Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

sex μετα μουσικης

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος underherfeet, στις 19 Νοεμβρίου 2008.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Σας αρεσει να ακουτε μουσικη κατα την διαρκεια των ερωτικων σας στιγμων;
    ποια;

    κανω την αρχη:

    m.mussorgsky -a tear (δυστυχως δεν το βρηκα σε καλυτερη εκτελεση)
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    δεν μου κάνει ιδιαίτερη αίσθηση να ακούω μουσική όταν κάνω σεξ.

    μου αρέσει όμως κατά την διάρκεια της κλωτσοπατινάδας. βοηθά στην ατμόσφαιρα. και μπορεί να χρησιμοποιηθεί και σαν τιμωρία.

    αγαπημένα : only you(portishead)
    the pink room(Angelo Badalamenti) [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]

    και άλλα παρόμοια
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  3. DiDi

    DiDi Regular Member

    δεν έχω πρόβλημα ακούσω δεν ακούσω.. αλλά πάρε ναχεις.


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    αν άκουγα αυτά τα τραγούδια αγαπητέ underherfeet και υπερφανταστική (...) DiDi, θα έβαζα τα κλάμματα ή τουλάχιστον θα μελαγχολούσα(ας μην είμαι υπερβολική) και θα έψαχνε ο καημένος να βρει από που του ήρθε
     
  5. DiDi

    DiDi Regular Member

    κοίτα άμα παίζει και είχεις κλειστή την πόρτα έννοια σου και δεν θα μελαγχολούσες καθόλου  
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: sex μετα μουσικης

    Ας ειναι καλά ο "εν λευκώ"
     
  7. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Εξαρτάται για τι ερωτικές στιγμές μιλάμε. Αν εννοούμε κατά τη διάρκεια bdsm συνεδρίας, καλόν είναι να ακούγεται κάτι και για τους συμμετέχοντες, αλλά και για να καλύπτονται διάφοροι ήχοι που παράγονται από τέτοιου είδους πρακτικές. Κλασσική μουσική δεν είναι άσχημα. Θυμηθείτε τη σκηνή από «την ιστορία της Ο» στην οποία μαστιγώνεται η ηρωίδα από μια συνάδελφό της στο Ρουσί. (Η μαντάμ καλύπτει τον ήχο του μαστιγίου, και τις φωνές της Ο με ένα πολύ γνωστό απόσπασμα κλασικής μουσικής (δεν θυμάμαι τον τίτλο) το οποίο παράγεται από ένα φωνόγραφο.
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Aυτό:




    και με τζαζ.. εκεί λιώνω..
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. naida

    naida Regular Member

    Απάντηση: sex μετα μουσικης

    Μου αρέσει πολύ όταν ακούω μουσική πιο πρίν και κατά τη διάρκεια..
    Το είδος που μου αρέσει το καθορίζει η διάθεση κυρίως.
    π.χ [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]

    ή
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. Επειδή συγκατοικούσα η μουσική ήταν απαραίτητη για την ενημέρωση και για την ηχομόνωση.
    Απο μουσική αν υποθέσουμε ότι δεν ήταν εντελώς απρόοπτο το ξεκίνημα, οπότε η μουσική θα είναι όποια μουσική παίζει εκείνη την ώρα, τότε θα ακούγεται κάτι σε gotan project - madredeus. Κάτι τέτοιο.
     
  11. fractal

    fractal Regular Member

    Απάντηση: sex μετα μουσικης



    ακολουθάς το ρυθμό ,βρίσκεις την ανάσα και καβαλλάς το επόμενο καυτό κύμα.
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. female

    female Contributor




    Ποτέ μα ποτέ. Never. Jamais. Jamas.

    Η μουσική σε αναγκάζει να ακολουθήσεις τους δικούς της ρυθμούς, συναισθήματα, αισθήσεις, παραισθήσεις παρά να δημιουργήσεις τα δικά σου. Η μουσική αποσπά ένα μεγάλο κομμάτι του μυαλού. (Μια παλιά φίλη σηκώθηκε, ντύθηκε κι έφυγε στη μέση όταν ο έρημος ο εραστής της, επηρεασμένος από τη μουσική, άρχισε να σιγομουρμουρίζει κατά τη διάρκεια του σεξ το κομμάτι που έπαιζε το ραδιόφωνο.) Σε τελική ανάλυση, το σεξ όπως και η καλή μουσική αξίζουν να τους αφοσιώνεσαι ολοκληρωτικά.