τέτοιο τοπικ αλλά ήθελα να ανοίξω θέμα για το self bondage, τρόπους με τους οποίους μπορεί να γίνει, με ή χωρίς toys. Αρχικά, κανω self bondage εδώ και κάποιο καιρό κυρίως με ότι μπορώ να βρώ χωρίς να μπω σε μεγάλα έξοδα. Αυτό με έχει οδηγήσει κυρίως στο να αξιοποιω ζώνες και φουλάρια για τον περιορισμό των κινήσεων μου. Λιγότερο από ιδεατό μίας και το δέσιμο και των δύο χεριών είναι σχεδόν αδύνατο. Άλλα σύνεργα μου ήταν ας πούμε το σελοφάν για το φαΐ, πιο πολύ για πράγματα όπως mummification. Δύσκολο όταν γίνεται ατομικά αλλά τρελά ικανοποιητικό. Μανταλάκια ως nipple clamps προφανώς αξιοποιούνται στο έπακρο με πολύ ικανοποιητικά για το μαζοχισμό μου αποτελέσματα.

    Για gag μέχρι πρόσφατα χρησιμοποιούσα καμία κάλτσα και φουλάρι αλλά ποτέ δε με ικανοποιούσαν και με δυσκολευαν. Μετά από καιρό ενεδωσα και παρήγγειλα από το ιντερνετ ένα ballgag και bondage tape. Δε θα μετανιώσω ποτέ αυτήν την επιλογή μου. Δεν έχω νιώσει καλύτερο συναίσθημα από το να φοράω ballgag. Το σαλιωμα, η πίεση είναι όλα φανταστικά. Αλλά βγαίνω εκτός θέματος. Το bondage tape ήταν αρκετα χρήσιμο αλλά προφανώς δε με ενθουσίασε τόσο πολύ.

    Δυστυχώς με σκοινί δεν ασχολούμαι πολύ γιατί δεν έχω ιδέα πως να το αξιοποιήσω πάνω μου μόνος.

    Δώστε δικά σας τιπ και ιδέες για self bondage αν θέλετε. Σίγουρα θα ήθελα να δοκιμάσω κιαλλα πράγματα.
     
  2. dimi-meow

    dimi-meow New Member

    Ζώνη παντελονιού
    Ζώνη από το μπουρνούζι ή απο κάποιο ρούχο.
    Κορδόνια
     
  3. Maistros

    Maistros New Member

    Καλησπέρα. Συνθετικό σχοινί είναι τζάμπα! Και δουλεύει μια χαρά για αρχή. 20μ γύρω στα 2-3 ευρώ. 6mm και χρωματιστό!
    Μην παλεύεις με κασκόλ κλπ... Εκτός αν το κάνεις κέφι. Με 2-3€ θα είσαι κομπλέ.
     
  4. _toyboy_

    _toyboy_ New Member

    Περίπλοκο και με αμφίβολο αποτέλεσμα
     
  5. Freja.in

    Freja.in Regular Member

    Προσοχή πάντα ειδικάαν κάνεις μόνοςσου gag. Εγώ δεν θα το έκανα με τίποτα. Bondage με velcro ειδικά για αυτόν το σκοπό έχεις δοκιμάσει;
     
  6. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Τι ευχαριστηση βρισκει κανεις στο self bondage; Σε ποιον υποτασεσαι στον εαυτο σου
     
  7. Rupa

    Rupa New Member

    Ένα rope bunny δε δένεται απαραίτητα για να υποταχθεί. Δεν είναι η υποταγή προϋπόθεση για να παίξει κανείς με σχοινιά (ή ζώνες ή ταινίες ή φουλαρια).
    Βρίσκει στο bondage ασφάλεια, γαλήνη και ελευθερία οπότε, ελλείψει rigger, μια χαρά ευχαρίστηση μπορεί να προσφέρει το self bondage. Προσφέρει πολλές φορές μια απίστευτη χαλάρωση, σαν να μπαίνεις μέσα στην μπανιέρα με ζεστό νερό, αρωματικά αφρόλουτρα, κεράκια και μουσικούλα  
     
  8. Alice in wonderland

    Alice in wonderland sui generis Contributor

    Ιδέα για mummification:
    Θα χρειαστείτε:
    1 ένα κοντάρι κουρτίνας μπάνιου.
    1 ρόλο ζελατίνης
    1 πόρτα.
    Περνάτε το κοντάρι μέσα από το ρόλο.
    Στηρίζετε το κοντάρι κάθετα σε μια πόρτα.
    Ξετυλίγετε λίγο από το σελοφαν πάνω σας. Αρχίζετε από τους ώμους καταπροτιμηση. Γυρίστε γύρω από τον εαυτό σας μέχρι να φτάσετε στο επιθυμητό σημείο.
    *Προτιμηστε επαγγελματικό σελοφαν.
    *Δεν έχω ιδέα πως να λυθειτε μετά.
     
     
  9. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

       
     
  10. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Σίγουρα δεν δένεται, απαραίτητα, για να υποταχθεί. Όπως γνωρίζω πως, όντως, τα στοιχεία της γαλήνης, ασφάλειας και ελευθερίας είναι παρόντα.

    Όμως, όπως έχει συζητηθεί και στο παρελθόν, ανάλογα με το πόσο ευκολη και γρήγορη έχει σχεδιαστεί η απελευθέρωση, καθώς, πολλές φορές, και με το πόσο αγωνιώδης ή επώδυνη έχει σχεδιαστεί η παραμονή σε αυτό το state, μπορούμε να μιλάμε για παράδοση ή καλύτερα απώλεια ελέγχου, ίσως να μιλάμε και για υποταγή στην ανάγκη για αυτή την απώλεια...

    Όπως έχω αναφέρει ξανά, η διαφορά από ένα απλό self-bondage session με έλεγχο της κατάστασης και δυνατότητα άμεσης απελευθέρωσης με ένα session που θέλοντας και μη θα διαρκέσει ένα συγκεκριμένο (συνήθως μεγάλο) χρονικό διάστημα, με δυσκολία (και άγχος απελευθέρωσης) και, ενδεχομένως, με στοιχεία self-torture, έυκολα παραλληλίζεται με την διαφορά που έχει η δημόσια έκθεση λόγω επιδειξιομανίας (δεν το αναφέρω υποτιμητικά) ή λόγω αντίδρασης απέναντι στο "μη γενικώς αποδεκτό" με τον self εξαναγκασμό σε δημόσια έκθεση ή κίνδυνο δημόσιας έκθεσης λόγω ανάγκης απώλειας ελέγχου και/ή εξευτελισμού.

    P.S. Δεν τίθεται θέμα καλύτερου ή ανώτερου στα παραπάνω. Απλά παραθέτω τις περιπτώσεις και τις διαφορές αυτών!
     
  11. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    Οτι αρεσει στον καθενα
     
  12. Rupa

    Rupa New Member

    Δε διαφωνώ καθόλου. Απλά διευκρίνισα ότι η υποταγή δεν είναι απαραίτητη συνθήκη για να νιώσει κάποι@ ευχαρίστηση στο self bondage.

    Όπως και άλλα πράγματα, και αυτό έχει διάφορες εκφάνσεις.
    Όπως βολεύεται ο καθένας